چهارشنبه, 22 مرداد 1399 - 12:00

بیل گیتس در جدیدترین مصاحبه خود ضمن تشریح آخرین وضعیت واکسن ویروس کرونا، به احتمال خرید شبکه اجتماعی تیک تاک توسط مایکروسافت نیز واکنش نشان داد. درواقع با توجه به این امر که او بنیانگذار این شرکت محسوب می ‎شود، بدون شک نظر او برای بسیاری از افراد و مدیران حال حاضر، اهمیت بالایی دارد.

وی در این رابطه اعلام کرده است که با توجه به آمارهای بسیار خوبی که تیک تاک به ثبت رسانده است، خرید آن یک اقدام کاملا هوشمندانه خواهد بود. وی در این رابطه به تجربه اینستاگرام اشاره کرد که در حال حاضر دلیل اصلی موفقیت ‎های فیس بوک محسوب می‎ شود و سود آوری فوق ‎العاده‎ ای را برای مارک زاکربرگ به همراه داشته است، با این حال وی نسبت به اقدامات رئیس جمهور آمریکا آقای ترامپ نیز واکنش نشان داد.

موافقت بیل گیتس خرید تیک تاک

درواقع وی برای لغو تحریم ‎های خود اعلام کرده است که تیک تاک باید به برندی آمریکایی فروخته شود. این مسئله برای آقای گیتس بسیار عجیب بوده و چنین اقدامی را غیرحرفه ‎ای عنوان کرد. درواقع حاشیه‎ های به وجود آمده می ‎تواند باعث شود که خرید این شبکه، به یک چالش جدی تبدیل شود.

همچنین وی در ادامه صحبت‏ های خود اعلام کرد که به هر ترتیب ممکن است این خرید انجام شود و یا شاهد اتفاقی دیگر باشیم. به همین خاطر نباید تمرکز اصلی مدیران مایکروسافت، به این موضوع معطوف شود. این امر می‎تواند شرکت را از مسیر رو به رشد خود، دور نگه دارد. حال باید دید که این اظهارنظر، تا چه اندازه می‏ تواند روند خرید را تسریع نماید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید