یکشنبه, ۵ بهمن(۱۱) ۱۳۹۹ / Sun, 24 Jan(1) 2021 /
           
فرصت امروز
7 فروشگاه محصولات دست دوم برتر در فضای آنلاین

فروشگاه های آنلاین بزرگ با محصولات دست دوم

1 سال پیش ( 1398/5/5 )
پدیدآورنده : علی آل‌علی   پدیدآورنده : فروش   پدیدآورنده : کریستینا مک گراث  

امروزه خرید محصولات دست دوم نظیر لباس، وسایل الکترونیکی مدنظر شمار بسیار زیادی از مشتریان قرار دارد. مزیت اصلی این الگوی خرید امکان صرفه‎جویی در هزینه ها و اقدام مثبت در راستای حفظ محیط زیست است. همه ما تجربه کنجکاوی در مغازه های فرش لوازم قدیمی را داریم. درست به همین دلیل نیز بسیاری از مشتریان رفتاری مشابه را دارند. آنها به جست‎وجو میان محصولات مختلف دست دوم علاقه‎مند هستند. نکته مهم در این میان عدم اطمینان مردم به خرید محصولات دست دوم از فروشگاه های آنلاین ناشناس یا افراد غریبه است. به همین دلیل برندهای بزرگ از چنین نکته ای نهایت استفاده را می برند. یکی از مزیت های اصلی فروشگاه ها آنلاین بزرگ ارائه توضیحات دقیق در مورد هر محصول است. این امر موجب راهنمایی مشتریان در زمینه خرید محصولات می شود. بدون تریدد یک فروشگاه کوچک با تعداد محدودی از کارمندان امکان انجام چنین کاری را نخواهد داشت.

خوشبختانه امروزه شمار بسیار زیادی از فروشگاه های بزرگ فعال در زمینه تجارت آنلاین به سوی ارائه محصولات دست دوم جهت‎گیری کرده اند. این امر به معنای امکان استمرار فرآیند صرفه‎جویی در هزینه ها براساس خرید چنین محصولاتی است. بدون تردید همه ما علاقه‎مند به امکان مشاهده محصولات دست دوم به شیوه آنلاین و حتی خرید آنها به این شیوه هستیم. چنین ایده ای فرآیند خرید را بسیار کوتاه خواهد کرد. فراهم‎سازی امکان مقایسه محصولات مختلف و درج نظر کارشناس ها پیرامون آن در سایت فروشگاه یکی از نکات جالب توجه برای مشتریان است. همین نکات به ظاهر کوچک تفاوت میان فروشگاه های آنلاین بزرگ را با نمونه های کوچک تعیین می کند بنابراین دیگر خبری از جست‎وجوی محصولات مختلف در قفسه فروشگاه ها نخواهد بود.

فروشگاه محصولات دست دوم آنلاین

در این مقاله هدف اصلی من بررسی هفت فروشگاه محصولات دست دوم آنلاین است. این فروشگاه ها شامل آمازون، اپل، بِست بای، دل، REI، ThredUp و والمارت است. در ادامه به بررسی هر کدام از این فروشگاه ها خواهیم پرداخت.

1. آمازون

نسخه تازه فروشگاه آمازون بخش ویژه ای برای مشاهده، مقایسه و خرید محصولات مرمت شده دارد. تمام محصولات موجود در این بخش از سوی کارمندان آمازون مورد ارزیابی قرار گرفته است. به این ترتیب تردیدی در مورد کارکرد و کیفیت آنها وجود ندارد. به علاوه گارانتی ویپه آمازون نیز شامل حال خریدارهای چنین محصولاتی می شود. اگر در طول 90 روز محصول مورد نظر نقص فنی پیدا کند، آمازون آن را به صورت رایگان تعویض یا وجه خرید را بازپس خواهد داد.

مطلب مرتبط: پرفروش ترین محصولات جهان در تمام دوران ها

جست‎وجو در بخش محصولات مرمت شده آمازون از نظر اقتصادی برای مشتریان مزیت بالایی دارد. در این بخش امکان یافتن محصولات دست دوم تا 50درصد ارزان تر از قیمت بازار وجود دارد. محصولات پرفروش آمازون در این بخش شامل لوازم موسیقی، ساعت های هوشمند، تجهیزات نگهداری از کودک و انواع لباس است.

2. اپل

اگر مدل تازه آیفون، ساعت اپل یا مک بوک با بودجه شما سازگار نیست، سری به سایت محصولات مرمت شده و دست دوم اپل بزنید. به این ترتیب امکان خرید محصولات مختلف اپل با هزینه بسیار کمتر وجود خواهد داشت. نکته جالب این فروشگاه عرضه برخی از محصولات کم هزینه تر مانند تلویزیون اپل است. تمام محصولات این فروشگاه با ضمانت تعویض یکساله، خدمات فنی رایگان و برگه رسمی مرمت محصول از سوی اپل عرضه می شود. به این ترتیب برند اپل قول کیفیت مطابق نسخه کاملا نو محصول را به خریدار می دهد.

3. بست بای

بست باکس یکی از فروشگاه های آنلاین بزرگ در زمینه عرضه محصولات الکترونیک است. این سایت به صورت تخصصی در زمینه فروش محصولات الکترونیکی مرمت شده و دست دوم فعالیت دارد. اگرچه محصولات دست دوم این فروشگاه در عمل استفاده شده اند، اما بست بای ضمانت کارکرد صحیح آن را به مشتریان می دهد. نامه رسمی بست بای همراه هر محصول شامل بیان وضعیت کلی آن و کیفیت عملکردش است. به این ترتیب خیال مشتریان بابت کیفیت خریدشان راحت خواهد بود. نکته جالب محصولات دست دوم فروشگاه بست بای قیمت بسیار پایین آنهاست. به این ترتیب در عمل مشتریان مقدار قابل توجهی در هزینه ای شان صرفه‎جویی خواهند کرد. به مانند دو برند قبلی، بست بای هم در زمین فروش محصولاتش ضمانت تعویض را مدنظر دارد. به این ترتیب اگر محصول موردنظر دچار ایراد فنی شود، فروشگاه آن را پس خواهد گرفت. شرایط تعویض هر محصول براساس وضعیت آن و گزارش کارشناس های شرکت در همان ابتدای فروش متفاوت است، با این حال ضمانت بست بای کیفیت بالای محصولات دست دومش است.

محصولات موجود در فروشگاه بست بای شامل گوشی همراه، محصولات اپل، ساعت های هوشمند، انواع رایانه و تبلت است. نکته مهم اینکه مدیران این فروشگاه قول توسعه هرچه سریع تر دامنه محصولات شان را داده اند.

4. دل

اگر شما قصد صرفه‎جویی در زمینه خرید محصولات الکترونیکی مانند رایانه های شخصی، مانیتور و تبلت را دارید، برند دل بهترین گزینه تان خواهد بود. به طور معمول برند دل به مشتریان وفادارش به هنگام خرید محصولات تازه تخفیف های قابل توجهی می دهد. همچنین محصولات دست دوم خود را نیز به قیمت بسیار پایین تر از بازار عرضه می کند. این امر امکام صرفه‎جویی در هزینه ها را برای مشتریان فراهم می کند.

محصولات موجود در بخش دست دوم و تعمیر شده دل براساس معیارهای مختلف دسته‎بندی می شود. براساس منطقه جغرافیایی، نوع محصول و مدت زمان استفاده اولیه از آن طبقه‎بندی آنها متفاوت خواهد بود. نکته متفاوت برند دل در زمینه فروش محصولات دست دوم ارائه خدمات پس از فروش محدود است. ضمانت تعویض محصولات دل براساس ارزیابی های کارشناس های تیم فنی صورت می گیرد. در بسیاری از موارد نیز به جای تعویض محصول مشتریان هزینه تعمیر را دریافت خواهند کرد. به این ترتیب کارشناس های دل به صورت رایگان محصول مشتریان را تعمیر می کنند.

5. REI

بدون تردید برند REI یکی از خوشنام ترین برندهای عرصه فروش آنلاین محسوب می شود. این فروشگاه به صورت تخصصی در زمینه عرضه انواع لباس دست دوم فعالیت دارد. اگرچه امکان یافتن لباس های نو نیز در این سایت فراهم است.

بخش محصولات دست دوم برند REI عمدتا شامل محصولات مرجوعی مشتریان است. البته این امر به دلیل کیفیت نامناسب لباس ها نیست. در حقیقت، گاهی اوقات مشتریان سایز اشتباهی از لباس را سفارش می دهند. همچنین همیشه امکان نارضایتی مشتریان پس از چند بار استفاده از یک لباس وجود دارد. به این ترتیب برند REI محصولات مرجوعی را در بخش ویژه فروشگاهش با بیش از 50درصد تخفیف نسبت به مدل نو آنها عرضه می کند. این امر برای مشتریان دارای بودجه محدود بسیار جذاب خواهد بود. به این ترتیب آنها فرصت صرفه‎جویی اساسی در زمینه هزینه های خود را خواهند داشت. نکته مهم در زمینه فروش محصولات مرجوعی، ارائه مدرک استفاده درست از هر کدام از لباس ها از سوی فروشگاه REI است. خوشبختانه پس از توسعه بخش محصولات دست دوم این فروشگاه، اکنون دامنه محصولات آن به شدت توسعه یافته است. به این ترتیب محصولاتی نظیر انواع کفش، لوازم دوچرخه‎سواری، کیسه های خواب و تجهیزات سفر به فهرست اقلام این فروشگاه اضافه شده است.

تمام محصولات دست دوم برند REI علاوه بر تخفیف 50درصدی با ضمانت تعویض 30روزه نیز همراه است بنابراین مشتریان فرصت کافی برای ارزیابی کیفیت محصول مورد نظر و رضایت شان از آن را خواهند داشت.

6. ThredUp

بزرگترین ریسک خرید آنلاین محصولات دست دوم عدم تناسب سایزش است. دغدغه بسیاری از خریدارها در چنین شرایطی ناتوانی در زمینه پس دادن محصول موردنظر است. در این میان برند ThredUp به عنوان یکی از بزرگترین فروشگاه های آنلاین عرصه پوشاک راهکاری اساسی یافته است. به این ترتیب تمام مشتریان لباس های دست دوم این برند 14روز فرصت برای بازگرداندن سفارش شان در صورت نارضایتی دارند. نکته جالب اینکه ThredUp بر روی هر کدام از محصولاتی که دوباره مرجوع شوند، دو دلار تخفیف بیشتر خواهد گذاشت.

مطلب مرتبط: بازاریابی و فروش

تمام محصولات موجود در فروشگاه ThredUp تحت عنوان «تقریبا نو» یا «دارای کارکرد محصول نو» ارائه می شوند. به این ترتیب با خرید از این برند امکان صرفه‎جویی تا 90درصد نیز وجود دارد. دلیل عمده شهرت این برند در عرصه فروش آنلاین نیز همین امر است. سطح قیمت های بسیار پایین همیشه مشتریان را به خود جلب می کند. در این مورد سطح قیمت پایین با حفظ کیفیت محصولات همراه شده است، بنابراین دلیل استقبال وسیع مشتریان از این برند کاملا روشن خواهد بود.

7. والمارت

والمارت یکی دیگر از برندهای بزرگ عرصه فروش آنلاین است. آنها نیز مانند بسیاری از رقبای خود بخش ویژه ای برای فروش محصولات دست دوم راه‎اندازی کرده اند. تمام محصولات دست دوم فروشگاه والمارت با تخفیف فراوان و ضمانت بازگشت محصولات به مدت 90 روز به فروش می رسد. تمام محصولات این فروشگاه تحت عنوان «تمیز، در حد نو و از نظر کارکردی سالم» طبقه‎بندی می شود. به این ترتیب دیگر نگرانی در مورد کیفیت محصولات باقی نخواهد ماند. تیم فنی برند والمارت در زمینه ارزیابی کیفیت محصولات دست دوم عملکرد بسیار مطلوبی دارد. اگر مشتریان پس از پایان مدت زمان پس دادن محصول با مشکلی مواجه شوند، تیم فنی آماده ارائه هرگونه خدمات جانبی و در صورت نیاز تعمیر محصول موردنظر خواهد بود. متاسفانه بخش محصولات دست دوم والمارت به تازگی راه‎اندازی شده است، بنابراین دامنه محصولات آن چندان گسترده نیست. اکنون محصولات دست دوم اصلی این برند شامل تلویزیون، گوشی همراه، لپ تاپ و تبلت است.

نکته مهم درخصوص برند والمارت فروش محصولات دست دوم از طریق فروشندگان میانی است. به این ترتیب شاید قیمت محصولات دست دوم مختلف این برند دارای اندکی نوسان باشد، با این حال میزان تخفیف بالای والمارت چنین ایرادی را به کلی ناچیز گردانده است. در این زمینه مشتریان باید به کارت فروش اصلی هر محصول در سایت اصلی توجه کنند. به این ترتیب حتی دامنه نوسان قیمت آن محصول نیز مشخص خواهد شد. در صورت اعتراض مشتریان به سطح قیمت ها نیز امکان تماس با بخش پشتیبانی و فهم دلیل نوسان قیمت محصول موردنظر وجود دارد.

منبع : money.usnews
برچسب ها : بازاریابی و فروش
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/iSgjpMlV
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه