شنبه, ۲۲ مرداد(۵) ۱۴۰۱ / Sat, 13 Aug(8) 2022 /
           
فرصت امروز

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت که مجلس در سال های اخیر گام های بزرگی برای ایجاد ارتباط تنگاتنگ دانشگاه ها و پژوهشگاه ها با فضای کسب و کار برداشته است.

به گزارش ایرنا، دکتر محمدمهدی زاهدی عصر شنبه در آیین معرفی برترین های دهمین جشنواره و نمایشگاه نانو در محل نمایشگاه بین المللی تهران در سخنانی افزود: مجلس احکام انقلابی را به منظور ایجاد یک ریل گذاری مناسب برای ارتباط نزدیک دو قشر صنعت و دانشگاه در جهت ارتقای جایگاه علم و فناوری کشورمان در دنیا تصویب کرده است. 

وی با بیان اینکه، در حال حاضر کشورمان به لحاظ تولید مقاله از وضعیت خوبی در منطقه و دنیا برخوردار است، به رتبه چهارمی کشورمان در حوزه تولید علم در بخش نانو اشاره کرد و در عین حال عدم توانایی به منظور ورود به حوزه تجاری سازی علم، بازار سازی و بازاریابی را همچنان معضل فعلی کشور دانست. 

وی با بیان اینکه، مجلس در سال های اخیر گام های مناسبی برای ایجاد ارتباط محکم دانشگاه ها و فضای کسب و کار برداشته است، افزود: ما در برنامه ششم توسعه در مواد 65 و 66 دولت را مکلف کرده ایم در این راستا اقدامات لازم را انجام دهد.  زاهدی ادامه داد: به عنوان مثال مجلس تاکید کرده درصد محصولات با فناوری متوسط به بالا از کل محصولات صنعتی که امسال باید 39درصد باشد، در سال 1400 باید به 50 درصد افزایش یابد.

وی با تاکید بر اینکه، سهم محصولات متوسط به بالا از محل تولید ناخالص داخلی که هم اکنون 1.5درصد است باید به 5درصد افزایش یابد، گفت: ضمن اینکه رتبه صادرات محصولات با فناوری متوسط به بالا از کل صادرات در منطقه که هم اکنون رتبه ششم را داریم باید به رتبه سوم ارتقا پیدا کنیم.

برچسب ها : فرصت کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/WyQjmpBY
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه