جمعه, 22 آذر 1398 - 14:31

یکی از مشکلات بزرگ تمامی شبکه های اجتماعی، عدم امکان مدیریت درست افرادی است که آنها را دنبال کرده اید. درواقع این امر بسیار طبیعی است که در توییتر، افراد زیادی را در اصطلاح فالو کنید، با این حال آیا تمامی این افراد مخاطبان مناسب و سودمندی برای شما محسوب می شوند؟ بدون شک پاسخ به این سوال منفی بوده و در بسیاری از شرایط شما تنها پیگیر صفحات مختلف خواهید بود و هیچ واکنشی از جانب آنها وجود ندارد. این امر خصوصا در درازمدت باعث خواهد شد تا با لیستی بزرگ مواجه شوید که حتی مشاهده پست های آنها نیز به کاری بسیار دشوار تبدیل می شود. برای رفع این موضوع اگرچه اپلیکیشن های متفرقه برای شبکه هایی نظیر اینستاگرام وجود دارد که بتوانید حساب های کاربری را براساس میزان فعالیت آنها در صفحه خود ترتیب بندی کرده و افرادی را که شما را دنبال نمی کنند، شناسایی و اقدام به عدم دنبال کردن آنها کنید، با این حال هنوز هم وجود این امکان در درون خود برنامه ها به شدت احساس می شود که در این رابطه توییتر گامی بزرگ را برداشته است.

قابلیت جدید توییتر

درواقع قرار است تا در نسخه جدید آن به صورت آزمایشی با پیشنهاد آنفالو کردن برخی از حساب ها مواجه شوید. این امر باعث می شود تا شما همواره بدانید که چه صفحاتی عملا واکنشی را نسبت به شما نداشته و هیچ رابطه دوطرفه ای وجود ندارد، با این حال امکانات جدید این برنامه تنها به این موضوع محدود نشده و صفحات پیشنهادی ممکن است به خاطر فعالیت کم و بازدیدهای بسیار اندک آنها باشد. درواقع توییتر به شما پیشنهاد می کند که زمان خود را صرف چنین کاربرانی نکنید. این امر خود عاملی برای تشویق افراد به فعالیت بیشتر خواهد بود. با این حال اگرچه قرار است که این قابلیت در نسخه جدید توییتر اضافه شود، با این حال وجود یک مشکل بزرگ، تا به امروز آن را به تاخیر انداخته است.

مطلب مرتبط: خداحافظی توییتر با تبلیغات سیاسی

درواقع این امکان می تواند برای میکروبلاگرهای این شبکه اجتماعی، دردسرهایی را ایجاد کند. علت این امر به این خاطر است که این افراد از دنبال کنندگان زیادی برخوردار هستند که طبیعی است که با تمامی آنها تعامل لازم شکل نگیرد. تحت این شرایط این قابلیت می تواند برای آنها کاملا آزاردهنده به نظر برسد. فراموش نکنید که توییتر به تازگی حذف کامل حساب هایی که از آخرین فعالیت آنها مدت زمان زیادی می گذرد را نیز در دستور کار خود قرار داده است که با مخالفت هایی خصوصا از سوی افراد پرکاربر مواجه شده است. درواقع این افراد بر این باور هستند که اقدام توییتر باعث کاهش تعداد دنبال کنندگانی خواهد شد که برای جذب آنها تلاش هایی صورت گرفته است و کاهش شدید تعداد دنبال کنندگان آنها اصلا مسئله ای جالب نخواهد بود. به همین خاطر پیش بینی می شود که برای عدم بروز یک نارضایتی دیگر، توییتر تیک فعال شدن این قابلیت را ایجاد کند تا افرادی که تمایل ندارند، با پیشنهادات مواجه نشده و به مانند سابق به کار خود ادامه دهند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید