شنبه, ۲۵ فروردین(۱) ۱۴۰۳ / Sat, 13 Apr(4) 2024 /
           
فرصت امروز

دنیای کسب و کار در طول سال های اخیر تغییرات بسیار زیادی را داشته و دیگر شباهتی حتی به یک دهه قبل ندارد. زمانی نه چندان دور تنها گزینه کارآفرینی در دنیا راه اندازی یک شرکت و اجاره دفتر کار بود. آن وقت امکان استخدام برخی کارکنان و پیشروی در بازار فراهم می شد. از آن زمان تا حالا معادلات بسیار زیادی در دنیای کسب و کار عوض شده است. با این حال در طول سال های اخیر یک چیز همیشه ثابت مانده و آن نیاز به نوآوری در دنیای کسب و کار است. مثلا همین الگوی دورکاری را در نظر بگیرید؛ بی شک این مدل اولویت هیچ کارآفرینی نیست، اما در طول سال های اخیر افزایش هزینه های مدیریت کسب و کار و همچنین همه گیری کرونا نظر بسیاری از افراد را تغییر داده است. 

دورکاری فرآیندی است که مرزهای جغرافیایی و زمانی را به طور قابل ملاحظه ای کاهش می دهد. در این الگو فرقی ندارد شما کجای دنیا هستید، در هر صورت فرصت همکاری با برخی از کارمندان حرفه ای در چهارگوشه دنیا برای شما فراهم می شود. به طور مشابه، کارمندان هم دیگر لازم نیست برای یافتن موقعیت شغلی بهتر از شهرشان مهاجرت کنند. این معادله ظاهرا بسیار ساده و سر راست می رسد، بنابراین اگر شما با آن مشکلی نداشته باشید، چه بسا کلید موفقیت تان در بازار باشد.

بی شک هر استراتژی در این دنیا ویژگی های خاص خودش را دارد. بسیاری از کارآفرینان برای اثرگذاری بهتر بر روی مخاطب شان دنبال راهکارهای تازه ای هستند. با این حال خودِ این راهکارها نیز به مرور زمان مشکلات تازه ای را ایجاد می کنند. درست به همین خاطر ما در روزنامه فرصت امروز الگوی دورکاری را با همین شیوه زیر تیغ بررسی دقیق برده ایم. بر این اساس دورکاری با همه مزایایی که در زمینه صرفه جویی در هزینه ها دارد، به شما برای نظارت بر عملکرد نیروی کار کمکی نخواهد کرد. 

از کجا معلوم نیروی کار شما در خانه اش دقیقا همان طوری که در شرکت های حضوری فعالیت دارد، کار کند؟ بی شک این معادله برای بسیاری از کارآفرینان بی نهایت خطرناک محسوب می شود. به طوری که شما را در چالش بسیار بزرگی برای تصمیم گیری قرار می دهد. 

ما در این مقاله قصد داریم برخی از راهکارهای اساسی برای نظارت بر عملکرد کارمندان در فرآیند دورکاری را مرور کنیم. البته قبل از اینکه با عجله سراغ اصل مطلب برویم، اول از همه ضرورت این کار را مورد بررسی قرار خواهیم داد. پس با ما همراه باشید تا نگاهی هرچه دقیق تر به این مسئله داشته باشیم.

نظارت بر عملکرد کارمندان: مروری بر ضرورت ها

نظارت بر عملکرد کارمندان

آیا تا حالا فکر کرده اید چرا در محیط کار کلی دوربین یا حتی سوپروایزر حضور دارد؟ انگار که کارمندان باید همیشه تحت نظر باشند تا بهترین عملکرد ممکن را از خودشان نشان دهند. شما را نمی دانم، ولی من که گاهی حس می کنم این همه بی اعتمادی میان مدیران و نیروی کار اصلا منطقی نیست. 

مطلب مرتبط: دورکاری یا کار ترکیبی؛ کدام به درد برند شما می خورد؟

ما در روزنامه فرصت امروز نظارت بر عملکرد کارمندان را امری ضروری می دانیم. به طوری که هیچ جای اما و اگری درباره اش وجود ندارد. با این حال شما قرار نیست همینطور بی هوا سراغ این فرآیند بروید. خب دلایل متنوعی برای استفاده از این الگوی نظارتی وجود دارد. ما در این بخش قصد داریم برخی از مهمترین دلایل در این حوزه را به اتفاق شما مرور کنیم. اینطوری شما فرصت کافی برای انتخاب هرچه دقیق تر و پذیرش بهتر موضوع خواهید داشت. 

متعادل سازی بار کارها

متعادل سازی بار کارها

گاهی اوقات مسئولیت کاری برخی از کارمندان آنقدر زیاد هست که آنها را از زندگی می اندازد. در چنین شرایطی شاید نیروی کار اعتراض زیادی نداشته باشد، اما شما به عنوان یک مدیر باهوش باید قبل از دیگران به فکر باشید. خب اگر کارمند شما برای مدت زمانی طولانی این شرایط را تحمل کند، بالاخره یکجا صبرش تمام می شود. آن وقت دیگر هیچ علاقه ای برای ادامه همکاری با شما نشان نخواهد داد.

کسانی که در قالب دورکاری مشغول به فعالیت هستند، معمولا آستانه تحمل زیادی دارند. از سوی دیگر، مدیران نیز فکر می کنند همین که این دسته از افراد دورکار هستند، دیگر خستگی برای آنها معنایی ندارد. به همین دلیل دائما دنبال روش هایی برای بهبود سایر جنبه های کار هستند. 

اگر همین حالا به شما بگوییم بسیاری از افراد دورکار به دلیل فشار کاری دور شغل شان را خط می کشند، چه واکنشی خواهید داشت؟ این نکته ای است که بسیاری از کارآفرینان اصلا به آن فکر هم نمی کنند. خب نیروی کار که چیزی به شما بدهکار نیست. در عوض این شما هستید که با استفاده از توانایی آنها به سوی موفقیت حرکت می کنید، بنابراین باید همیشه حواس تان به باری که روی دوش شان می گذارید، باشد. 

ما در روزنامه فرصت امروز همیشه به کارآفرینان توصیه می کنیم در فرآیند دورکاری به فکر مسئولیت ها و فشار کاری کارمندان باشند. اگر شما این نکته کلیدی را مدنظر قرار دهید، همیشه فرصتی برای توسعه پایدار کسب و کارتان خواهید داشت وگرنه کلاه تان پس معرکه خواهد بود. 

بهبود عملکرد ضعیف

بهبود عملکرد ضعیف

آیا تا حالا برای تان پیش آمده در یک بخش خاص از شرکت با عملکرد بی نهایت ضعیف رو به رو شوید؟ شناخت دقیق و به موقع این عملکرد برای کارآفرینان امری بی نهایت مهم محسوب می شود. خب وقتی شما قبل از دیگران مشکل را پیدا می کنید، شانس بیشتری برای رفع آن خواهید داشت. این در حالی است که خیلی از مدیران به عنوان آخرین افراد ممکن از موضوع خبردار می شوند. این دقیقا همان زمانی است که دیگر از دست هیچ کس کاری برنمی آید. 

کسانی که درگیر دورکاری هستند، معمولا ضعف کارشان خیلی دیرتر نمایان می شود. به همین دلیل ما در روزنامه فرصت امروز توصیه می کنیم همیشه چهار چشمی مراقب آنها باشید. اینطوری هم عملکرد آنها بهبود پیدا می کند، هم اینکه جلوی مشکلات بعدی را خواهید گرفت.

یادتان باشد، عملکرد ضعیف یکی از بخش های برند در نهایت به پای کل ساختار شرکت نوشته خواهد شد بنابراین نظارت بر کار تمام اعضای برند، به ویژه دورکارها، امری ضروری خواهد بود. اگر  شما حس می کنید در این میان کارمندان واکنش منفی نسبت به نظارت شما خواهند داشت، بد نیست از ابتدا مسئله را با آنها به خوبی در میان بگذارید. اینطوری کارتان ساده تر پیش خواهد رفت. 

مبارزه با از کوره در رفتن

مبارزه با از کوره در رفتن

نیروی کار وقتی در تعامل با سایر اعضای شرکت باشد، توانایی مدیریت کارها به طور اصولی را خواهد داشت. وقتی فاصله میان اعضای شرکت زیاد باشد، شما دیگر نمی توانید کارتان را مثل گذشته جلو ببرید. خب بُعد زمان و مکان همیشه بر روی انگیزه افراد نیز اثرگذار است، بنابراین اگر شما حواس تان به این نکته کلیدی نباشد، خیلی زود تمام توان و انگیزه تان برای ادامه فعالیت را از دست می دهید.

مطلب مرتبط: دورکاری (Remote Work) در دنیای کسب و کار: راهنمایی کامل برای کارآفرینان

شما به عنوان مدیر یک مجموعه باید حواس تان به طور ویژه به کارمندان درگیر در فرآیند دورکاری باشد. خب اگر آنها در آستانه از کوره در رفتن باشند، اقدام به موقع شما همه را نجات خواهد داد. بی شک هیچ کس دوست ندارد در دنیای کسب و کار درگیر کشمکش درون سازمانی باشد. به همین دلیل شما باید همه احتمال ها برای به هم ریختن کارتان را مدنظر قرار دهید، اینطوری خیلی راحت تر فرصت مدیریت کارها به طور ایده آل را خواهید داشت. 

وقتی شما بر روی عملکرد کارمندان دورکار نظارت دارید، خیلی سریع تر نقاط ضعف و صدالبته نشانه های از کوره در رفتن را شناسایی خواهید کرد. این امر به شما کمک می کند تا کارتان را به شیوه ای بی دردسرتر ادامه دهید. بی شک از نظر کارمندان نیز این توجه شما بی نهایت جذاب خواهد بود. پس با یک تیر عملا دو نشان می زنید. پس منتظر چه هستید؟ همین حالا دست به کار شوید. 

شناسایی ریشه مشکلات

شناسایی ریشه مشکلات

مشکلات همیشه در کمین هستند تا وضعیت مطلوب برندها را با سر زمین بزنند. اگر مدیران حواس شان را جمع نکنند، همیشه چالش ها سر و کله شان پیدا می شود. وقتی صحبت از مدیریت شرکت می شود، همیشه اوضاع سازمان به خوبی جلو نخواهد رفت. خب خیلی وقت ها شما نیاز دارید تا اوضاع شرکت تان را به طور اصولی تغییر دهید. این امر یعنی باید همیشه نگاه تان به افق های بلندمدت باشد. 

شناسایی ریشه مشکلات یکی از فرآیندهایی است که همیشه برای مدیران دردسرساز می شود. این مسئله وقتی پای دورکارها در میان باشد، چالش برانگیزتر هم خواهد شد. خب اصلا چطور باید ریشه مشکلات فعالیت دورکارها را شناسایی کرد؟ جواب ما برای چنین سوالی بی نهایت ساده است: نظارت بر عملکرد کارمندان!

شما با نظارت صحیح و اصولی بر روی کار کارمندان به خوبی فرصت شناسایی ریشه مشکلات را خواهید داشت. اشتباه برخی از کارمندان در این میان تلاش برای مخفی کاری است. از سوی دیگر مدیران نیز معمولا فقط به کارمندان حضوری توجه نشان داده و دورکارها را به طور کامل از یاد می برند. این دقیقا همان مسئله ای است که در بلندمدت اختلافات درون شرکت را دامن خواهد زد. 

نظارت بر عملکرد دورکارها: یک راهنمای عملی

نظارت بر عملکرد دورکارها

حالا که با مسئله نظارت بر کار دورکارها آشنا شدید و اهمیت این موضوع برای شما معلوم گشت، نوبتی هم باشد باید سراغ زیر و بم کار برویم. خب شما که تا اینجا فقط برای آشنایی با برخی از مزایای نظارت بر دورکارها با ما همراه نبودید. در عوض شما دنبال یک راهکار یا دست کم نقشه راه هستید. خب ما در این بخش سعی می کنیم این راهکار اصولی را قدم به قدم برای تان ترسیم کنیم. پس با ما همراه باشید تا مهمترین بخش مقاله مان را پشت سر بگذاریم. 

ارزیابی مکتوب عملکرد: نکته ای کلیدی

ارزیابی مکتوب عملکرد

دورکارها همیشه آزادی عمل بی حد و حصری ندارند. شاید گاهی اوقات آنها توانایی فعالیت انعطاف پذیر داشته باشند، اما معمولا باید ساعت خاصی در شرکت حاضر شده و کارشان در ساعت معینی پایان می پذیرد. به علاوه، آنها در طول هفته مسئولیت هایی دارند که باید به خوبی انجام دهند. مثلا کارشناس بخش فروشی را در نظر بگیرید که در طول هفته باید دست کم به صد تماس تلفنی جواب دهد. حالا اگر کارشناس موردنظر ما فقط به 80 تماس جواب داده باشد، تکلیف چیست؟

در سناریوی بالا نکته مهم اطلاع سریع مدیران از کم کاری نیروی مورد نظر است. به طور مشابه، اگر یکی از نیروهای دورکار فعالیت بیش از اندازه ای داشته باشد، شما باید به موقع از او تعریف و تمجید کنید. خب وقتی عملکرد خوب افراد در سازمان مورد توجه قرار نمی گیرد، خیلی زود انگیزه شان را از دست خواهند داد. آن وقت شما می مانید و کلی کارمند که حتی حوصله خودشان را هم ندارند، چه برسد به فعالیت پرشور و نشاط!

مطلب مرتبط: راهکارهای تعامل با کارمندان در فرآیند دورکاری

توصیه ما در این بخش تلاش برای ارزیابی مکتوب عملکرد کارمندان است. این طوری شما گزارش های دقیقی درباره وضعیت کاری هر نفر خواهید داشت. یادتان باشد، این گزارش ها باید از سوی شما تهیه و مورد تایید نهایی قرار گیرد. وگرنه ارزش شان را به راحتی از دست می دهند. 

خوشبختانه امروزه ابزارهای بسیار زیادی مثل ورد استریم (Word Stream) یا هاب اسپات (Hubspot) برای ارزیابی فعالیت دورکارها دم دست قرار دارد. البته شما با یک جست وجوی ساده کلی ابزار مشابه نیز پیدا می کنید، اما برای شروع بد نیست به این دو مورد نظر نگاهی داشته باشید، اینطوری کارتان خیلی ساده تر خواهد شد. 

مقایسه پیشرفت پروژه ها: ارزیابی با نهایت هوشمندی

مقایسه پیشرفت پروژه ها

گاهی اوقات شما لازم نیست به طور مستقیم وارد گود شده و کیفیت کاری دورکارها را زیر ذره بین ببرید. قبول دارم همیشه توضیحات جانبی حس بد این فرآیند را کاهش می دهد، اما همیشه جواب خوبی نیست. خب کارمندان گاهی دوست دارند تنها بوده و آزادی عمل مشخصی داشته باشند. حالا اگر یکهو سر و کله مزاحمی مثل ناظر پیدا شود، بی شک همه حس بدی پیدا می کنند. چه بسا همین نکته عملکرد کارمندان را به طور قابل ملاحظه ای بدتر کند. 

توصیه ما در این بخش تلاش برای ارزیابی عملکرد کارمندان شرکت براساس پروژه هاست. خب وقتی یک پروژه تحویل یک یا چند کارمند در قالب گروه می شود، انتظار مشخصی از زمان پایان پروژه وجود دارد. به علاوه، گزارش های مربوط به پیشرفت پروژه نیز در این میان سهم مهمی دارد. شما با ارزیابی نکات بالا به خوبی توانایی آگاهی از وضعیت نهایی پروژه ها را خواهید داشت. این امر به شما کمک می کند تا نظارت دقیقی بر عملکرد نیروی کارتان داشته باشید. به طوری که پس از مدت زمانی کوتاه صفر تا صد کار دست تان می آید.

یادتان باشد، هرچه نقش شما به عنوان ناظر بر عملکرد دورکارها نامحسوس تر باشد، ارزیابی دقیق تری خواهید داشت. خب وقتی کارمندان حضور شما را حس کنند، شاید به هر زوری شده کیفیت کار را بالا نگه دارند. این در حالی است که به محض قطع نظارت شما اوضاع به حالت نامناسب قبلی برمی گردد. 

طراحی فهرست کارها: نکته ای فراموش شده

طراحی فهرست کارها

چه کسی گفته همیشه باید وظایف دورکارها از سوی خودشان تعیین شود؟ خیلی وقت ها کارآفرینان آزادی عملی به نیروی کارشان می دهند که در نهایت باعث ضربه به کل سازمان می شود. در این راستا شما باید حواس تان را جمع کنید؛ چراکه دورکارها همیشه در معرض انواع المان های حواس پرتی هستند. خب در ساختار شرکت نیز با وجود محیط کاری اداری همیشه حواس افراد پرت می شود، چه برسد به فضای خانه با کلی اعضای خانواده پرسر و صدا!

ما در این بخش قصد نداریم انگیزه شما برای افزایش آزادی عمل نیروی کار را کم کنیم. با این حال درباره دورکارها باید حواس تان به نکات مختلف باشد. شما نمی توانید همینطور بدون ملاحظه قبلی سراغ دورکارها رفته و انتظار داشته باشید آنها بنابر تشخیص خودشان بهترین عملکرد را داشته باشند. اصلا این طوری دیگر متر و معیاری برای مقایسه کارها نخواهید داشت. این در حالی است که وقتی کمی از وظایف از سوی شما تعریف می شود، اوضاع تان کاملا بهتر خواهد بود. 

ماموریت شما در این بخش بی نهایت ساده است؛ شما باید قبل از اینکه اوضاع حسابی به هم بریزد، فهرستی از کارهای اساسی نیروی کارتان را مشخص کنید. این امر به شما کمک خواهد کرد تا عملکردتان را بهتر مدیریت کنید. دست کم در این حالت متر و معیاری برای بازخواست دورکارها دم دست تان خواهد بود. وگرنه هیچ وقت نمی توانید متوجه ریشه عملکرد ضعیف نیروی کار شوید. این نکته ای است که معمولا کسی بدان توجه ندارد. به همین خاطر اگر حواس تان را جمع کنید، اوضاع تان حسابی بهتر خواهد شد. 

توسعه گزارش کارمندان: خوداظهاری و دیگر هیچ

توسعه گزارش کارمندان

کارمندان گاهی اوقات خودشان بهترین گزارشگرهای دنیا هستند. کافی است از آنها بخواهید هر روز شرحی از فعالیت شان را تحویل شما دهند. آن وقت می توانید با خیال راحت گزارش های آنها را بررسی کرده و به سرعت نسبت به عملکرد آنها موضع گیری کنید. این نکته ای است که برخی از کارآفرینان اصلا میانه خوبی با آن ندارند. انگار که هر کاری نیروی کار انجام می دهد، باید از سوی فردی دیگر چک شود. خب اینطوری که کلی از انرژی شما هدر خواهد رفت!

مطلب مرتبط: 5 گام شروع دورکاری برای کسب و کارها

ما در این بخش ایده بسیار جذاب تری برای شما در چنته داریم. کافی است یک بار هم که شده به دورکارها کمی اعتماد کنید و ثبت برخی از گزارش ها درباره عملکردشان را به خودشان واگذار کنید. اینطوری کارتان خیلی راحت تر جلو می رود. نکته کلیدی دیگر اینکه شما نمی توانید همیشه انتظار عملکرد بی عیب و نقص از سوی ناظران داشته باشید. چه بسا ناظرهای شما نیز یکجای کارشان ایراد داشته باشد. در این صورت بهتر است کمی به کارمندان تان اعتماد داشته باشید. 

خوداظهاری فرآیند تازه ای نیست. خیلی از موسسات برای ارزیابی اوضاع از این گزارش ها استفاده می کنند. بنابراین بد نیست شما هم به فکر استفاده از چنین فرآیندی برای بهبود کارتان باشید و اینطوری کارتان دیگر با موانع زیادی رو به رو نخواهد شد. 

یادتان نرود، شما نمی توانید در دنیای کسب و کار همه کارها را خودتان انجام دهید، بنابراین باید به ابزارهای دم دست و نیروی کارتان کمی اعتماد داشته باشید. خب حتی دورکارها نیز از فرآیند مصاحبه و جلسات استخدامی جان سالم به در برده اند، پس دلیلی ندارد تا این اندازه نسبت به آنها بدبین باشیم. 

هنر شما به عنوان کارآفرین در تنظیم شرایط به طور ایده آل نهفته است، بنابراین اگر نتوانید شرایط را به طور مناسبی مدیریت کنید، سرتان بی کلاه خواهد بود. حالا که بحث به اینجا کشید، بد نیست برای امتحان هم که شده یکبار نیروی کارتان را در این رابطه مورد آزمون قرار دهید. اینطوری حساب کار دست تان خواهد آمد. اگر گزارش های آنها واقعا در سطح بی نهایت پایینی قرار داشت، می توانید به راحتی ایده این بخش را کنار بگذارید. ماجرا جالب شد، نه؟

تعیین معیارهای دقیق: مهمترین بخش کار

تعیین معیارهای دقیق

معیار شما برای ارزیابی فعالیت دورکارها چیست؟ بسیاری از افراد برای اینکه در این حوزه عملکرد خوبی داشته باشند، معیارهایی دقیقا مثل دیگران انتخاب می کنند. خب اگر قرار بود این معیارها به شما برای فعالیت بهتر کمک کند، دیگر موفقیت کارآفرینی امر دشواری نبود. 

درست به همین دلیل ما در روزنامه فرصت امروز معتقدیم شما باید وضعیت فعالیت تان در دنیای کسب و کار را به طور متفاوتی از رقبا جلو ببرید. این دقیقا همان مسئله ای است که به شما برای اثرگذاری بر روی مخاطب تان کمک خواهد کرد. 

ماموریت اصلی شما در این بخش تلاش برای تعریف معیارهای کلیدی برای کارتان است. اینطوری به راحتی فرصت ارزیابی بر رقبا را خواهید داشت. یادتان نرود، بدون متر و معیار درست همیشه از رقبا عقب می مانید. به علاوه، فرصت ارزیابی بی دردسر فعالیت دورکارها نیز از شما سلب خواهد شد. پس حواس تان را حسابی جمع کنید، وگرنه شاید تک تک دورکاهای مناسب برای شرکت تان پس از مدتی دیگر سراغ شما را نگیرند. 

یکی از معیارهای کلیدی در این میان که به درد شما خواهد خورد، توانایی دورکارها برای هماهنگی با بخش های مختلف شرکت است. بی شک فعالیت کارآفرینی در فضای خالی روی نمی دهد. به همین خاطر کارمندان نیاز به هماهنگی اساسی با هم خواهند داشت. این در حالی است که بسیاری از افراد برای اثرگذاری بر روی مخاطب هدف حتی به خودشان زحمت هماهنگی با همکارشان را هم نمی دهند، چه برسد به یک تیم کاری دیگر!

اگر کارمندی در این میان در وضعیت دورکاری همیشه ارتباط خوبی با سایر اعضای شرکت دارد، شما می توانید نسبت به کیفیت کاری او اطمینان بالایی داشته باشید. این امر به شما برای اثرگذاری درست و حسابی بر روی مخاطب هدف کمک ویژه ای خواهد کرد. یادتان باشد، حفظ نیروی کار ماهر یکی از مهمترین مسئولیت های شما در دنیای کسب و کار محسوب می شود. درست به همین دلیل نباید به این سادگی ها از کنار نیروی کار ماهرتان عبور کنید، وگرنه دیگر فرصتی برای استخدام آنها نخواهید یافت. 

همانطور که مشتریان ناراضی از یک برند به سرعت شهرت آن را در شبکه های اجتماعی زیر سوال می برند، وضعیت دورکارها یا به طور کلی کارمندان نیز به همین شیوه است. درست به همین خاطر اگر شما نتوانید اوضاع تان را به خوبی در این رابطه مدیریت کنید، خیلی زود به عنوان یک کارفرمای به درد نخور در دنیا شهرت خواهید یافت.

بی شک هیچ کس در دنیا دوست ندارد برندش شهرت منفی داشته باشد. به همین دلیل باید معیارهای درستی برای ارزیابی فعالیت کارمندان در دست داشته باشید. بد نیست کمی در این رابطه فکر کرده و معیارهای خلاقانه و مناسب با شرایط شرکت برای خودتان طرح کنید. این امر به شما برای اثرگذاری بهتر بر روی مشتریان کمک ویژه ای خواهد کرد. 

سخن پایانی

نظارت بر عملکرد کارمندان دورکار شرکت

دنیای کسب و کار پر از تغییراتی است که چاره‎ای جز همراهی و هماهنگی با آنها برای کارآفرینان وجود ندارد. دورکاری یکی از آن تغییراتی است که از چند سال قبل شدت عجیبی گرفته و انگار حالا حالاها مهمان ماست. ما در این مقاله سعی کردیم برخی از مهمترین نکات درباره این استراتژی را زیر ذره بین بریم. البته زاویه نگاه ما به مسئله از دید فرآیند نظارت بر دورکارها بود. خب شما که نمی توانید نیروی کارتان را دور از شرکت همینطور به امان خدا رها کنید. در عوض باید کمی نظارت دقیق تر داشته باشید. این امر به شما کمک می کند تا مشکلات را پیدا کرده و حواس تان به بار کاری افراد نیز باشد. 

مطلب مرتبط: چرا مدیران باید به دورکاری توجه داشته باشند؟

شما دیگر آمادگی لازم برای نظارت بر عملکرد کارمندان دورکار شرکت تان را دارید. از اینجا به بعد سعی و تلاش خودتان است که نتیجه نهایی را روشن خواهد کرد. پس همین حالا دست به کار شده و اوضاع را به سود خود تغییر دهید. هرجا هم نیاز به راهنمایی داشتید، کافی است ما را در جریان بگذارید و کارشناس های ما در روزنامه فرصت امروز همیشه آماده کمک به شما و کسب و کارتان هستند. 

منابع:

https://emailanalytics.com

https://www.timecamp.com

برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/hHTFZ4gU
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کاردستگاه برش لیزرابزارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلتقویم رومیزیقیمت ورق گالوانیزهخرید قسطیتعمیر کاتالیزورخرید گوشی آیفون 13نهال گردومریم شفیعی مدیرعامل کانون ایران نوین و برگزارکننده نمایشگاه تهرانتخت خواب دو نفرهلایک اینستاگرام ارزانخرید از چینتور استانبولخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختآژانس تبلیغاتیچک صیادیتور اماراتدوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکخرید نهال گردوماشین ظرفشویی بوشدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتکفش مردانهتلویزیون شهریMEXCتبلیغات در گوگللپ تاپ قسطیآی نودانلود رمانآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهخدمات سئولوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبی
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه