پنجشنبه, ۲۷ مرداد(۵) ۱۴۰۱ / Thu, 18 Aug(8) 2022 /
           
فرصت امروز

خرید سنگ قبر

2 هفته پیش ( 1401/5/9 )
 

خرید سنگ قبر

خرید سنگ قبر از جمله کارهای سخت و دشواری است که باید پس از فوت نزدیکان انجام شود و می تواند بسیار سخت ، دردناک و ناراحت کننده باشد . از دست دادن عزیزان غم بزرگی است که نمی توان به سادگی آن را پذیرفت و با آن کنار آمد . اما متاسفانه خواه ناخواه این اتفاق می افتد و باید با آن کنار آمد .

ادیان مختلف مراسمات خاکسپاری و تشیع و بزرگداشت متفاوتی دارند . اما آنچه در میان همه ی آن ها مشترک است ، خرید سنگ قبر و استفاده از آن است . استفاده از سنگ قبر در میان ادیان مختلف مانند اسلام ، یهودیت و مسیحیت از گذشته های دور رواج داشته .

تنها با گذر زمان ظاهر و طرح آن تغییر کرده است . برای مثال در ایران در ابتدا ستگ قبر ها به صورت عمودی و ایستاده مورد استفاده قرار می گرفت . اما در ادامه و در زمان فعلی است سنگ قبر به شکل خوابیده مرسوم است و رواج یافته است .

خرید سنگ قبر امروزه به مسئله ی مهمی تبدیل شده است . افراد با خرید سنگ قبر می خواهند خاطر خود را تسکین دهند و میزان ارزش و احترام خود را به متوفی با خرید سنگ قبر زیبا و شایسته نشان دهند . امروزه با گسترش فناوری و ابزار آلات انواع سنگ قبر ها با جنس ها و رنگ های متفاوت و با طرح و مدل های مختلف در بازار موجود است .

هزینه و قیمت سنگ قبر نیز متفاوت بوده و بسته به سلیقه و بودجه ی خود می توانید به خرید سنگ قبر بپردازید . آنچه در این میان اهمیت دارد این است که در هنگام خرید حتما باید به یکسری موارد و نکات توجه نمایید تا خرید رضایتمندانه تری داشته باشید . در این مقاله به این موارد می پردازیم .

خرید سنگ قبر ، قیمت سنگ قبر

خرید سنگ قبر

همانطور که گفته شد ، امروزه انوع مختلفی از سنگ قبر با طرح و مدل های متفاوت و جنس های مختلف و البته قیمت های مختلف در بازار موجود است . قیمت سنگ قبر همیشه یکی از موارد مهمی بوده است که مورد سوال افراد است و نشان دهنده ی دغدغه ی آن هاست . زیرا سنگ قبر ها از قیمت های پایین و مناسب شروع شده و در ادامه می تواند قیمت های بسیار بالایی داشته باشد . به همین دلیل افراد باید در رابطه با قیمت سنگ قبر و میزان هزینه ای که می خواهند انجام دهند و بودجه ای که دارند ، در ابتدا تصمیم گیری کنند و بعد اقدام به خرید سنگ قبر مورد نظر خود نمایند .

قیمت سنگ قبر همانطور که گفته شد ، متغیر است . علت این امر این است که عوامل زیادی وجود دارد که می تواند بر میزان هزینه ی خرید سنگ قبر تاثیر داشته باشد ، که کاملا بستگی به انتخاب شما دارد . عواملی مانند جنس و کیفیت سنگ قبر ، نوع سنگ استفاده شده برای سنگ قبر ، ضخامت و ابعاد سنگ قبر ، طراحی و حکاکی روی سنگ قبر ، روش حکاکی ، دیگر متعلقات سنگ قبر و ... می توانند قیمت سنگ قبر ا افزایش دهند . در ادامه به بررسی یک یک این موارد خواهیم پرداخت .

خرید سنگ قبر ، عوامل موثر بر قیمت فروش سنگ قبر

خرید سنگ قبر

پیش از این گفتیم که سنگ قبر ها با قیمت های متفاوتی به فروش می رسند . قیمت فروش سنگ قبر ، تحت تاثیر یکسری عوامل قرار دارد که می تواند باعث افزایش یا کاهش آن گردد . این عوامل عبارتند از :

 1. کیفیت جنس و مرغوبیت سنگ قبر
  اولین مورد که می تواند قیمت سنگ قبر را بسیار کاهش یا افزایش دهد ، میزان کیفیت وو جنس سنگ قبر است . هرچقدر میزان کیفیت و مرغوبیت سنگ قبر بیشتر باشد ، میزان هزینه و قیمت سنگ قبر نیز افزایش می یابد . منظور ا زکیفیت سنگ میزان دوام و ماندگاری و استقامت سنگ در برابر افتاب و نوسانات آب و هوایی مانند باران و طوفان و ... است . زیرا سنگ ها باید سالهای درازی را در چنین شرایطی سپری کنند و اگر کیفیت لازم را نداشته باشند ، فرسوده و مستهلک شده و ممکن است باعث تخریب مزار گردد .
  برای مثال برخی از سنگ ها مانند سنگ مرمر دوام بسیار بالایی دارد . به همین دلیل هزینه ی سنگ قبر به جنس سنگ مرمر می تواند بیشتر باشد .
 2. نوع سنگ مورد استفاده در سنگ قبر
  برای ساخت سنگ قبر از جنس ها و انواع مختلفی از سنگ ها استفاده می کنند . سنگ هایی مانند شبق ، مرمر ، گرانیت ، سنگ هرات و ... همه گی سنگ هایی هستند که در ساخت سنگ قبر استفاده می گردند و قیمت های متفاوتی دارند که بر قیمت سنگ قبر تاثیر گذار است .
  علت تفاوت قیمت ها میزان مرغوبیت ، نما ، سختی فرایند آماده سازی ، کمیاب بودن یا وارداتی بودن آن ها است . مثلا سنگ هرات به دلیل وارداتی بودن گران است . یا سنگ مرمر فرآیند آماده سازی دشواری دارد و کیفیت خوبی دارد و به همین دلیل جزو سنگ های گران است .
 3. ابعاد و ضخامت سنگ قبر
  میزان ابعاد و ضخامت سنگ قبر نیز می تواند هزینه ی فروش سنگ قبر را افزایش دهد . هرچقدر ضخامت سنگ قبر بیشتر باشد میزان هزینه ی آن افزایش می یابد . البته باید توجه داشته باشید که میزان استحکام و ماندگاری نیز افزایش می یابد .
  ضخامت عادی و معمول سنگ قبر ، 3 سانتی متر است ، اما می تواند تا 8 سانتی متر و گاهی بیشتر نیز سفارش شود . ابعاد سنگ قبر تقریبا یکسان است . تنها تفاوت در سنگ قبر های دو طبقه است که می تواند باعث افزایش قیمت سنگ قبر گردد .
 4. طراحی و حاکی سنگ قبر ها
  بر روی سنگ قبر ها مطالب و نوشته هایی مانند نام و مشخصات متوفی ، شعر یا آیات قران و ... وجود دارد . همچنین تصویر متوفی نیز از مواردی است که روی سنگ حکاکی می شود . حکاکی به دو روش دستی و لیزری انجام می گردد و حکاکی به روش لیزری گرانتر بوده ولی دقیق تر و با ظرافت بیشتری است . روش انتخابی شما می تواند هزینه ی خرید سنگ قبر را افزایش دهد .
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/b9HUqtwS
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه