جمعه, ۱ تیر(۴) ۱۴۰۳ / Fri, 21 Jun(6) 2024 /
           
فرصت امروز
چگونه مدیریت کمپین های بازاریابی را ساده کنیم؟

راهکارهای ساده سازی بازاریابی دیجیتال

4 سال پیش ( 1398/12/24 )
پدیدآورنده : بازاریابی دیجیتال   پدیدآورنده : علی آل علی   پدیدآورنده : مدیریت   پدیدآورنده : کمپین بازاریابی  

بازاریابی دیجیتال برای موفقیت برندها در بازار اهمیت بسیار زیادی دارد. امروزه مردم بیش از هر زمان دیگری به فعالیت در دنیای دیجیتال مشغول هستند. اغلب ما روزمان با دستگاه های دیجیتال شروع و به پایان می رسد. برندهای مختلف در این میان برای افزایش تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف اقدام به استفاده از شیوه های مختلف برای بازاریابی دیجیتال می کنند. این امر در نگاه نخست مزیت های بسیار زیادی به همراه دارد. وقتی برندها الگوهای مختلفی برای بازاریابی دیجیتال داشته باشند، امکان تعامل بهینه با مخاطب هدف افزایش خواهد یافت. نکته مهم در اینجا ناکامی برخی از برندها در دستیابی به اهداف شان است. دلیل اصلی این امر پیچیده‎سازی بیش از حد و بی‎مورد فرآیند بازاریابی دیجیتال است.

امروزه ساده‎سازی کمپین های بازاریابی دیجیتال اهمیت بسیار زیادی دارد. مخاطب هدف اغلب اصطلاح های تخصصی کسب و کارها را نمی شناسد. این امر در کنار تلاش برخی از برندها برای استفاده هرچه بیشتر از اصطلاح های تخصصی موجب کاهش تاثیرگذاری کمپین ها می شود. بدون تردید پیچیدگی کمپین های بازاریابی محدود به کاربرد اصطلاح های خاص نیست. هدف اصلی در این مقاله بررسی راهکارهای ساده‎سازی کمپین های بازاریابی دیجیتال است. در فرآیند بحث پیرامون این موضوع برخی از موارد پیچیده‎ساز کمپین ها نیز مورد بررسی قرار می گیرد.

راهکارهای ساده سازی بازاریابی دیجیتال

1. استفاده از ابزارهای مدیریت بازاریابی

استفاده از ابزارهای مدیریت هوشمند بازاریابی برای افزایش کیفیت محتوای برندمان اهمیت دارد. بسیاری از برندها در زمینه مدیریت محتوای بازاریابی پس از تولید دشواری بسیار زیادی دارند. این امر حتی موجب بروز برخی نگرانی ها در میان برندهای بزرگ شده است. راهکار مشکل موردنظر استفاده از نرم‎افزارهای مدیریت کمپین است. مزیت اصلی چنین نرم‎افزارهایی استفاده از نسل جدید هوش مصنوعی است. به این ترتیب برندها فرصت کافی برای ساماندهی خودکار فعالیت های مهم بازاریابی را خواهند داشت.

مطلب مرتبط:راهکارهای زیرکانه بازاریابی دیجیتالی

یکی از چالش های اصلی هر برند در حوزه بازاریابی مربوط به رسیدگی به جزییات بازاریابی است. این امر شامل پاسخگویی به کامنت های کاربران و ارزیابی میزان تاثیرگذاری کمپین موردنظر است. با استفاده از نرم‎افزارهای مدیریت بازاریابی ما به ساده ترین شکل ممکن کمپین های مان را مدیریت خواهیم کرد. همچنین زمان کافی برای رسیدگی به امور مهم تر کسب و کارمان را پیدا می کنیم.

2. ارزیابی مداوم وضعیت کمپین

وقتی ما تلاشی برای ارزیابی کمپین های مان انجام ندهیم، شانس مان برای بهبود تدریجی کیفیت محتوای بازاریابی مان کاهش خواهد یافت. بسیاری از برندها در عمل هزینه بسیار زیادی برای بازاریابی انجام می دهند، اما همیشه نتایج ضعیفی به دست می آورند. اگر شما نیز چنین تجربه ای دارید، شاید زمان تلاش برای ارزیابی کمپین های قبلی و استفاده از نتیجه آنها در کمپین های بعدی فرا رسیده باشد.

امروزه بسیاری از برندها از الگوی بازاریابی مبتنی بر پلتفرم های مختلف استفاده می کنند. این شیوه در نگاه نخست مزیت های بسیار زیادی برای برندها دارد. دسترسی به دامنه وسیعی از مخاطب هدف همیشه گزینه جذابی محسوب می شود. واقعیت ماجرا اما تفاوت بسیار زیادی با ذهنیت برندها دارد. محصولات برند ما در عمل فقط برای بخشی از مشتریان حاضر در یک بازار اهمیت دارد بنابراین تلاش برای حضور در شبکه های اجتماعی مختلف فقط هزینه های بازاریابی مان را افزایش خواهد داد. راهکار بهتر مبتنی بر تمرکز بر روی یک پلتفرم مشخص خواهد بود. به این ترتیب ما رابطه بهتری با مخاطب هدف مان خواهیم داشت.

3. اتکای کمپین بر سایت رسمی برند

اگر شما توانایی کنترل تمام بخش های کمپین تان را نداشته باشید، فرآیند بازاریابی تان به شدت دشوار خواهد شد. برخی از برندها برای توسعه هرچه بیشتر محتوای بازاریابی شان اقدام به همکاری با طرف های ثالث می کنند. این امر شامل همکاری تبلیغاتی با سلبریتی ها یا اینفلوئنسرهاست. نکته مهم در این زمینه دشواری ارزیابی وضعیت کمپین در صورت همکاری با طرف های ثالث است. توصیه اساسی من در این بخش استفاده از سایت یا وبلاگ رسمی برندمان برای انتشار محتوای بازاریابی است. سپس در صورت نیاز امکان همکاری با طرف های ثالث را نیز خواهیم داشت.

ارزیابی کمپین ها بدون دسترسی به اطلاعات معتبر امکان‎پذیر نیست. توصیه بعدی من درباره استفاده از اطلاعات سایت رسمی برندمان برای بهبود وضعیت بازاریابی است. این امر اهمیت بسیار زیادی دارد. ما در نهایت باید از اطلاعات یک منبع مشخص برای ارزیابی مداوم وضعیت کمپین مان استفاده کنیم. بدون تردید دسترسی مداوم به طرف های ثالث امکان‎پذیر نیست بنابراین راهکار نهایی استفاده از اطلاعات سایت مان برای ارزیابی وضعیت خواهد بود. مزیت اصلی این شیوه ساده‎سازی حداکثری فرآیند ارزیابی کمپین های بازاریابی دیجیتال است.

4. زمان‎بندی بارگذاری پست

مدیریت مداوم کسب و کار برای بسیاری از بازاریاب ها بدل به دغدغه ای مهم شده است. اغلب برندها در مسیر رقابت سنگین با دیگر کسب و کارها وقت چندانی برای توجه به بارگذاری مداوم پست در شبکه های اجتماعی ندارند. نتیجه این امر کاهش انگیزه مخاطب هدف برای تعامل با آنهاست. راهکار مدنظر من در این بخش شامل زمان‎بندی دقیق برای بارگذاری محتواست. ما امکان تهیه محتوای بصری و متن یک پست از مدت ها قبل و سپس بارگذاری در بازه زمانی مناسب را داریم. به این ترتیب امکان استفاده از زمان های مرده روز فراهم می شود.

اگر شما در زمینه ایجاد زمان مناسب برای بارگذاری محتوای بازاریابی با مشکل مواجه هستید، استفاده از نرم‎افزارهای بازاریابی ایده مناسبی خواهد بود. چنین نرم‎افزارهایی پس از پیش بارگذاری پست در زمان مقرر آن را به طور عمومی بارگذاری می کنند. مزیت این شیوه عدم نیاز به نگرانی پیرامون وضعیت کمپین هاست. این تکنیک یکی از گزینه های مورد علاقه برندها برای ساده‎سازی مدیریت کمپین های بازاریابی محسوب می شود.

5. شخصی‎سازی مخاطب هدف

گروه‎بندی مخاطب هدف به دسته های مختلف نقش مهمی در ساده‎سازی فرآیند بازاریابی دارد. وقتی ما یک نوع محتوای مشخص برای تمام مخاطب های برندمان تولید کنیم، میزان تعامل به حد مطلوب نخواهد رسید. برندها باید تفاوت سلیقه جزئی مشتریان شان را به رسمیت بشناسند. فقط در این صورت امکان جلب نظر آنها فراهم می شود.

چالش اصلی در زمینه دسته‎بندی مشتریان مربوط به شناسایی سلیقه های مختلف است. بهترین راهکار در این زمینه نظرخواهی مستقیم از مشتریان خواهد بود. امروزه شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام ابزارهای نظرسنجی مناسبی دارند بنابراین ما محدودیتی برای آگاهی از سلیقه های متفاوت مشتریان نخواهیم داشت.

مطلب مرتبط: افزایش آگاهی از بازاریابی دیجیتال و شبکه های اجتماعی در نهایت سادگی

6. استفاده دوباره از محتوای برندمان

اغلب محتواهای بازاریابی قدیمی در صورت به روز رسانی مناسب با اطلاعات جدید امکان استفاده دوباره خواهند داشت. این امر هزینه بازاریابی دیجیتال را به شدت کاهش می دهد. نکته مهم در این شیوه استفاده از اطلاعات مناسب برای به روز رسانی محتوای مان است. ما در حقیقت باید به دنبال شناسایی نقاط ضعف محتوای مان پس از گذشت زمان باشیم. به این ترتیب به روز رسانی کمپین های قدیمی هیچ دشواری‎ای نخواهد داشت.

منبع : azbigmedia
برچسب ها : بازاریابی و فروش
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/8CvhZWIu
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
آزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چیندوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتMEXCتبلیغات در گوگلآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهلوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتیواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولیچک صیادیخرید نهال گردوکمک به خیریهماشین ظرفشویی بوشخدمات خم و برش و لیزر فلزاتتعمیرگاه فیکس تکنیکصندلی پلاستیکیرمان عاشقانه
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه