دوشنبه, 24 شهریور 1399 - 12:30

در شرایطی که بسیاری از مدیران تصور می کنند که اولویت اول کارمندان، حضور طولانی مدت در یک شرکت است، با این حال جدیدترین آمار منتشر شده در این زمینه حاکی از آن است که در حدود 75 درصد کارمندان، برنامه ‏ای برای بیش از 5 سال ندارند. همین امر باعث می‎ شود تا هر شرکتی با بحران ‎های جدی در زمینه نیروی کاری خود مواجه باشد.

برنامه ریزی لازم جهت حضور طولانی مدت کارمندان شرکت

در این رابطه اگرچه دلایل مختلفی وجود دارد، با این حال ابدا برای شما به عنوان مدیر شرکت، این موارد اهمیتی نداشته و لازم است تا تمرکز خود را بر روی راهکارها قرار دهید. در این راستا توصیه می‎ شود که در قراردادهای خود، به دنبال بیش از 10 سال باشید. درواقع هماهنگی عاملی است که طی چند سال به دست می‎ آید و این امر باعث خواهد شد تا از دست دادن افراد، صرفا به معنای رفتن یک یا چند کارمند نباشد. بدون شک این مسئله عملکرد سیستم را مختل خواهد کرد.

همچنین نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که همواره باید میزان رضایت کارمندان را بسنجید. درواقع هیچ عملی نمی‎ تواند یک کارمند را مجبور به ماندن در شرکت نماید. با این حال در صورتی که تمامی تلاش خود را برای جلب رضایت آنها انجام داده باشید، بدون شک احتمال این امر بسیار کم خواهد بود. در کنار این موضوع توجه داشته باشید که اقدامات شما باید براساس اولویت ‎ها باشد.

مطلب مرتبط: 5 دلیل اصلی خروج کارمندان از شرکت ها

برای مثال تا زمانی که کارمندان از درآمد خود احساس رضایت را به دست نیاورند، بدون شک سایر اقدامات، تاثیر چندانی را نخواهد داشت. همچنین لازم است تا نگاهی شخصی به کارمندان خود داشته و از مدیریت کلی آنها خودداری نمایید. برای مثال ممکن است برخی از کارمندان از انگیزه رشد بیشتری برخوردار باشند، تحت این شرایط عدم توجه ویژه شما، بدون شک زمینه جدایی را مهیا می ‎کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید