یکشنبه, ۳ بهمن(۱۱) ۱۴۰۰ / Sun, 23 Jan(1) 2022 /
           
فرصت امروز

مبارزه با دولت آمریکا به سبک تیک تاک

1 سال پیش ( 1399/6/19 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : مت ساترن  

تیک تاک در اقدامی بی ‎سابقه اقدام به انتشار تعداد کاربران فعال در شبکه خود نمود. در این راستا آمارها بسیار عجیب بوده و حاکی از حدود 100 میلیون کاربر در یک ماه گذشته است. این امر می‎ تواند باعث فشار بر روی دولت آمریکا شود. درواقع در چند هفته اخیر، به دستور دونالد ترامپ، این شبکه در آمریکا تحریم شده و در کنار آن فشارهایی برای فروش این برند به یک شرکت آمریکایی، بسیار زیاد است. با این حال تا به امروز، مدیران این شبکه به خوبی توانسته‎ اند تا در برابر این اقدامات، مقاومت نمایند.

مبارزه با دولت آمریکا به سبک تیک تاک

در این راستا اقدام جدید آنها در راستای بیان این حقیقت است که یک شبکه اجتماعی چینی، در کشور آمریکا که مالک بسیاری از شبکه ها است، تا به این اندازه محبوب بوده و تحریم آن نادیده گرفتن نظر 100 میلیون شهروند این کشور محسوب می شود. در این رابطه بسیاری از تحلیلگران این اقدامات دولت آمریکا را در راستای حمایت از شبکه‎ های اجتماعی کشور خود، عنوان کرده‎ اند. در این راستا ذکر این نکته ضروری است که در سال گذشته، هیچ شبکه اجتماعی به اندازه تیک تاک مورد استقبال قرار نگرفته و این امر در حالی است که شروع کار آنها از سال 2016 است.

در این راستا برخی از آمار حاکی از آن است که یکی از دلایل این تحریم‎ ها، هشدارهایی بوده است که مارک زاکربرگ نسبت به رشد چشم گیر یک شبکه اجتماعی چینی، به مقامات دولت آمریکا داده و در صورت تایید این خبر، بدون شک مالک سه برند فیس ‎بوک، اینستاگرام و واتس ‎اپ با روزهای سختی مواجه خواهد شد. به هر صورت باید منتظر نتیجه این درگیری ‎ها باشیم. درواقع تا پایان سال جاری، ممکن است هر اتفاقی رخ دهد.

منبع : searchenginejournal
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/sn2x8Lv4
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه