دوشنبه, ۲۴ خرداد(۳) ۱۴۰۰ / Mon, 14 Jun(6) 2021 /
           
فرصت امروز
گزارش اختصاصی وال استریت ژورنال:

جنجال تخلف بی ام و در زمینه فروش خودرو

1 سال پیش ( 1398/10/7 )
پدیدآورنده : علی آل‌علی   پدیدآورنده : مایک کولیاس   پدیدآورنده : ویلیام بوستون  

برند بی ام و یکی از بزرگترین شرکت ها در زمینه خودرو محسوب می شود. علاقه‎مندان به صنعت خودروسازی به خوبی از دامنه وسیعی محصولات این غول آلمانی اطلاع دارند. در دوران طولانی فعالیت این برند کمتر مورد تخلفی به صورت عمومی برای آنها پیش آمده است. این امر ناشی از عملکرد شفاف و ارائه تمام اسناد فعالیت به سازمان های دولتی بوده است. اگرچه سابقه برند بی ام و بسیار درخشان است، اما براساس گزارش های اخیر پرونده اتهامی از سوی کمیسیون امنیت و مبادلات ملی آمریکا علیه این غول آلمانی باز شده است. براساس این پرونده برند بی ام و در معرض اتهام فروش صوری برخی از محصولاتش در بازار ایالات متحده قرار گرفته است.

فرآیند فروش صوری به معنای اعلام فروش برخی از محصولات از سوی فروشندگان یک شرکت در عین وجود آن محصولات در انبار شرکت است. به این ترتیب فروش فقط بر روی کاغذ انجام گرفته و محصولات موردنظر همچنان در اختیار شرکت اصلی قرار دارد. یکی از اهداف اصلی از فروش صوری محصولات ترغیب مشتریان به خرید بیشتر است. وقتی محصولات ما رکوردهای متعددی در زمینه فروش ثبت کنند، انگیزه مشتریان برای خرید بیشتر می شود. همچنین پرهیز از پرداخت مالیات در انتهای سال برای محصولات باقی مانده در انبار نیز یکی دیگر از انگیزه های فروش صوری است. در مورد پرونده بی ام و تحقیقات همچنان در حال انجام است.

جنجال تخلف بی ام و در زمینه فروش خودرو

براساس اعلامیه رسمی برند بی ام و انجام تحقیقات بر روی فاکتورهای فروش و فرآیندهای واگذاری بسیاری از محصولات در طول یک دهه اخیر تایید شده است. البته این امر فقط منحصر به بازار ایالات متحده است، بنابراین در سایر بازارها شکایتی پیش روی این غول آلمانی قرار ندارد. کمیسیون امنیت و مبادلات آمریکا از هرگونه اظهار نظر رسمی درباره شرایط پرونده و وضعیت بی ام و در این میان خودداری کرده است. مسئولان این کمیسیون هرگونه اظهار نظر را پس از پایان تحقیقات اولیه امکانپذیر می دانند.

انجام بررسی های گسترده درباره وضعیت فروش و فعالیت برندهای خارجی در بازار ایالات متحده از چند ماه پیش آغاز شده است. هدف اصلی این تحقیقات رسیدگی به موارد مشکوک در فعالیت برندهای خارجی است. البته این امر فقط مخصوص برندهای خارجی نخواهد بود. براساس گزارش رسمی کمیسیون امنیت و مبادلات آمریکا پرونده های مشابهی درباره برندهای آمریکایی نیز در دست بررسی است. برند فیات در ماه سپتامبر گذشته پس از بررسی های کمیسیون به منظور بسته شدن پرونده اش حاضر به قبول حکم پرداخت 40 میلیون دلار جریمه شد. همین امر احتمال اثبات پرونده کمیسیون امنیت و مبادلات درباره بی ام و را افزایش داده است. بی‎تردید در صورت تایید این تخلف گسترده بخش قابل توجهی از اعتبار غول آلمانی خدشه‎دار خواهد شد.

مطلب مرتبط: بی ام و ۶ هزار نفر از کارکنانش را اخراج می کند

ماجرای مشکل برندهای آلمانی در بازارهای جهانی از سال 2016 با تخلف 30 میلیارد دلاری فولکس واگن آغاز شد. اگر پرونده بی ام و نیز در کمیسیون امنیت و مبادلات تایید شود، ضربه سختی به اعتبار و شهرت خودروسازهای آلمانی وارد خواهد شد. شاید این امر فرصتی دوباره برای سایر برندهای خودروسازی به منظور رقابت نزدیکتر با غول های آلمانی باشد.

مشکلات بی ام و در بازار ایالات متحده فقط به پرونده فروش صوری محدود نیست. سیاست های جنگ اقتصادی ترامپ با چین نیز محدودیت های زیادی برای فروش محصولات این برند در ایالت های مختلف آمریکا ایجاد کرده است. با این حساب بی ام و و سایر برندهای خارجی در بازار ایالات متحده روزهای دشواری پیش رو خواهند داشت.

منبع : wsj
برچسب ها : بازاریابی و فروش
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/BdlzorO5
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه