کسب و کار با سرمایه کم - فرصت امروز

چهارشنبه, 06 ارديبهشت 1396 - 13:00

کسب و کار با سرمایه کم نیاز به زمان و تلاش بیشتری نسبت به سایر کسب و کارها دارد.

سرمایه کمی دارید و نمی دانید چه کاری با آن راه بیندازید؟ به دنبال ایده هایی برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم می گردید؟ پس با ما در این نوشتار همراه باشید زیرا خبرهای خوشی برای تان داریم. اینجا می خواهیم ۱۵ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم به شما معرفی کنیم.

بخش مرتبط: ایده های کارآفرینی، فرصتهای سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار

فرصت های کسب و کار متعددی وجود دارند که برای شروع به هزینه کمی نیاز دارند یا حتی ممکن است به هیچ هزینه ای نیاز نداشته  باشند! بله درست شنیدید! ولی در عوض باید زمان و تلاش زیادی خرج آن کنید. علاوه بر این، بسیاری از فرصت های کسب و کار کوچک بر مجموعه مهارت های شما استوار هستند از جمله مهارت های کامپیوتری.

ولی کمی صبر کنید، چیزهای دیگری هم هست؛ یک بخش دیگر به نام کسب و کارهای «دنیای واقعی» به این متن اضافه کرده ام تا کسانی که مهارت های خاصی در زمینه کامپیوتر ندارند هم بتوانند استفاده کنند. در این نوشتار تنها چند مورد از ایده های کسب و کار کوچک را مطرح می کنیم و به اختصار در مورد کم هزینه بودن آنها صحبت می کنیم.

1- مشاور

آیا در زمینه ای تخصص دارید؟ اگر جواب تان مثبت است پس می توانید از این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم کسب درآمد کنید. در سایت های مربوط به یافتن مشاور  مانند Clarity یک حساب کاربری باز کنید و برای کسانی که با شما تماس می گیرند تا با شما صحبت کنند نرخ تماس دقیقه ای خود را مشخص کنید.

۲- تولید محتوا

فرقی نمی کند آگهی می نویسید یا مقاله یا کتاب الکترونیکی، محتوا باید توسط فردی نوشته شود. یکی از جاهایی که بیشترین تقاضا برای خلق محتوا وجود دارد، در بخش شبکه های اجتماعی است. تولید محتوا یک فرآیند کم هزینه است، زیرا تنها چیزی که نیاز دارید یک کامپیوتر است و یک ارتباط اینترنتی سرعت بالا، همچنین یک برنامه خاص گرافیکی (یا دیگر نیازهای نرم افزاری) که ممکن است هزینه راه اندازی داشته  باشد. به هرحال، جدای از اینها، تنها چیزی که باید برای تولید محتوا صرف کنید زمان است. می توانید از خدماتی مانند TextBroker  برای جا افتادن در بازار و ایجاد حلقه مشتریان خود استفاده کنید.

۳- طراحی گرافیکی

این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم است که اگر توانایی های گرافیکی دارید، باید بدانید که مشتریان بسیاری برای کسب و کارشان به دنبال لوگو، طراح های گرافیکی و کارهای هنری هستند. به دنبال سایت هایی مانند GIMP بگردید تا بتوانید کسب و کار خودتان را راه  بیندازید و حلقه مشتریان تان را گسترش دهید.

۴- اختراع

پیشترها مخترع بودن یک هدف دست نیافتنی بود و گاهی افراد برای توجیه روانی بودن شان از این اصطلاح استفاده می کردند، ولی دیگر اینچنین نیست! با پلتفرم های جمع سپاری مانند kickstarter، تأمین سرمایه مالی برای هرکسی ممکن است. مزیت این مدل این است که اگر پول مورد نیازتان فراهم شود و به اصطلاح از لحاظ مالی تأمین شوید، نشان دهنده موفقیت شما در یافتن بازار است. اگر ایده شما مورد استقبال قرار نگیرد، به این معنی است که لازم است مسیر آمده را برگردید و دوباره طرح ریزی کنید.

5- سازنده طلا و جواهر

کم نیستند بانوانی که دوست دارند خودشان را با زیورآلات زیبا بیارایند. این مورد را با علاقه روزافزون به زیورآلات دست ساز ترکیب کنید و خواهید دید که نسخه موفقیت در دستان شما است. این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم را امتحان کنید.

۶- فروش اجناس دست دوم

عموما در بازارهای محلی مانند جمعه بازارها و سمساری ها و هرجای دیگر، می توانید اجناس جالب و ارزشمندی پیدا کنید. شما ارزش واقعی آنها را درمی یابید و آنها را در فهرست اقلام فروشی قرار می دهید. سایت هایی مانند eBay و Craigslist بازار خوبی برای ارائه کالاها هستند. این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم عالی است.

۷- موسیقیدان

این ایده به آنچه در ذهن شماست شباهتی ندارد. ما درباره این صحبت نمی کنیم که ستاره موسیقی بشوید،  بلکه فقط قرار است چرخ زندگی تان را از این طریق بچرخانید. از ضبط موسیقی در استودیو گرفته تا نوشتن ریتم و شعر برای کسب و کارها. اگر این مهارت را داشته باشید مطمئن باشید می توانید از این طریق امرار معاش کنید.

با نرم افزارهایی مانند Reaper  (که بسیار ارزان است) می توانید درست روی کامپیوترتان، استودیوی تولید موسیقی خودتان را داشته  باشید. با استفاده از سایت هایی مانند Fiverr می توانید نخستین مشتریان خودتان را پیدا کنید و کم کم به یک کسب و کار مستقل و ثابت برسید.

۸- مدیریت شبکه های اجتماعی

ارتباط برقرار کردن با افراد یک هنر است. برخی در این هنر خوب عمل می کنند و برخی عالی هستند و برخی…! خودتان متوجه منظورم شدید. ارتباط برقرار کردن با مشتریان کاری است که بسیاری از کسب و کارها وقت انجام آن را ندارند. خبر خوب این است که به رغم اینکه آنها وقت ارتباط با مشتریان را ندارند ولی به کسی نیاز دارند که بتواند این بخش از کسب و کارشان را مدیریت کند و آنها هم هزینه اش را پرداخت می کنند. مهارت های ارتباطی خوب و به روز بودن در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، اسنپ چت، واین، پریسکوپ و ... بسیار مهم هستند. باید بدانید که هر پلتفرم برای چه گروهی از افراد جذابیت دارد و در هر یک از این جوامع ارتباطی چگونه باید حاضر شوید.

۹. آموزش/ مربیگری

قابل توجه مربیان مشتاق آموزش؛ این کسب و کار به هزینه بسیار کمی از نظر راه اندازی یک محیط یادگیری مجازی یا محیط آموزشی نیاز دارد. در آغاز فرآیند مربوط به استارتاپ، علاوه بر اینترنت با سرعت بالا به زمان و تلاش نیاز دارید. درمجموع، هزینه استارتاپ راه اندازی و هدایت یک سرویس آموزش/ یادگیری مجازی، هزینه بسیار کمی دارد. این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم را امتحان کنید.

۱۰- مشاور فنی

یادگرفتن امور مرتبط با کامپیوتر همیشه مورد تقاضا است، درنتیجه یک راه برای کمک به این مسئله این است که آموزش هایی بر مبنای برنامه های کامپیوتری خاص (یا چندگانه) آماده  کنید که جزییات مربوط به استفاده از آن برنامه و تکمیل پروژه را به ارباب رجوع بدهد. بنابراین بهترین راه برای کاهش هزینه های استارتاپ در این ایده این است که هم خود برنامه را در اختیار داشته  باشید و هم برنامه های مرتبط با آن را تا بتوانید دستورالعمل یا ویدئوی «چگونه می توانم» را درست کنید.

به علاوه، اگر می خواهید یک وب سایت به این کار اختصاص دهید که تمامی فعالیت های انجام شده در آن قابل دسترسی و پیگیری باشد، باید هزینه راه اندازی وب سایت را نیز در هزینه های اولیه استارتاپ تان لحاظ کنید. در نهایت، در این راستا خدمات رسانی اینترنتی/ تلفنی نیز بسیار سودمند خواهد بود.

۱۱- پیاده سازی فایل های صوتی

پیاده ساز کسی است که یک فایل صوتی را به نوشتار تبدیل می کند. این کار به نظر روبه  زوال می آید، ولی حقیقت این است که به خاطر افزایش ویدئوهای اینترنتی این شغل نیز رو به گسترش است. حقیقت این است که کامپیوترها هنوز هم در شناسایی کلام با مشکل مواجه هستند.

صاحبان کسب و کار و کارآفرینان نیاز دارند فایل های ویدئویی شان به نوشتار تبدیل شود تا هم کسانی که مشکل شنوایی دارند از آنها بهره بگیرند و هم موتورهای جست وجو متوجه محتوای این ویدئو شوند. به علاوه، شما سفارش تان را از کسانی می گیرید که صرفاً می خواهند فایل های آنها پیاده شود تا بهتر مطالعه و درک شوند. برای شروع می توانید از fiverr سفارش کار بگیرید. این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم را امتحان کنید.

۱2- مترجم

مانند تولیدکننده محتوا، خدمات ترجمه (حداقل در این بخش) مستلزم متنی است که می خواهند از یک زبان به یک زبان کاملاً متفاوت برگردانده شود. درحالی که این مهارت اساسا مستلزم این است که فرد در چند زبان مهارت داشته باشد. هزینه اولیه استارتاپ شامل هزینه اینترنت، تلفن و نیز مخارج مربوط به سفر است. به علاوه، مخارج بازاریابی نیز می تواند در هزینه های استارتاپ اعمال شود.

فقط این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر در هیچ زبانی تسلط یا مهارت ندارید، به هیچ وجه سراغ این کار نروید. فکر نکنید با ابزاری مانند «مترجم گوگل» می توانید این کار را به درستی انجام دهید. با وجود اینکه مترجم گوگل بی نظیر است، ولی همیشه کارش را عالی انجام نمی دهد.

۱۳- تعمیر کامپیوتر

تعمیرکار کامپیوتر در محل همچنان یک نیاز قطعی است. بسیاری از افراد به کسی نیاز دارند که فایل های به اشتباه حذف شده شان را بازیابی یا قطعه ای را در کامپیوترشان تعویض کند. حاضر شدن در محل از جمله تسهیلاتی است که می توانید بابت آن هزینه دریافت کنید. یک راه دیگر برای متمایز کردن خدمات رسانی تان این است که خدمات امنیت داده ها را نیز برای پشتیبانی از مشتریان تان فراهم کنید، از جمله رمزنگاری هارد دیسک و امنیت شبکه های بی سیم.

۱۴- خدمات جابه جایی

اگر راهی برای جابه جایی و حمل و نقل سراغ دارید، پس می توانید یک نامه رسان باشید. این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم را امتحان کنید.

۱۵- تعمیرکار

اگر بلدید چطور لوازم منزل را تعمیر کنید، پس می توانید از این راه امرار معاش کنید. نصب پنکه سقفی و تعمیر سوراخ های دیوار، شاید همان راه حلی است که برای پرداخت صورت حساب های تان دنبالش بودید. این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم را امتحان کنید.

مطالب مرتبط:

چطور یک کار پردرآمد با سرمایه کم داشته باشیم / ۴ راه که یک کار پردرآمد با سرمایه کم داشته باشیم

یک مشاور و مدرس کسب و کار مطرح کرد / روش های کارآفرینی با سرمایه اندک

کارآفرینی با سرمایه 50 میلیون

کارآفرینی با سرمایه 10 میلیون

فرصت های سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار

مشاوره کسب و کار - کلینیک کسب و کار

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی