جمعه, 02 اسفند 1398 - 12:25

هکرهای OurMine که در چند وقت اخیر به حساب های توییتری فیس بوک، اینستاگرام، کمیته بین المللی المپیک دسترسی پیدا کرده بودند، در جدیدترین اقدام خود صفحه رسمی باشگاه بارسلونا را مورد حمله قرار داده و اخباری عجیب را منتشر کردند.

باشگاه بارسلونا قربانی جدید هکرهای OurMine

برای مثال آنها مدعی شدند که با مشاهده پیام های شخصی، به این نتیجه رسیده اند که در تابستان پیش رو، نیمار از پاری سن ژرمن به این باشگاه بازخواهد گشت. همچنین پیام های اعتراض آمیزی علیه مدیریت این باشگاه، جوزپ بارتومئو نیز منتشر شد. قبل از برگزاری مسابقه فینال Super Bowl نیز این گروه به صفحه دو فینالیست نفوذ کرده و با این اقدام شهرتی را برای خود پیدا کردند. درواقع به نظر می رسد که هدف اصلی این گروه صرفا مطرح کردن خود باشد. البته هنوز از دلیل این حمله اخباری در دسترس نیست و در رابطه با مبدأ آن نیز تردیدهایی وجود دارد. اگرچه عربستان به عنوان متهم اصلی معرفی می شود، با این حال هنوز مدرک قابل قبولی برای اثبات این ادعا وجود ندارد.

نکته ای که در این بین به چشم می خورد، مشکل شدید امنیتی توییتر بوده که پس از گذشت چند ماه هنوز نتوانسته است تا برای این معضل راهکاری پیدا کند. تحت این شرایط باید دید که قربانی بعدی این گروه چه کسی خواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید