پنجشنبه, ۳ اسفند(۱۲) ۱۴۰۲ / Thu, 22 Feb(2) 2024 /
           
فرصت امروز

در شماره های پیشین به 69 توصیه مهم کارآفرینان برتر در راستای موفقیت در کسب وکار اشاره کردیم و حال به ادامه آنها می پردازیم.

70-روش انجام کارها را تغییر دهید

این امر که انتظار داشته باشید که افراد تا پایان دوره کاری خود، یک اقدام تکراری را انجام دهند، در درازمدت انگیزه و راندمان آن ها را تحت تاثیر شدید قرار خواهد داد. درواقع شما نباید نگاهی روباتی به کارمندان خود داشته باشید. همچنین روش های موجود ممکن است حداکثر نتیجه را به همراه نداشته باشد. این امر در حالی است که در صورت تکیه بر روشی دیگر، قادر خواهید بود تا محیط شرکت را کاملا دگرگون سازید. به همین خاطر همواره توصیه می شود تا از دیکته کردن اقدامات جلوگیری کرده و به افراد چندین روش را صرفا توصیه کنید. درواقع تنها کافی است تا شما نتایج را مورد بررسی قرار دهید و در هر جایی که مشکلی وجود دارد، به عنوان یک مربی و نه یک منتقد وارد عمل شوید.

توصیه کارآفرینان برتر

برای مثال این امر که کارمندی تمایل داشته باشد تا برخی از وظایف را در خانه خود انجام دهد، نباید با مخالفت شما مواجه شود، تحت این شرایط بهتر است تا زمانی را به صورت آزمایشی به این امر اختصاص دهید و در صورت نتیجه بخش بودن، از آن حمایت لازم را به عمل آورید. در آخر فراموش نکنید که دور بودن افراد از محیط شرکت نیز خود دارای مزایای مناسبی خواهد بود. به همین خاطر نباید صرفا حضو در شرکت را به عنوان شرط کارمندی تلقی کرد.

71-برای هر اقدامی محدوده زمانی مشخص کنید

این امر که تمامی اقدامات خود را در جایی مکتوب کنید، باعث خواهد شد تا امکان برنامه ریزی و زمان بندی هر یک از آن ها، مهیا شود. در این رابطه توجه داشته باشید که عدم اختصاص زمان مشخص، همواره باعث می شود تا با وقفه هایی مواجه شوید. به همین خطار لازم است تا در این رابطه یک محدود زمانی منطقی مشخص کرده و برای تاخیرها جریمه هایی را مدنظر قرار دهید. در نهایت با این اقدام شما امکان برنامه ریزی برای آینده خود و سایر اعضای تیم را خواهید داشت.

مطلب مرتبط: 100 توصیه مهم کارآفرینان برتر در راستای موفقیت در کسب و کار (قسمت اول)

72-به خلاقیت بها دهید

خلاقیت در جایی رشد خواهد کرد که حمایت های لازم صورت گیرد. درواقع این امر که انتظار داشته باشید تا افراد به صورت خودجوش خلاقیت هایی را از خود نشان دهند، تنها باعث خواهد شد تا به یک امید نه چندان مطمئن دلخوش باشید. به همین خاطر ضروری است تا نگرش های سنتی را کنار گذاشته و فضا را برای این امر مهیا سازید. با این حال این امر پایان کار نبوده و لازم است تا حمایت کافی را نیز صورت دهید. برای مثال این امر که افراد در راه ایجاد یک خلاقیت با شکست مواجه شوند، بدون شک در روحیه آن ها تاثیر منفی خواهد داشت. به همین خاطر شما باید پشتیبان آن ها باشید. در نهایت توجه داشته باشید که ایجاد تغییرات در روند عادی اقدامات شرکت، خود زمینه را برای خلاقیت فراهم خواهد کرد.

73-به کیفیت خواب خود توجه داشته باشید

اگر خواهان انرژی کافی برای انجام کارهای خود هستید، شما به حداقل هشت ساعت خواب نیاز خواهید داشت. با این حال در این رابطه تنها زمان آن مورد توجه نبوده و لازم است تا کیفیت آن را نیز مورد توجه قرار دهید. برای مثال امروزه اثبات شده است که خواب قبل از نیمه شب، از کیفیت به مراتب بالاتری برخوردار خواهد بود. به همین خاطر لازم است تا به این باور برسید که سلامت جسمی و روحی شما در عملکردتان تاثیر مستقیم داشته و حفظ آن از جمله اقدامات مهم شما خواهد بود.

74-کیفیت غذا را جدی بگیرید 

همواره مشاهده شده است که مدیران و کارمندان، به علت حجم کاری خود به دنبال غذاهایی هستند که در کم ترین زمان ممکن آماده می شود. با این حال آمارها در این رابطه حاکی از آن است که ارزش غذایی این موارد بسیار پایین بوده و سلامت افراد را در درازمدت با تهدیدی جدی مواجه خواهد ساخت. به همین خاطر لازم است تا در ابتدا به یک مربی تغذیه مراجعه کرده و نیازهای غذایی خود را به خوبی بشناسید. تحت این شرایط شما قادر خواهید بود تا برنامه ای درست را برای تغذیه خود ایجاد کنید. در این رابطه بهتر است تا وعده های غذایی خود را کوچک ولی زیاد کنید تا همواره انرژی کافی را در اختیار داشته باشید. در نهایت شما به عنوان مدیر یک شرکت بهتر است تا کارمندان خود را نیز به انجام این کار تشویق نمایید.

75-تقسیم بندی زمانی عادلانه ای را داشته باشید

به عنوان مدیر یک کسب وکار، بدون شک شما تمایل دارید تا کارهای متعددی را انجام دهید. با این حال با نگاهی به زمان خود، به این نکته پی خواهید برد که این امر تنها یک برنامه غیرممکن خواهد بود. درواقع شما تحت این شرایط مجبور به کار بیش از حد هستید که این امر شما را از بعد دیگر زندگی دور خواهد کرد. منظور از بعد دیگر درواقع همان زندگی شخصی شما است که عدم توجه کافی به آن، بدون شک مشکلات بسیاری را برای شما به همراه خواهد داشت. بنا به نظر تمامی کارآفرینان برتر، شما تنها زمانی می توانید به موفقیت برسید که در هر دو جنبه زندگی خود موفق ظاهر شده باشید. به همین خاطر شما نیاز به تقسیم بندی عادلانه زمان خود خواهید داشت. در نهایت این امر که به دنبال راهکارهای کاهش حجم کاری خود باشید، به هیچ عنوان به معنای عدم مسئولیت پذیری شما نخواهد بود. فراموش نکنید که هدف شما باید کار دقیق و نه صرفا کار سخت، باشد.

76-زمان استراحت را جدی بگیرید

حتی در ایده آل ترین شرایط ممکن، شما قادر به فعالیت چند ساعته و بدون هیچ گونه استراحتی، نخواهید بود. با این حال سیاست اکثر افراد در این رابطه کاملا غلط است. درواقع افراد یک زمان مشخص و طولانی را به استراحت خود اختصاص می دهند. این امر در حالی است که اگر این زمان را تجزیه و در زمان های متعدد پخش کنید، بدون شک نتیجه به مراتب بهتری را به دست خواهید آورد. در این رابطه یک استاندارد جهانی وجود دارد که به ازای هر 45 دقیق فعالیت، شما نیاز به 10 الی 15 دقیقه استراحت خواهید داشت. در زمان استراحت خود نیز بهتر است تا به کاری که به شما بیش ترین آرامش را می دهد، بپردازید. برای مثال گوش کردن به یک موسیقی در کنار صرف نوشیدنی، می تواند بهترین گزینه محسوب شود. همچنین برای این امر که زمان از کنترل تان خارج نشود، بهتر است تا زنگ هشداری را تعیین کنید تا از اتلاف وقت در این رابطه جلوگیری شود. با انجام این کار شما در همان روز اول شاهد تغییرات مثبتی در آستانه تحمل و میل به کار خود، خواهید بود.

مطلب مرتبط: 10 راز مهم برای تبدیل شدن به کارآفرینی موفق

77-شخصیت خود را بشناسید

با شناخت درست از خود شما قادر خواهید بود تا برنامه کاری متناسب با خود را پیدا کنید. بسیاری از افراد به علت عدم وجود خودشناسی کافی، اقدام به طرح برنامه هایی برای کار خود می کنند که عملا ایده آل آن ها نیست. در این رابطه شخصیت شما حتی معیار تعیین حرفه و کسب و کار نیز است. برای مثال روندا آبرامز در کتاب برنامه کسب وکار در یک روز، به این نکته اشاره می کند که شخصیت و ویژگی های هر فرد متناسب با یک کار خاص است که در ادامه به بررسی 9 ویژگی رایج افراد و حرفه های متناسب با آن ها، می پردازد. در این رابطه استفاده از مشاور نیز می تواند به شما کمک شایانی کند.

78-اولویت های خود را در جایی مکتوب کنید

اگر در گذشته تنها به وسیله قلم و کاغذ می توانستید یک برنامه کاری را برای خود مشخص کنید، امروزه با رشد تکنولوژی شما با امکانات متعددی برای این امر مواجه هستید. در این رابطه تفاوتی نمی کند که از کدام روش برای اولویت بخشی به کارهای خود استفاده می کنید، نکته مهم در این رابطه این است که باید این اقدام را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. بدون اولویت بندی درست، اقدامات شما همواره با ریسک همراه خواهد بود. درواقع این احتمال وجود دارد که شما به کارهایی بپردازید که هیچ گونه ضرورت و محدودیت زمانی ای نداشته و همین امر باعث می شود تا برنامه شما کاملا بی نظم و غیرکاربردی باشد. تحت این شرایط شما به موفقیت چندانی نیز دست پیدا نخواهید کرد. در این رابطه لازم است تا در ابتدا تمامی وظایف خود را مشخص کرده و در مرحله بعد آن ها را براساس اولویت و ضرورتی که دارند، مرتب کنید. در مرحله آخر نیز تنها کافی است تا زمان انجام هر یک را به خوبی مشخص کنید. به عنوان نکته پایانی در این بخش لازم است تا همواره موارد غیرقابل پیش بینی را نیز مدنظر داشته باشید. درواقع این امر بسیار محتمل است که در طول روز اتفاقاتی رخ دهد که شما را از برنامه دقیق تان دور سازد. به همین خاطر همواره باید برنامه شما فضای خالی و انعطاف لازم را نیز داشته باشد.

79-یک ورزش را برای تمامی افراد تیم مشخص کنید

بدون شک ورزش از جمله نیازهای هر فردی محسوب می شود. با این حال در صورتی که این امر به صورت گروهی باشد، از چند منظر حائز اهمیت خواهد بود. برای مثال این امر که هر هفته چند ساعت را در کنار کارمندان خود باشید، نه تنها به حفظ ارتباط دوستانه شما کمک خواهد کرد، بلکه روحیه کار تیمی را در افراد نیز افزایش خواهد داد. آمارها در رابطه با این گونه شرکت ها نیز بیانگر آن است که این امر در راندمان کاری افراد تاثیر بسزایی خواهد داشت. همچنین فراموش نکنید که هر فردی از استرس ناشی از کار برخوردار خواهد بود که ورزش گروهی باعث می شود تا فضایی برای تخلیه آن ها وجود داشته باشد.

80-انعطاف پذیر باشید

اگرچه تصور رایج در رابطه با مدیران افرادی با قوانین و اصول مشخص است. با این حال واقعیت این است که در جهانی که به شدت در حال تغییر است، شما قادر نخواهید بود تا بدون اعمال تغییرات به کار خود ادامه دهید. درواقع در موقعیت های مختلف حتی نیاز است تا شما در باورهای خود نیز تغییراتی را اعمال کنید و این امر تنها زمانی ممکن خواهد بود که شما مهارت انعطاف پذیری را در خود تقویت کرده باشید. در این رابطه این امر که حتی ساده ترین موضوعات را نیز از چند زاویه مختلف مورد ارزیابی قرار داده و هیچ گاه سریعا تصمیمی را اتخاذ نکنید، خود شما را در این رابطه یاری خواهد کرد. درواقع شما باید همواره نسبت به موارد درست واکنش خوبی را داشته و از تغییرات در خود و تمامی بخش های شرکت، واهمه ای را از خود نشان ندهید. برای مثال شرکت های برتر همواره تغییراتی را در شیوه تبلیغاتی و فروش خود اعمال می کنند که کاملا تناسب با موقعیت جدید شکل گرفته است. به همین خاطر شما نیز برای کسب موفقیت باید خود را با جریان تغییرات، همگام سازید.

81-برنامه های کاری خود را محدود نگه دارید

حتی بهترین برنامه ها نیز به صورت کامل اجرایی نخواهد شد. به همین خاطر این امر که بخواهید همواره اقدامات زیادی را انجام دهید، تنها باعث تاخیر آن ها خواهد شد. به همین خاطر لازم است تا همواره محدودیت مشخصی را برای اقدامات خود داشته باشید. فراموش نکنید این امر که وعده انجام کاری را بدهید ولی بعدها نتواند آن را در زمان مشخص شده به پایان برسانید، بدون شک وجهه شما را به شدت تخریب خواهد کرد. در نهایت در صورتی که شما با زمان اضافه مواجه شدید، می توانید اقدامات دیگری را اضافه کنید.

82-از نشستن های طولانی خودداری کنید

تحقیقات در رابطه با سلامت کارمندان حاکی از آن است که نشستن طولانی مدت، ضررهای بسیاری را به همراه خواهد داشت. با این حال شما نیاز دارید تا کارهای خود را در زمان مشخص شده به پایان برسانید. به همین خاطر امکان ترک فعالیت، ایستادن و حتی قدم زدن وجود نخواهد داشت. این امر بدون شک تمرکز شما را نیز بر روی کار کاهش خواهد داد. تحت این شرایط توصیه می شود تا از میزهای ایستاده استفاده کنید. درواقع این میزها به شما این امکان را می دهد تا در وضعیت ایستاده قادر به ادامه فعالیت خود باشید.

83-نیازهای خود را مورد توجه قرار دهید

این امر که توقع داشته باشید که شرایط کاری کاملا مطابق انتظار و خواست شما باشد، بدون شک توقعی خیالی خواهد بود. به همین خاطر در تعیین خواسته های خود لازم است تا نگاهی واقع بینانه داشته و تنها موارد مورد نیاز خود را مطرح کنید. فراموش نکنید که شما قادر خواهید بود تا رئیس شرکت را نسبت به اهمیت نیازهای اساسی خود قانع سازید و این امر در حالی است که در رابطه با سایر موارد، شانس موفقیت شما کاهش شدیدی را پیدا خواهد کرد. همچنین هیچ مدیری حاضر نیست به لیست طولانی خواسته های کارمند خود گوش دهد. به همین خاطر لازم است تا تنها موارد اساسی را مطرح کرده و بعدها اگر موقعیت مناسب پیدا کردید، به صورت محدود دیگر خواسته های خود را مطرح کنید.

84-تمرکز خود را حفظ کنید

تغییر عادت ها خصوصا عادت های قدیمی، امری کاملا دشوار است. با این حال همه ما از عادت های نادرستی برخورداریم که در صورت عدم اصلاح آنها، با مشکلات بسیاری مواجه خواهیم شد. درواقع این امر که توقع داشته باشید که با عادات بد خود بتوانید به موفقیت های بزرگ دست پیدا کنید، یک تصور کاملا غلط محسوب می شود. در این رابطه استفاده از نظرات دیگران در رابطه با عادات بد خود می تواند بهترین گزینه ممکن محسوب شود. درواقع همواره این احتمال وجود دارد که یک رفتار از نظر شما بدون ایراد باشد، ولی افراد دیگر به علت این امر که از یک زاویه متفاوت به قضیه نگاه می کنند، قادر خواهند بود تا نظری درست تر را در اختیار شما قرار دهند. به همین خاطر لازم است تا نسبت به حذف موارد نادرست رفتاری و عقیدتی خود، اقدامات لازم را صورت دهید. در این رابطه از جمله الزامات شما، قدرت تمرکز کافی است که برخی از عادات می تواند به آن لطمه وارد کند. برای مثال این امر که عادت داشته باشید تا شبکه های اجتماعی خود را به صورت مکرر چک کنید، بدون شک تمرکز شما را بر روی کار کاهش خواهد داد.

85-با خودتان مهربان باشید و از زندگی لذت ببرید

لذت بردن از زندگی یکی از مهارت هایی است که تمامی افراد موفق از آن بهره مند هستند. درواقع این امر نباید وابسته به چیزی باشد تا یک لذت ابدی را در کنار خود داشته باشید. در نهایت فراموش نکنید که پایان هر فردی مرگ خواهد بود، به همین خاطر از اعمال فشار و استرس بیش از حد به خود جلوگیری کرده و اجازه ندهید که زندگی شما در کار خلاصه شود. در موارد متعددی مشاهده شده است که برخی از افراد به مرور زمان عملا انگیزه خود را از دست داده و با افسردگی های شدید مواجه می شوند. به همین خاطر لازم است تا شادابی خود را تا پایان سال های کاری، حفظ کنید.

86-خود را با افراد مثبت محاصره کنید

افراد مثبت و موفق بر روی شما تاثیرات مثبت فوق العاده ای را خواهند داشت. به همین خاطر لازم است تا دایره روابط خود را با آن ها پر کنید. با نگاهی به زندگی کارآفرینان موفق نیز به این نکته پی خواهید برد که آن ها از دوستان و همکاران فوق العاده ای برخوردار هستند.

87-از اطلاعات بیش از حد جلوگیری کنید

همه افراد تمایل دارند تا اطلاعات زیادی را در حوزه های مختلف داشته باشند. با این حال یک ذهن شلوغ باعث می شود تا امکان تمرکز بر روی یکسری مسائل خاص و مهم وجود نداشته باشد. به همین خاطر لازم است تا منابع اطلاعاتی خود را در سطح مورد نیاز نگه داشته و از پرداختن به موضوعات دیگر خودداری کنید. این امر تنها در رابطه با مدیران شرکت بوده و آن ها باید سطح اطلاعاتی کارمندان خود را نیز در محدوده ای مشخص قرار دهند. بدون شک تمامی اطلاعات و اخبار شرکت تنها ذهن آن ها را آشفته خواهد ساخت.

88-فضای کاری خود را مرتب نگه دارید

فضای کاری بدون شک بیانگر شخصیت شما خواهد بود. امروزه روان شناسان به ارتباط نوع چیدمان میز به شخصیت و افکار و عقاید افراد پی می برند. با این حال توصیه ما تنها به این خاطر نبوده و یک محیط کاری منظم و مرتب، باعث می شود تا راندمان کاری شما نیز افزایش پیدا کند. درواقع این امر که برای یافتن هر چیزی مجبور به جست وجوی طولانی باشید، خود مدیریت زمان شما را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد. در نهایت یک دفتر کار شلوغ خود زمینه استرس و خستگی بیش از حد را فراهم خواهد آورد. بدون شک اگر بتوانید میز کاری خود را به خوبی مدیریت کنید، سایر اقدامات مدیریتی شما نیز درخشان خواهد بود. به همین خاطر می توانید به آن به چشم یک تمرین نگاه کنید.

89-مثبت اندیش بمانید

برای یک ذهن مثبت، هیچ نقطه پایانی وجود نخواهد داشت. به همین خاطر لازم است تا اقدامات لازم را برای حفظ مثبت اندیشی خود انجام دهید. امروزه مقالات متعددی در این رابطه به چاپ رسیده است که مطالعه آن شما را در این رابطه به خوبی یاری خواهد کرد. فراموش نکنید که به عنوان مدیر شرکت شما بدون مثبت اندیشی که لازمه روحیه بخشی به سایرین محسوب می شود، نمی توانید نقش مدیریتی خود را به صورت کامل انجام دهید. تحت این شرایط شرکت در سختی ها خیلی زود با مشکلات جدی مواجه خواهد شد.

90-مدیری پشت میز نشین نباشید

جدا بودن از تیم کاری و حضور مداوم از دفتر مدیریت، هیچ گونه مزیتی را به همراه نخواهد داشت. در موارد گذشته در رابطه با مضرات نشستن های طولانی به صورت مفصل صحبت شد. در این بخش توصیه می شود تا همواره در حال گشت در تمامی بخش های شرکت بوده و به صورت مستقیم اقدامات را مورد ارزیابی قرار دهید. آمارها بیانگر این است که حضور مداوم مدیران باعث افزایش عملکرد و سطح کاری افراد می شود.

91-فرهنگ کاری درستی را تعیین کنید

درواقع شما نیازمند یک فرهنگ در شرکت خود هستید که شامل مجموعه ای از قوانین مورد نیاز است. برای مثال این امر که فواصل و مدت زمان استراحت افراد را مشخص کنید، یکی از مواد فرهنگ کاری شرکت شما خواهد بود. به همین خاطر لازم است تا همه چیز را به صورت یک قانون درآورده و همگان را موظف به اجرای آن کنید.

مطلب مرتبط: 10 راز اصلی موفق ترین کارآفرینان جهان

92-حواس پرتی ها را کاهش دهید

نه تنها شما، بلکه تمامی کارمندان نیازمند تمرکز کافی برای انجام کاری باکیفیت خواهند بود. این امر که توقق داشته باشید که هر فرد خود در این رابطه اقدامات لازم را انجام دهد، امری کاملا غیرمنطقی بوده و باعث می شود تا همواره شاهد ضعف هایی در این رابطه باشید. به همین خاطر لازم است تا خود در این رابطه وارد عمل شده و موارد رایج را مورد ارزیابی قرار دهید. تحت این شرایط شما قادر خواهید بود تا راهکارهایی برای حذف و یا کاهش آن ها پیدا کرده و آن را به صورت یک مجموعه راهکار درآورید. برای مثال امروزه شبکه های اجتماعی در صدر این موارد محسوب می شوند که لازم است تا برای کاهش آن فکری کنید. با این حال نباید قوانین شما به نحوی باشد که افراد خود را در یک زندان حس کنند.

93-تکنیک های برنامه ریزی را یاد بگیرید

همه افراد از اهمیت برنامه ریزی به خوبی مطلع هستند، با این حال کم تر کسی را می توان یافت که از روش های این امر آگاه باشد. درواقع شما برای یک برنامه ریزی درست نیازمند شناخت تمامی روش ها و سپس انتخاب بهترین گزینه برای خود، هستید. همچنین این امر که از تکنولوژی های لیست سازی آشناییت کافی را داشته باشید، خود شما را در بهبود راندمان کاری و عملکردتان یاری خواهد کرد.

94-همه چیز را یادداشت کنید

شما در طول روز با انواع افکار و برنامه ها مواجه خواهید شد. بدون شک اگر بخواهید ذهن خود را به آن ها مشغول سازید، زمان زیادی را از دست خواهید داد. به همین خاطر لازم است تا این موارد را در جایی یادداشت کرده و در زمانی دیگر به سراغ آن ها بروید.

95-اهداف بلندمدت و کوتاه مدت داشته باشید

این امر به اقدامات هر روزه شما معنا خواهد بخشید. با این حال این امر که صرفا برنامه های کوتاه و یا بلندمدت را مدنظر داشته باشید، تنها باعث خواهد شد تا امکان رشد صحیح از شما گرفته شود. به همین خاطر لازم است تا هر دو را مورد توجه قرار داده و اولویت های درستی را برای خود مشخص کنید.

96-تکنیک های انگیزه دادن به سایرین را یاد بگیرید

رهبران هر شرکت باید به عنوان بمب انرژی فعالیت کنند. درواقع لازم است تا اعتماد به نفس افراد را حفظ و تقویت کرده و آن ها را به آینده ای بهتر امیدوار سازند. در این بین انگیزه دادن نیز یک مهارت مهم مدیریتی محسوب می شود که تکنیک هایی را دارد. به همین خاطر لازم است تا ضمن یادگیری این تکنیک ها، به دنبال روش های منحصر به فرد خود نیز باشید.

97-اهداف مشخص داشته باشید

این امر که کارمندان بدانند که شما دقیقا از آنها چه چیزهایی را می خواهید، در عملکرد آن ها تاثیرگذار خواهد بود. همچنین شما برای پیشرفت نیازمند اهدافی درست و مشخص هستید که عدم وجود آن، اقدامات را به جهت های نه چندان سودمند و بدون هدف خواهد برد. به همین خاطر لازم است تا چشم انداز درستی را برای خود و شرکت تعیین کرده و همواره نسبت به بازنگری در آن، کوشا باشید.

98-اطمینان داشته باشید

منظور از اطمینان در این بخش، مصادیق متعددی را شامل می شود. برای مثال لازم است تا شما نسبت به تصمیمات خود اطمینان کافی را داشته باشید. نمونه دیگر آن این است که نسبت به کارمندان خود نیز اطمینان کافی را داشته و آن را به اثبات برسانید. بدون شک این امر باعث می شود تا شما به مدیری محبوب تبدیل شده و فضایی کاری فوق العاده ای شکل گیرد.

مطلب مرتبط: 100 توصیه مهم کارآفرینان برتر در راستای موفقیت در کسب و کار (قسمت دوم)

99-در دسترس باشید

همواره باید یک خط ارتباطی میان مدیران و کارمندان وجود داشته باشد. در غیر این صورت شما شاهد بسیاری از رفتارهای نادرست خواهید بود. بدون شک ارتباط مستقیم با مدیران از جمله موارد مهم در میزان رضایت شغلی افراد محسوب می شود و برای بدنه شرکت نیز فواید بسیاری را به همراه خواهد داشت. به همین خاطر لازم است تا برنامه ای دقیق در این رابطه داشته و عدالت را برای ملاقات همگان رعایت کنید. در این رابطه استفاده از تکنولوژی هایی نظیر تماس تصویری نیز می واند کارساز باشد.

100-کار تیمی را فراموش نکنید

برخی از مدیران بر این باور هستند که کار تیمی تنها برای کارمندان است و خود آن ها در این رابطه اقدامی را صورت نمی دهند. این امر در حالی است که برای مدیریت درست لازم است تا خود را نیز عضوی از تیم شرکت بدانید که نیاز است تا در آن به صورت تیمی فعالیت کنید. در این رابطه بسیاری از مدیران امروزه بخشی از اقدامات خود را به افراد تیم خود محول می کنند. این امر باعث می شود تا در نهایت افراد مستعد برای جایگزینی شناخته شوند. بدون شک این امر که رئیس آینده شرکت فردی از میان افراد خود تیم باشد، مزایای بیش تری را به همراه خواهد داشت.

برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/1QRAYxeF
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارنهال انگوروکیلقطعات لیفتراکدستگاه برش لیزرابزارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید نهال گردوحمل بار هواییخرید فالوورخرید بلیط هواپیماماشین ظرفشویی بوشخرید لوازم ورزشیکیلید اجاره خانه در تهرانپرده پذیراییلیفتراکپرس لاین ساخت پرسشنامهرمان پرطرفدارسررسید 1403طراحی سایت فروشگاهشیر برقی گازتیزهوشان پایه ششمخرید نرم افزار حسابداریخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلتقویم رومیزیقیمت ورق گالوانیزهخرید قسطیتعمیر کاتالیزورخرید گوشی آیفون 13نهال گردومریم شفیعی مدیرعامل کانون ایران نوین و برگزارکننده نمایشگاه تهرانتخت خواب دو نفرهلایک اینستاگرام ارزانخرید از چینتور استانبولخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختآژانس تبلیغاتیچک صیادیتور امارات
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه