پنجشنبه, ۲۰ مرداد(۵) ۱۴۰۱ / Thu, 11 Aug(8) 2022 /
           
فرصت امروز

با رعایت نکاتی که ذهن تان را آرام و شما را از عوامل استرس زا دور می کنند، می توانید دید بهتری به مشکلات تان داشته باشید.

به گزارش زومیت، سارابی سارندرا، مشاور و روانشناس، در سایت Quora در پاسخ به این پرسش که «وقتی حس می کنیم همه چیز زندگی خلاف میل ما پیش می رود، چگونه می توانیم عملکرد بهتری داشته باشیم؟» توصیه هایی براساس تجربیات شخصی و پزشکی خود به اشتراک گذاشته و معتقد است با استفاده از این راهنمایی ها می توانید احاطه بهتری به مشکلات داشته باشید.

عجله نکنید

نخستین نکته برای آرامش در شرایط سخت، این است که صبور باشید. به ذهن تان استراحت بدهید و یک گام به عقب بردارید. سرعت جریانات زندگی تان را کمی کاهش دهید.

هوشیار باشید

با آرامش ذهنی و هوشیاری، می توانید اضطراب تان را پایین بیاورید. به کمک تمرین های مدیتیشن احساسات خود را درک و کنترل کنید. فکرتان را از همه عناصر مزاحم خالی کنید و به آرامی روی خودتان متمرکز شوید.

خودتان را باور کنید

مهم نیست که وضعیت کنونی تا چه حد دشوار است، در حال حاضر خودباوری و ایمان به خود، ضروری ترین چیزی است که به آن نیاز دارید. ما زمانی که با چالش های بزرگ مواجه می شویم، اعتمادمان را به توانایی هایمان از دست می دهیم، اما باید بدانید تفکری که افراد در شرایط بحرانی نسبت به خودشان دارند و درصد خودباوری آنهاست که برندگان را از افراد ترسو و بی اثر متمایز می کند.

با افراد مثبت در ارتباط باشید

با افرادی معاشرت کنید که انرژی مثبت به زندگی تان می آورند. به ویژه اگر خانواده و دوستان تان حس بهتری به شما می دهند، حتماً برنامه ریزی کنید و زمانی را با آنها بگذرانید. به دوستان مثبت و خوش بین زنگ بزنید. انرژی خوب آنها حتماً در شما بازتاب پیدا می کند.

خوب بخوابید

هرگز نمی توانید تأثیر شگفت انگیز خواب خوب را دست کم بگیرید. خواب، فاکتور فوق العاده ای است که حواس شما را تعدیل می کند و شما را از استرس رهایی می دهد. اگر به مشکل بی خوابی دچار شده اید، یک کتاب غیر داستانی انتخاب کنید  (ترجیحاً کتابی که تم انگیزه بخشی داشته باشد) و آن را مطالعه کنید. احتمال بیشتری وجود دارد که با این روش بتوانید کمی استراحت کنید. 

یک مطلب خنده دار تماشا یا مطالعه  کنید

شکی نیست که در شرایط نامطلوب و دشوار، خندیدن اصلاً کار ساده ای نیست. با این حال توانایی خندیدن در سختی ها به تغییر افق دید شما بستگی دارد. تماشا یا خواندن یک مطلب طنز، ذهن شما را از عوامل استرس زا دور می کند و سنگینی افکارتان را کاهش می دهد.

ورزش کنید

ورزش و تمرین های فیزیکی باعث ترشح اندورفین در مغز می شود. اندورفین ها مسکن ها و محرک های طبیعی بدن هستند که به ما کمک می کنند حس خوبی داشته باشیم. از خانه بیرون بروید و کمی بدوید. اگر دوست دارید به باشگاه بروید ولی مهم این است که با فعالیت زیاد عرق کنید: مطمئن باشید که احساس بهتری خواهید داشت.

ویدئوهای انگیزشی TED Talks را تماشا کنید

اغلب ویدئوهای TED Talks، در مدت ۱۵ دقیقه، شما را از انرژی و انگیزه واقعی پر می کنند. سارندرا با تأکید روی این گزینه می گوید:«حتی در شرایطی که صرفاً ناراحت هستید، این ویدئوها به تغییر خلق شما کمک می کنند.»

از یک یتیم خانه یا آسایشگاه دیدن کنید

خیلی از اوقات، مشکلات ما آنقدر هم که فکر می کنیم بزرگ نیستند. با بازدید از نوانخانه یا آسایشگاه ها، می توانید متوجه شوید که میلیون ها نفر، دوست دارند در همین نقطه ای باشند که شما آن را وخیم می دانید.

کمتر حرف بزنید

نکته آخر اینکه وقتی حس می کنید همه دنیا علیه شماست، تلاش کنید زیان تان را کنترل کنید. برای اجتناب از هرگونه استرس یا آسیب بیشتر، کمتر صحبت کنید. همانطور که از قدیم گفته اند، پیش از حرف زدن، خوب فکر کنید. این نکته مهم یقیناً به کمک شما می آید.

برچسب ها : فرصت آزاد
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/zRnJH0Gp
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه