شنبه, 15 تیر 1398 - 18:58

گران ترین طلاق توافقی دنیا

بزرگ ترین طلاق توافقی دنیا دست کم تا همین فردا نهایی می شود و به موجب آن جف بزوس می پذیرد که ۴درصد از سهامش در آمازون را به همسرش مکنزی بزوس بدهد.

به گزارش دیجیاتو، انتقال این سهام نیز که گفته می شود ارزشی برابر با ۳۸ میلیارد دلار دارد با امضای یکی از قضات آمریکایی نهایی خواهد شد و به این ترتیب مکنزی بزوس صاحب ثروتی هنگفت می شود.

گران ترین طلاق توافقی دنیا

با امضای این توافق خانم بزوس که حالا ۴۹ سال دارد و در زمینه نویسندگی فعالیت می کند به چهارمین زن ثروتمند دنیا بدل می شود. البته او چندی پیش وعده داد که دست کم نیمی از این ثروت را به خیریه کمک کند. خانم بزوس با امضای نامه ای اعلام کرد که به طرح بشردوستانه وارن بافت و بیل گیتس (موسس مایکروسافت) موسوم به بیانیه بخشش ملحق می شود که هدف از ایجاد آن تشویق ثروتمندان جهان به بخشش دست کم نیمی از ثروت شان به خیریه است.

جف و مکنزی در سال ۱۹۹۳ و درست یکسال قبل از راه اندازی آمازون با هم ازدواج کردند. بزوس در ابتدا کار و کاسبی اش را در گاراژ خانه اش واقع در سیاتل شروع کرد.

اما جالب است بدانید که جف بزوس با وجود انتقال مقدار قابل توجهی از ثروتش به همسر سابق خود همچنان با در اختیار داشتن ثروتی معادل با ۱۱۸ میلیارد دلار عنوان ثروتمندترین فرد دنیا را در اختیار خواهد داشت. او همچنین پیمان بخشش را امضا نکرده و پیشتر 2میلیارد دلار (کمتر از 2درصد) از ثروت خود را به صندوق Day One بزوس بخشید که هدفش کمک به افراد بی خانمان و بهبود آموزش کودکان در خانواده های کم درآمد است.

در هر حال بزوس بعد از شنیدن خبر پیوستن همسرش به پیمان بخشش با انتشار توییتی به او تبریک گفت و چنین نوشت:

مکنزی قرار است کار بشردوستانه فوق العاده، عقلانی و موثری را انجام دهد و من به او افتخار می کنم. نامه او بسیار زیباست. آفرین مکنزی!

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید