یکشنبه, 25 فروردين 1398 - 17:45

به نظر می رسد تامین امنیت زاکربرگ هزینه بسیاری بالایی می طلبد چرا که در گزارش فیس بوک که دیروز برای کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا فرستاده شده، این رقم ۲۰ میلیون دلار عنوان شده است.

به گزارش دیجیاتو، همانطور که می دانید بنیانگذار و مدیرعامل شبکه اجتماعی فیس بوک همانند بسیاری از همتایانش در صنعت تکنولوژی (نظیر جک دورسی، لری پیج و استیو جابز) حقوق سمبلیکی دریافت می کند و سالانه تنها یک دلار به حسابش ریخته می شود.

فیس بوک امنیت زاکربرگ

البته در این گزارش نوشته شده که فیس بوک سال گذشته ۲۲.۶ میلیون دلار برای مارک زاکربرگ خرج کرده که تقریباً تمامی آن برای تامین امنیت وی بوده است. جالب اینجاست که سال قبل، فیس بوک مجبور بوده ۱۰ میلیون دلار برای امنیت مدیرعاملش هزینه کند و این رقم طی یک سال دو برابر شده است.

در آن زمان نیز صرف ۱۰ میلیون دلار برای تامین امنیت زاکربرگ، هزینه گزافی محسوب می شده چراکه برای مثال «جف بزوس» مدیرعامل آمازون و ثروتمندترین فرد تاریخ، تنها ۱.۶ میلیون دلار برای امنیت خود هزینه کرده. شرکت های دیگر نیز مبالغ بسیار کمتری برای حفظ امنیت مدیرعامل شان هزینه کرده اند.

گزارش فیس بوک نشان می دهد که ۲.۶ میلیون دلار هزینه پرواز با جت خصوصی زاکربرگ شده است. در حالی که این مبلغ در سال میلادی گذشته نیز تنها ۱.۵ میلیون دلار بوده و طی یک سال، این رقم نیز بیش از یک میلیون دلار افزایش یافته. البته این ۲.۶ میلیون دلار هزینه های تیم محافظان، تدارک، نصب و نگهداری سیستم های مختلف امنیتی را نیز شامل می شود.

گفتنی است ۲.۹ میلیون دلار نیز برای تامین امنیت شریل سندبرگ مدیر عملیاتی این کمپانی هزینه شده. بد نیست بدانید شریل سندبرگ یک معاون معمولی به حساب نمی آید چراکه تا به حال دو کتاب نوشته و همواره سمینار هایی درباره مسائل مختلف نظیر نقش زنان در کسب و کار را برگزار می کند. این رقم نسبت به سال گذشته تنها ۳۰۰هزار دلار افزایش یافته است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید