سه شنبه, ۱ خرداد(۳) ۱۴۰۳ / Tue, 21 May(5) 2024 /
           
فرصت امروز

تعامل کارمندان با برند بیانگر میزان علاقه شان برای همکاری با شرکت شما و همچنین تمایل شان برای ادامه همکاری با یک برند است. اگر این عامل در میان کارمندان یک شرکت بسیار پایین باشد، به احتمال زیاد باید هر لحظه آمادگی به‎ هم خوردن شرایط یا حتی ترک شرکت از سوی کارمندان را داشته باشیم. البته در این میان راهکارهای بسیار زیادی برای پرهیز از بروز چنین اتفاق ناخوشایندی وجود دارد. هدف اصلی در این مقاله نیز بررسی همین نکات برای تاثیرگذاری بهتر بر روی فرآیند مدیریت کارمندان در شرکت است. 

تعامل کارمندان با یکدیگر و تیم مدیریتی در نهایت انگیزه نهایی و میزان تمایل شان برای ادامه کار در شرکت را تشکیل می دهد. برخی از برندها در این میان به طور مداوم نسبت به موضوع موردنظر بی توجه هستند. شاید این امر در کوتاه مدت مشکل بسیار مهمی نباشد، اما خیلی زود شما را با مشکلات و چالش های بزرگی رو به رو خواهد ساخت. این امر در یک چشم انداز بلندمدت می تواند حتی موجب ضررهای مالی سنگین برای یک کسب و کار شود. 

چگونه سطح تعامل با کارمندان در شرکت را افزایش دهیم؟

هدف اصلی در فرآیند افزایش تعامل کارمندان در چارچوب سازمانی ایجاد انگیزه مضاعف و همچنین جذاب تر ساختن فرآیند همکاری کارمندان با هم و ارتباط‎شان با تیم مدیریتی است. بی شک این امر سختی های بسیار زیادی برای هر تیم کسب و کاری به همراه خواهد داشت. درست به همین دلیل شما باید آمادگی لازم برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب تان به بهترین شکل ممکن را داشته باشید، در غیر این صورت به احتمال زیاد با مشکلات متعددی در زمینه تاثیرگذاری بر روی مخاطب تان رو به رو خواهید شد. به هر حال وقتی اعضای یک شرکت روحیه و وضعیت کاری مناسبی نداشته باشند، تعامل با مشتریان بدل به یک امر غیرممکن می شود. اگر شما هم به دنبال توصیه های کاربردی در این میان هستید، مقاله کنونی یک راهنمای جامع برای برندتان محسوب می شود. در ادامه برخی از نکات مهم در این رابطه را با هم مورد بررسی قرار خواهیم داد. 

مطلب مرتبط: چگونه تعامل با کارمندان مان را بهینه سازی کنیم؟

برگزاری نظرسنجی با محوریت کارمندان

نظرسنجی ها به طور معمول اطلاعات بسیار مهمی در خودشان دارند. این امر می تواند به هر برندی برای تاثیرگذاری حرفه ای بر روی وضعیتش کمک کند. اگر مشکلی در زمینه تعامل میان کارمندان با هم یا حتی نحوه مدیریت کسب و کار در میان باشد، یک نظرخواهی ساده همه مشکلات را در عرض زمانی کوتاه حل خواهد کرد. یکی از دلایل اصلی بروز مشکل در زمینه کسب و کار بی اطلاعی مدیران از مشکلات پیش روی برندشان و فقدان راهکاری کاربردی برای مقابله با آنهاست. این امر می تواند شرایط یک برند را به طور قابل ملاحظه ای دشوار کرده و تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را نیز دشوار سازد. به همین خاطر شما باید همیشه نظرخواهی از کارمندان را مدنظر قرار دهید. 

فرآیند طراحی انواع نظرخواهی ها چندان دشوار نیست. شما باید ابتدا دغدغه یا سوال اصلی تان را مد نظر داشته باشید. در مرحله بعد طراحی برخی از سوالات همراه با پاسخ های باز به آن می تواند ایده مناسبی برای گردآوری نتایج مناسب از سوی کارمندان باشد. یادتان باشد سوالات شما باید پاسخ باز باشد. بدین معنا که پاسخگویی به سوالات تا جای ممکن اندکی بحث بیشتر را نیز به میان بکشد، در غیر این صورت شما هیچ شانسی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان نخواهید داشت. 

پس از اینکه شما پاسخ های مورد انتظارتان را از کارمندان دریافت کردید نوبت به بخش سخت تر ماجرا می رسد. در این بخش شما باید پاسخ های دریافتی را به دقت مورد ارزیابی و تحلیل قرار دهید. این امر به شما برای تصمیم گیری های بهتر در ادامه مسیر کاری تان کمک خواهد کرد. پس همیشه این نکته مهم را مد نظر داشته باشید و براساس آن تمام تصمیم های مهم برندتان را بگیرید. امروزه در صورتی که یک برند تصمیم گیری های درستی در زمینه کسب و کار نداشته باشد، اغلب اوقات با واکنش های منفی کارمندانش رو به رو خواهد شد. استفاده از نظرات و مشورت با کارمندان در این میان می تواند راهکاری مناسب برای بهبود وضعیت شرکت تلقی شود. دست کم در این شرایط شما تمام کارها را با مشورت مستقیم کارمندان و نظرخواهی از آنها پیش برده اید. چنین امری می تواند حجم انتقادات به شما را به طور قابل ملاحظه ای کاهش دهد. 

در نهایت نیز شما پس از اینکه فرآیند نظرخواهی از کارمندان را به خوبی پایان دادید، باید در بازه های زمانی مختلف نسبت به تکرار این فرآیند اقدام نمایید، در غیر این صورت شرایط‎تان برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به شدت دشوار و پیچیده خواهد شد. 

آشناسازی حرفه ای کارمندان با برند

وقتی یک برند اقدام به استخدام نیروی کار تازه می کند، باید به خوبی شرایط شروع به کار در یک شرکت به عنوان کارمند تازه وارد را مورد توجه قرار دهد. این امر اهمیت بسیار زیادی برای برندها به همراه دارد. نکته مهم اینکه برخی از برندها در این میان هیچ برنامه یا طرحی برای معرفی سازمان به کارمندان تازه وارد ندارند. شاید این امر در نگاه نخست بسیار عجیب نباشد، اما شرایط دشواری برای کارمندان تازه وارد رقم می زند. توصیه ما در این بخش طراحی یک برنامه حرفه ای و کاربردی برای آشنا ساختن کارمندان شرکت با بخش های مختلف سازمان است. این امر نقش مهمی در فعالیت بهتر کارمندان تازه وارد به شرکت دارد. بنابراین شما باید همیشه این نکته مهم را مدنظر قرار دهید، در غیر این صورت شانس تان برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به طور چشمگیری کاهش پیدا خواهد کرد. 

یادتان باشد برای معرفی برند به کارمندان تازه وارد شما باید همیشه از نیروی کار حرفه ای و کارکشته استفاده نمایید. بی شک کارمندی که خودش به تازگی وارد ساختار اداری شما شده است، معلم خوبی برای دیگر کارمندان تازه کار نخواهد بود. همچنین در صورت طراحی یک فایل الکترونیکی و ارائه اش به کارمندان تازه وارد برای دسترسی به اطلاعات اولیه مورد نیاز و آشنایی اجمالی با شرکت نیز کار شما بی عیب و نقص ادامه پیدا خواهد کرد. 

امروزه کارمندانی که آشنایی خوبی با یک برند در همان ابتدای شروع به کارشان پیدا می کنند، انگیزه بسیار بالاتری برای تاثیرگذاری بر روی فعالیت شرکت و همکاری بلندمدت با آن خواهند داشت. این امر می تواند وضعیت شما را به طور قابل ملاحظه ای بهبود بخشد، در غیر این صورت شما شرایط بسیار دشواری در زمینه جلب نظر کارمندان تازه کارتان و همکاری بلندمدت با آنها خواهید داشت. 

همکاری با کارمندان حرفه ای شرکت برای مدت زمانی طولانی همیشه نکته مهمی محسوب می شود. این امر در طول سال های اخیر برای تمام برندها یک نکته کلیدی به حساب آمده است. بنابراین شما هم در کسب و کارتان باید به طور مداوم این نکته مهم را مدنظر قرار دهید، در غیر این صورت شاید هرگز فرصتی برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان تان با استفاده از بهترین کارمندان پیدا نکنید. اغلب اوقات کارمندانی که از همان ابتدا آشنایی خوبی با یک شرکت پیدا می کنند، تمایل بالاتری برای ادامه فعالیت در آن خواهند داشت. بنابراین شما برای حفظ نیروی کار حرفه ای تان نیز باید از همان ابتدا عملکرد ویژه ای از خودتان نشان دهید، در غیر این صورت شرایط‎تان به طور قابل ملاحظه ای دشوار و پیچیده خواهد شد. 

مطلب مرتبط: تعامل با کارمندان با 5 نکته طلایی

هماهنگ سازی کارمندان با دیدگاه کلی شرکت

دیدگاه کلی شرکت به طور خلاصه اهداف و برنامه های کلان آن را شکل می دهد. این امر در دنیای کسب و کار امروزی دارای اهمیت بسیار زیادی است. بنابراین اگر شما به دنبال تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان به طور کاملا حرفه ای هستید، باید اول از همه سطح تعامل کارمندان تان را با معرفی دیدگاه کلی شرکت تنظیم نمایید، در غیر این صورت شرایط‎تان به طور قابل ملاحظه‎ ای دشوار و غیرقابل پیش بینی خواهد شد.

بدون شک امروزه برندها بدون داشتن مجموعه ای از کارمندان که به خوبی اهداف و برنامه های تیم مدیریتی را درک کنند، امکان توسعه کسب و کار و سودآوری را ندارند. به همین خاطر برند شما باید به طور چشمگیری در زمینه ایجاد هماهنگی میان کارمندان و اهداف و دیدگاه های کلان شرکت فعالیت داشته باشد، در غیر این صورت شما هیچ شانسی برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان تان نخواهید داشت. این امر می تواند شما را به طور قابل ملاحظه ای در شرایط سخت و دشوار قرار دهد. 

خوشبختانه امروزه ایجاد هماهنگی میان کارمندان و اهداف کلان شرکت امر چندان دشواری نیست. شما در این رابطه باید اول از همه در راستای تاثیرگذاری بر روی کارمندان به خوبی برنامه های برند را تشریح نمایید. چنین امری می تواند نحوه تاثیرگذاری شما بر روی مخاطب هدف تان را به طور قابل ملاحظه ای توسعه دهد. بنابراین در یک چشم انداز کلی نیاز شما برای تعامل با کارمندان و به روز رسانی شرایط شرکت براساس نظرات شان به شدت کاهش پیدا می کند. دلیل این امر نیز هماهنگی بالای آنها با اهداف و چشم انداز طراحی شده برای شرکت است. این امر نقش مهمی در بهبود وضعیت کسب و کار شما بازی خواهد کرد. 

چگونه سطح تعامل با کارمندان در شرکت را افزایش دهیم؟

تقویت گفت و گوهای باز و دریافت بازخورد از کارمندان

کارمندان وقتی گفت و گوهای آزادانه ای با هم داشته باشند، اغلب اوقات انگیزه شان برای ادامه فعالیت در شرکت و تعامل بالاتر با هم افزایش پیدا می کند. این امر نیازمند اختصاص شیوه ای حرفه ای از سوی مدیران شرکت است. تا وقتی که کارمندان شرکت برای تعامل با هم شرایط و فرصت لازم را نداشته باشند، به طور مداوم شرایط کسب و کار شما با بحران رو به رو خواهد شد. بنابراین شما باید در این راستا به طور مداوم در تلاش برای بهبود وضعیت تان در قالبی حرفه ای باشید. اختصاص زمان هایی برای گفت و گو میان کارمندان و حتی حضور برخی از مدیران شرکت در چنین بحث هایی می تواند ایده بسیار مناسبی باشد. این امر توانایی شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب تان را به طور قابل ملاحظه ای افزایش خواهد داد. بنابراین شما باید همیشه نیم نگاهی به این وضعیت در شرکت تان داشته باشید. 

مطلب مرتبط: چالش تعامل با همکارانی که مورد علاقه مان نیستند

نکته مهم دیگر در این رابطه گردآوری نظرات و به عبارت بهتر بازخوردهای دریافتی از سوی کارمندان است. این امر مهارت شما برای تاثیرگذاری بر روی کارمندان را نشان می دهد. بی شک وقتی برند شما جلسات بحث و گفت و گو برای کارمندان شکل می دهد، آنها انتظار تاثیرگذاری ایده های شان بر روی عملکرد شرکت را نیز دارند. بنابراین اگر شما به چنین نکته مهم توجه لازم را نشان ندهید، شرایط‎تان به طور قابل ملاحظه ای دشوار خواهد شد. این امر اهمیت بسیار زیادی برای برند شما دارد. پس همیشه وضعیت بازخوردهای کارمندان برندتان را مدنظر قرار دهید، در غیر این صورت شرایط‎تان به طور قابل ملاحظه ای دشوار و پیچیده خواهد شد. 

یکی از نکات جذاب درباره دریافت بازخورد کارمندان و تاثیرگذاری آن در فرآیند اصلاح وضعیت شرکت از سوی شما امکان تعامل بهتر با آنها و افزایش سطح اعتمادشان به شرکت است. شاید این امر در نگاه نخست بسیار ساده به نظر برسد، اما برای کسب و کارهای مختلف اهمیت زیادی دارد. بسیاری از برندها در طول سال های اخیر شرایط‎شان برای تاثیرگذاری بر روی کارمندان و جلب اعتمادشان بسیار دشوار شده است. یکی از دلایل اصلی این امر ناتوانی برندها برای فراهم سازی شرایط حرفه ای به منظور تاثیرگذاری بر روی کارمندان و استفاده از ایده های شان است. با این حساب اگر شما این نکته مهم و کاربردی را مدنظر قرار دهید، بسیاری از مشکلات تان در عرصه کسب و کار حل خواهد شد. این امر نقشم مهمی در بهبود وضعیت یک شرکت در نمایی کلی خواهد داشت. 

ارائه فرصت های ارتقای سازمانی به کارمندان

هر کارمندی در عرصه کسب و کار به طور مداوم دنبال توسعه موقعیت شغلی اش است. این امر نقش مهمی در زمینه بهبود وضعیت کاری کارمندان به همراه دارد. بنابراین اگر شما به دنبال بهبود وضعیت تان به عنوان یک کارمند حرفه ای هستید، باید همیشه افق های روشنی پیش روی تان باشد. چنین امری در صورتی که به طور حرفه ای و دقیق از سوی مدیران شرکت مورد توجه قرار گیرد، فرآیند همکاری میان یک برند با کارمندانش به شدت ساده و تاثیرگذار خواهد شد. 

امروزه بسیاری از برندها به تمایل شدید کارمندان برای ارتقای سازمانی بی توجه هستند. همین امر موجب ترک شرکت از سوی کارمندان می شود. با این حساب اگر شما به دنبال تاثیرگذاری بر روی کارمندان تان به طور حرفه ای هستید، باید اول از همه وضعیت ارتقای شغلی کارمندان تان را مشخص سازید. 

یکی از نکات مهم درباره ارتقای سازمانی کارمندان ترسیم یک مسیر روشن در این میان است. اگر کارمندان شما به خوبی از شرایط ارتقای سازمانی خبر داشته باشند، خیلی راحت این امر را مدنظر قرار داده و در بلندمدت فعالیت شان را با پیش نیازهای کسب پست های بالاتر شغلی هماهنگ خواهند کرد، در غیر این صورت انگیزه کارمندان برای همکاری با شما به طور روزافزون کاهش پیدا خواهد کرد. در نهایت نیز شما تمام کارمندان حرفه ای و تاثیرگذارتان را از دست می دهید. این امر می تواند هزینه های بسیار زیادی برای کسب و کار شما به همراه داشته باشد. 

اختصاص پاداش برای عملکرد عالی کارمندان

وقتی یک کارمند یا عضوی از شرکت شما عملکرد ویژه ای از خودش ارائه می دهد، شما باید نسبت به ارائه پاداش به وی توجه نشان دهید. این امر می تواند وضعیت شما را در یک بازه زمانی طولانی به شدت بهبود بخشد. بدون تردید هر کارمندی در زمینه فعالیت کاری نیم نگاهی هم به تشویق شدن دارد. بنابراین شما باید همیشه این نکته مهم را مدنظر قرار دهید، در غیر این صورت شانس تان برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به شدت کاهش پیدا خواهد کرد. 

اختصاص پاداش برای عملکرد کارمندان نباید بدل به نوعی عادت رایج شود. این امر باید فقط در صورت عملکرد مناسب کارمندان مدنظر قرار گیرد، در غیر این صورت شما با شرایط دشواری از نظر سطح تاثیرگذاری بر روی کارمندان تان رو به رو خواهید شد. توصیه ما در این بخش اختصاص زمان های مشخص در طول سال برای این کار است. به عنوان مثال، در پایان سال وقتی چند نفر از کارمندان عملکرد بی نهایت عادی داشتند، شما می توانید پاداش ویژه برای آنها در نظر بگیرید، در غیر این صورت شما هرگز فرصت مناسبی برای تاثیرگذاری بر روی کارمندان تان پیدا نخواهید کرد. 

توسعه سطح کیفی مدیران شرکت

یکی از نکاتی که در زمینه تعامل کارمندان با شرکت و بهبود درک شان از کسب و کار شما تاثیر مهمی دارد، کیفیت مدیران تان است. بدون تردید شرکت های بزرگ به مدیران بسیار زیادی نیاز دارند. هرچه مهارت و تجربه مدیران شما در عمل بیشتر باشد، شما توانایی تاثیرگذاری بالاتری بر روی کارمندان و ارائه خدمات بهینه را خواهید داشت. متاسفانه برخی از مدیران نسبت به مفهوم تعامل کارمندان در شرکت بی اطلاع هستند. همین امر موجب ناتوانی شرکت ها برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان شان می شود. اگر شما به دنبال شرایطی ایده آل برای فعالیت برندتان هستید، باید همیشه این نکته مهم را به خاطر داشته باشید، در غیر این صورت هرگز فرصتی برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان تان پیدا نخواهید کرد. این امر می تواند شرایط شما را به طور قابل ملاحظه ای دشوار و پیچیده نماید. 

مطلب مرتبط: تعامل با کارمندان جدید شرکت در دوران دورکاری

یکی از راهکارهای ساده در این میان توجه ویژه به سطح کیفی مدیران در زمینه مدیریت کارمندان است. شما در این زمینه حتی امکان استفاده از دوره های مهارت افزایی را نیز دارید. یادتان باشد سرمایه گذاری شما بر روی کارمندان در نهایت تاثیر مثبتی بر روی درک آنها از شرایط برندتان خواهد داشت. بنابراین در این زمینه باید عملکرد بسیار خوبی از خودتان نشان دهید، در غیر این صورت شاید هرگز موفق به جلب تعامل آنها نشوید. 

منبع : business
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/UwCrxfy4
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چینچک صیادیدوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکخرید نهال گردوماشین ظرفشویی بوشدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتکفش مردانهتلویزیون شهریMEXCتبلیغات در گوگللپ تاپ قسطیآی نودانلود رمانآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهخدمات سئولوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتیواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبول
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه