دوشنبه, 22 مهر 1398 - 20:04

مینگ چی کو، پیش بینی کرده که اپل در حال آماده سازی محصولات جدید ازجمله آیفون SE 2، آیپد پرو جدید با حسگر سه بعدی، مک بوک پرو با سیستم کیبورد جدید و هدست واقعیت افزوده است.

به گزارش زومیت، مینگ چی کو (Ming-Chi Kuo)، به عنوان یکی از معتبرترین کارشناسان و تحلیلگران محصولات اپل در دنیای فناوری شناخته می شود. این کارشناس به تازگی تحلیل و پیش بینی خود را در مورد محصولات اپل در سال ۲۰۲۰ منتشر کرده است. مینگ چی کو، معتقد است کوپرتینویی ها درحال آماده سازی محصولات جدید خود ازجمله آیفون SE 2، آیپد پرو جدید با حسگر سه بعدی برای پشتیبانی بهتر واقعیت افزوده، مک بوک پرو با سیستم کیبورد جدیدی با مکانیزم سوئیچ قیچی (Scissor Switch) و بالاخره هدست واقعیت افزوده در نیمه اول سال ۲۰۲۰ هستند. پیش بینی های جدید مینگ چی کو به تازگی در یک روزنامه چینی منتشر شده و 9to5Mac گزارش این پیش بینی ها را به زبان انگلیسی در سایت خود منتشر کرده است.

محصولات اپل در سال 2020

این اولین باری نیست که نام دستگاه های احتمالی اپل به گوش مان می خورد. راجع به برخی از این دستگاه ها مثل هدست واقعیت افزوده از چند سال پیش شایعات و اخبار متعددی شنیده می شده؛ درنتیجه، پیش بینی های جدید تحلیلگر معروف اپل، برخی از شایعات قدیمی را تأیید می کند و فقط تاریخ انتشار و رونمایی محصولات تغییر کرده است.

مینگ چی کو با تأیید پیش بینی قبلی خود معتقد است، نسل جدید گوشی اپل آیفون SE احتمالا با نام SE 2 در سه ماهه اول سال آینده معرفی خواهد شد. طبق گزارش های Nikkei و بلومبرگ، این گوشی از طراحی مشابه آیفون ۸ برخوردار است، اما با تراشه آیفون ۱۱ عرضه خواهد شد. قیمت این گوشی هنوز مشخص نیست.

همچنین، کو معتقد است که شاهد رونمایی مدل جدیدی از اپل آیپد پرو در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ خواهیم بود. آیپد پرو جدید مجهز به حسگر سه بعدی حسگر های زمان پرواز (ToF (Time-of-flight خواهد بود. این تکنولوژی می تواند واقعیت افزوده را با کیفیت بهتری ارائه دهد. حسگر های زمان پرواز فاصله اجسام روبه روی خود را با دقت بیشتری اندازه گیری می کنند. این پیش بینی گزارش قبلی بلومبرگ را مبنی بر عرضه دوربین سه بعدی لیزری اپل با آیپد پرو در بهار سال ۲۰۲۰ تأیید می کند. بااین حال، در گزارش جدیدتری از بلومبرگ گفته شده است که اپل قصد دارد تبلت آیپد پرو جدیدش را در سال ۲۰۱۹ معرفی کند؛ البته در این گزارش وجود حسگر سه بعدی مجهز به حسگر های زمان پرواز به عنوان قابلیت جدید ذکر نشده است.

در همین حال، کو پیش بینی کرده است که اپل هدست واقعیت افزوده خود برای آیفون را در سه ماهه دوم سال آینده به بازار عرضه می کند. اوایل سال جاری، این تحلیلگر پیش بینی کرده بود که اپل تولید هدست را در پایان سال ۲۰۱۹ آغاز خواهد کرد و تنها در یک گزارش قبلی گفته بود که امکان دارد این محصول در سال ۲۰۲۰ روانه بازار شود. همچنین، اخیرا برنامه نویسان نیز کدهایی مخفی درiOS 13 مشاهده کردند که به هدست واقعیت افزوده اپل مربوط می شود.

سرانجام، این تحلیلگر پیش بینی کرده است که مک بوک جدیدی با سیستم کیبورد جدید وا مکانیزم سوئیچ قیچی در فصل دوم سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد. خبرگزاری 9to5Mac خاطرنشان کرده است که کاملا معلوم نیست، کو به کدام نسخه یا مدل از لپ تاپ اپل اشاره کرده است، با اینکه او بسیار دوست دارد در گزارش های خود نام مدل ها را به دقت مشخص کند. ممکن است این محصول همان مک بوک پرو ۱۶ اینچی باشد که کو چند ماه پیش راجع به آن صحبت کرده بود.

همچنین، او به کیبورد پروانه ای جنجالی که اپل از سال ۲۰۱۵ در صفحه کلیدهای خود استفاده کرد، اشاره ای کرده و امیدوار است که کیبورد جدید با مکانیزم سوئیچ قیچی جایگزین آن شود و اپل با سیستم کیبورد پروانه ای که ایرادات بسیاری دارد خداحافظی کند. گفتنی است، بلومبرگ نیز معتقد است که امسال می توانیم شاهد رونمایی لپ تاپ مک بوک پرو ۱۶ اینچی اصلاح شده جدیدی باشیم، اما جزییات دیگری در مورد صفحه کلید آن ارائه نکرده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید