جمعه, 03 آبان 1398 - 19:59

گوگل یکی از مدیران اجرایی سابق مایکروسافت را استخدام کرده است تا در سِمَت قائم مقام بخش G Suite فعالیت کند.

به گزارش زومیت، گوگل چند روز پیش در اطلاعیه ای رسمی اعلام کرد که خاویر سولتِرو، قائم مقام پیشین بخش های Cortana و Outlook در شرکت مایکروسافت را استخدام کرده است تا این فرد به عنوان قائم مقام بخش G Suite فعالیت کند. G Suite در حقیقت به مجموعه ای از ابزار تحت وب گفته می شود که گوگل به طور ویژه برای کاربران و کسب و کارها طراحی کرده و شامل مواردی مثلGmail ،Hangouts ،Drive ،Google Docs و Google Sheets است.

گوگل مایکروسافت G Suite

اپلیکیشن ها و سرویس های G Suite در حالت معمولی به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار داده می شوند، اما گوگل نسخه های ویژه ای از آنها را که به قابلیت های کاربردی بیشتری مجهز هستند، در ازای پرداخت مبلغی ماهانه در اختیار کسب و کارها قرار می دهد.

خاویر سولترو در همین راستا اخیرا در صفحه توییتر رسمی اش با توییت جدیدی، اخبار منتشرشده را تأیید کرده است. او در بخشی از توییت می گوید: «فرصت کار با این تیم روی محصولاتی که چنین تأثیر عمیقی روی زندگی مردم در سراسر دنیا دارند، برای هر کسی پیش نمی آید و اتفاقی نادر است.»

توییت کامل او را در ادامه می توانید ببینید:

برخی اخبار جدید در زمینه کاری دارم. اخیرا به گوگل ملحق شده ام تا رهبری تیم G Suite را برعهده بگیرم. فرصت کار با این تیم روی محصولاتی که چنین تأثیر عمیقی روی زندگی مردم در سراسر دنیا دارند، برای هر کسی پیش نمی آید و اتفاقی نادر است. برای شروع کارم هیجان زده هستم.

سولترو پنج سال پیش در سال ۲۰۱۴ به استخدام شرکت مایکروسافت درآمد. در آن زمان مایکروسافت با پرداخت مبلغی بالغ بر ۲۰۰ میلیون دلار، اپلیکیشن موبایلی Acompli را که در حوزه ایمیل رسانی فعالیت می کرد، به تصاحب خود درآورد. سولترو یکی از هم بنیان گذاران اپلیکیشن موردبحث بود و به عنوان مدیرعامل آن فعالیت می کرد.

مایکروسافت به دنبال تصاحب Acompli، با اعمال تغییراتی خاص در این اپلیکیشن، نام آن را به Outlook تغییر داد و برای آیفون و اندروید منتشر کرد. جایگاه سولترو در مایکروسافت روزبه روز بهتر می شد و او همواره شاهد پیشرفت در حوزه کاری بود؛ تا جایی که سولترو به ریاست Outlook در تمامی پلتفرم ها رسید. او سپس توانست در سمت رهبر بخش استراتژی برای Microsoft Office فعالیت کند.

سولترو سپس در ماه مارس سال ۲۰۱۸ ریاست کورتانا را برعهده گرفت. مایکروسافت در آن زمان اعلام کرده بود که قصد دارد از کورتانا به عنوان یک دستیار صوتی مبتنی بر هوش مصنوعی در اپلیکیشن های مختلف آفیس استفاده کند تا اینکه نهایتا کورتانا را نیز به یکی از زیرمجموعه های آفیس تبدیل کند. کورتانا هم اکنون رقبای قدرتمندی نظیر الکسای آمازون، سیری اپل و البته گوگل اسیستنت دارد. سولترو نهایتا در نوامبر سال ۲۰۱۸ در پی تصمیم مایکروسافت برای سازماندهی مجدد بخش Microsoft Office از این شرکت جدا شد.

در پروفایل سولترو در شبکه اجتماعی لینکدین از او به عنوان قائم مقام G Suite یاد شده؛ ظاهرا او کارش را از اکتبر ۲۰۱۹ آغاز کرده است. سولترو در نقش جدیدش به صورت مستقیم با کسب و کار Office شرکت مایکروسافت رقابت خواهد کرد.

براساس گزارش منتشرشده از سوی رسانه CNBC، خاویر سولترو گزارش کارهایش را برای توماس کورین، مدیرعامل بخش Cloud در شرکت گوگل ارسال خواهد کرد. کورین سال گذشته به دنبال اینکه دیانی گرین از مدیرعاملی بخش Cloud کنار گذاشته شد، این سمت را برعهده گرفت.

پرابهاکار رگهون که اکنون در نقش قائم مقام ارشد بخش تبلیغات و تجارت در گوگل کار می کند، سابقه فعالیت به عنوان رهبر بخش G Suite را دارد. او همچنین پیشتر به عنوان قائم مقام بخش Google Apps و Google Cloud فعالیت کرده است. گوگل اخیرا سمت جدید قائم مقام را برای بخش G Suite ایجاد کرده است تا خاویر سولترو در آن فعالیت کند. احتمال می دهیم که این سمت موقتی باشد و سولترو کم کم برای حضور در نقش اصلی اش در گوگل آماده شود.

ساندار پیچای، مدیرعامل فعلی گوگل، تابستان گذشته اعلام کرد که واحد کسب و کار مبتنی بر فضای ابری گوگل به صورت سالانه درآمدی معادل ۸ میلیارد دلار را به همراه می آورد؛ این میزان در اوایل سال ۲۰۱۸ میلادی معادل ۴ میلیارد دلار بود. با وجود پیشرفت درخورتوجه در زمینه درآمد، کسب و کار ابری گوگل همچنان در پشت کسب و کار Azure مایکروسافت قرار دارد. او همچنین اعلام کرده است که گوگل قصد دارد طی چند سال آینده، میزان فروش محصولات مرتبط به فضای ابری اش را سه برابر کند.

استخدام سولترو نشان می دهد که گوگل برای رشد دادن کسب و کار مبتنی بر فضای ابری اش برنامه های ویژه ای در سر دارد. در حال حاضر دو شرکت مایکروسافت و آمازون در این عرصه پیشتاز هستند و ظاهرا گوگل با برنامه ریزی چندساله قصد دارد در آینده به این شرکت ها برسد و حتی آنها را نیز پشت سر بگذارد. در ضمن همانطور که اشاره کردیم، سولترو سابقه فعالیت به عنوان مدیر بخش کورتانا را در مایکروسافت دارد؛ از این رو او می تواند در زمینه استفاده بیشتر از گوگل اسیستنت در اپلیکیشن های G Suite گوگل به این شرکت کمک شایانی بکند. گوگل می گوید که تا سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۸، 5میلیون کسب و کار با پرداخت پول در حال استفاده از G Suite هستند.

سولترو پیش از استخدام در مایکروسافت و حتی پیش از ساخت اپلیکیشن Acompli به عنوان مدیر ارشد در VMware فعالیت می کرد. حضور او در VMware به دنبال تصاحب نخستین شرکتش یعنی Hyperic اتفاق افتاد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید