یکشنبه, 07 ارديبهشت 1399 - 09:19

یکی از فعال ترین چهره ها در هنگام شیوع ویروس کرونا، آقای بیل گیتس موسس برند مایکروسافت است. وی چند سال قبل نیز اعلام کرده بود که تهدید آینده جهان، ویروس هایی هستند که سرعت انتشار بسیار بالایی داشته و تمام جهان را درگیر خود خواهد کرد. همچنین از ضعف مطالعاتی و عدم آمادگی جهان برای چنین اتفاقی صحبت کرده بود. در این شرایط سخت وی کمک های مالی بسیاری را نیز انجام داده است و در جدیدترین سخنرانی خود که مصاحبه ویدئویی در شبکه لینکدین بوده است، اعلام کرد که کرونا به احتمال زیاد شیوه کاری اکثر برندها را برای همیشه با تغییراتی مواجه می سازد.

تاثیر کرونا آینده کسب و کار سخنرانی جدید بیل گیتس

ذکر این نکته ضروری است که لینکدین از سال 2016 توسط مایکروسافت خریداری شده است که در انتخاب آن به عنوان مکان برگزاری مصاحبه، بی‏تاثیر نبوده و آن را باید اقدامی در راستای حمایت و جلب توجهات نسبت به نخستین شبکه تخصصی کسب و کار، دانست. در این مصاحبه 20 دقیقه ای، آقای گیتس به تشریح نظرات خود نسبت به اقدامات دولت آمریکا برای مهار این ویروس نیز پرداخته است. به عقیده وی با توجه به این امر که دورکاری تنها راهکار ادامه فعالیت شرکت ها تبدیل شده است و نتایج بسیار خوبی را نیز شاهد بوده ایم، بدون شک مدیران به این فکر خواهند افتاد که به همین شیوه فعالیت خود را ادامه دهند. این مسئله باعث می شود تا نیاز به حمل ونقل، اختصاص اتاق کاری و بسیاری از مسائل دیگر از بین برود که یک مزیت برای شرکت و کارمندان محسوب می شود. این موضوع نیاز به مرخصی را نیز عملا از بین خواهد برد.

مطلب مرتبط: نظر بیل گیتس درباره شیوع ویروس کرونا و راهکارهای پیشگیری از رخدادهای مشابه

همچنین ممکن است شاهد این اقدام توسط مراکز آموزشی نیز باشیم که امری بسیار سودمند خواهد بود. در نهایت این مسئله می تواند به حفظ محیط زیست و کاهش تغییرات اقلیمی نیز کمک کند. برای مثال در حال حاضر با استفاده از برنامه هایی نظیر مایکروسافت تیمز، افراد می توانند از سراسر جهان با یکدیگر ارتباط داشته و به صورت یک تیم اقدام به انجام کارها کنند. تحت این شرایط حتی ممکن است شاهد کاهش شدید مسافرت های کاری نیز باشیم. حال باید دید که تا چه اندازه پیش‏بینی آقای گیتس در رابطه با جهان پس از کرونا، به وقوع می پیوندد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید