یکشنبه, 16 تیر 1398 - 15:37

بررسی راه و چاه موفقیت در دنیای تبلیغات

ترندهای تبلیغاتی در سال 2019

اخیرا یک مطالعه از سوی گروه مشاوره بوستون (BCG) و گوگل تاثیر مثبت بازاریابی داده محور را تایید کرده است. ما در موسسه AutoPilot از مدت ها قبل نسبت به تاثیرگذاری این الگو آگاهی داشتیم. بر این اساس بازاریابی داده محور به برندها در راستای دستیابی به نتایج بهتر کمک می کند.

این مطالعه مشترک گروه مشاوره بوستون و گوگل 200 مورد تبلیغاتی شرکت ها را مورد بررسی قرار داده است. همچنین با بیش از 40 کارمند این برندها نیز مصاحبه داشته است. هدف اصلی این تلاش ها تعیین تاثیرگذارترین تلاش ها در راستای دستیابی به موفقیت تبلیغاتی از سوی برندها بود. بر این اساس شرکت های علاقه مند به الگوی بازاریابی داده محور 1.4 برابر دیگر شرکت ها در زمینه صرفه جویی مالی و دو برابر بیشتر در زمینه سودآوری موفقیت داشتند. نکته جالب این مطالعه حضور فقط 2درصد برندهای عرصه کسب و کار در میان شرکت های علاقه مند به الگوی بازاریابی داده محور است. آیا شما نیز مایل به حضور در میان این برندها هستید؟ به منظور پیوستن به برندهای 2درصدی حوزه کسب و کار به مطالعه این مقاله ادامه دهید.

موفقیت در دنیای تبلیغات

استفاده از تکنولوژی پیشرفته داده محور برای افزایش سودآوری

بخشی از مطالعه گروه مشاوره بوستون و گوگل مربوط به معرفی برترین برندها در زمینه استفاده از الگوی بازاریابی داده محور و ترغیب سایر برندها به استفاده از آخرین تکنولوژی های این عرصه برای جمع آوری داده های کاربردی است. نکته جالب این پژوهش تاثیرگذاری استفاده از تکنولوژی پیشرفته داده محور بر روی کارآمدی برندهاست. به این ترتیب پس از گذشت چهار تا شش هفته تاثیر الگوی بازاریابی داده محور بر روی کسب و کار برندها کاملا مشهود خواهد بود. به عبارت دقیق تر، پس از گذشت این بازه زمانی سودآوری و میزان فروش برندها تا 50درصد افزایش می یابد. نتیجه این الگوی بازاریابی مشاهده 33درصد رشد در زمینه بازگشت سرمایه گذاری در زمینه تبلیغات از سوی برندهاست. همچنین این الگو بر روی کاهش میزان هزینه های تبلیغاتی برندها تا 44درصد نیز تاثیر دارد. با توجه به آنچه گفته شد، الگوی بازاریابی فوق تاثیر انکارناپذیری بر روی سرنوشت برندها دارد.

مطلب مرتبط: تبلیغات حرفه ای: راه موفقیت در بازار

تکنولوژی به تنهایی موفقیت آفرین نیست

امروزه ابزارهای جذاب بسیار زیادی در زمینه بازاریابی در دسترس برندها قرار دارد. نکته مهم در این میان توانایی موفقیت یک برند در زمینه استفاده از تکنولوژی های جدید به شرط حضور افراد حرفه ای پشت این ابزارهاست. متاسفانه امروزه شمار هرچه بیشتری از برندها موفقیت از طریق صرف بهره مندی از تکنولوژی های بهتر را مدنظر قرار می دهند. به این ترتیب در عمل دیگر بهای چندانی به مهارت کارمندان و توانایی های آنها داده نمی شود. واقعیت عرصه کسب و کار بیانگر ضرورت استفاده از نیروی کار حرفه ای در کنار بهره مندی از تکنولوژی های جدید است. مشکل بسیاری از برندها دقیقا ناتوانی نیروی کارشان در استفاده مناسب از تکنولوژی های جدید عنوان می شود. در مرحله بعد، ما نیازمند یک استراتژی دقیق هستیم. منظور من از استراتژی در اینجا اطلاعات مناسب برای شکل دهی به نحوه استفاده از تکنولوژی موردنظر و همچنین ساماندهی کمپین های برندمان در شبکه های اجتماعی است. نکته مهم در اینجا برای برند ما استفاده از کارمندان ماهر و تصمیم گیری مناسب است. بدون تردید فرآیند تصمیم گیری مناسب بدون استفاده از نیروی کار ماهر امکان پذیر نخواهد بود. نهادینه سازی فرهنگ فعالیت داده محور بدون توجه به این نکات امکان پذیر نخواهد بود. در تحلیل نهایی ایجاد توازن و هماهنگی میان استفاده از تکنولوژی جدید، بهره مندی از کارمندان ماهر و پیاده سازی الگوی بازاریابی داده محور نتیجه نهایی تبلیغات برند ما را تعیین خواهد کرد.

پیاده سازی تمرین های سازمانی و تکنیکی برای افزایش شانس موفقیت

مطالعه مورد بررسی ما در این مقاله بیانگر موفقیت بیشتر برندهای فعال در زمینه پیاده سازی تمرین های کاربردی سازمانی و تکنیکی است. به این ترتیب نتیجه تبلیغات این برندها بسیار بهتر از سایر رقبای شان خواهد بود. همانطور که پیش از این اشاره شد، شرکت های فعال در زمینه استفاده از الگوی بازاریابی داده محور 1.5 برابر صرفه جویی مالی بیشتر و 2.5 برابر سودآوری بیشتر را تجربه می کنند. بدون تردید شروع فرآیند بازاریابی داده محور از طریق تمرین های سازمانی و تکنیکی بسیار راحت تر و نتیجه بخش تر خواهد بود. بهترین تمرین ها در این میان بر روی ارتقای مهارت های تیمی شرکت یا تغییر استانداردهای موفقیت در عرصه کسب و کارمان تمرکز دارند. در مورد تغییر استانداردها هدف اصلی ایجاد باور در میان اعضای شرکت مان مبنی بر امکان دستیابی به موفقیت های بیشتر در پی استفاده از الگوهای متفاوت بازاریابی (در اینجا بازاریابی داده محور) است.

تعهد به پیاده سازی تمرین های کاربردی در عرصه فعالیت برندمان به معنای تعهد به استفاده از تکنولوژی های برتر و به روزترین اطلاعات موجود خواهد بود. به عنوان مثال، شما باید نسبت به ترندهای حوزه وبلاگ نویسی و نگارش مطالب تاثیرگذار در سایت برندتان و تاثیرش بر روی موفقیت بازاریابی حساس باشید. همچنین هوشیاری در زمینه تعیین اهداف مناسب برای ارزیابی نتیجه اقدامات تبلیغاتی برندمان نیز تمرین مناسبی محسوب می شود. در بسیاری از موارد برندها به دلیل ناتوانی در زمینه استفاده از معیارهای مناسب برای ارزیابی نتیجه فعالیت های بازاریابی و تبلیغاتی شان در ادامه مسیر موفق خود دچار مشکل می شوند. در این میان امکان استفاده از اطلاعات کارمندان برای ساماندهی بهتر امور وجود دارد، با این حال همیشه بر روی کمک آژانس های تبلیغاتی حساب کنید. مزیت اصلی این آژانس ها ارائه آخرین اطلاعات کاربردی و مهم در حوزه فعالیت برندمان است. به این ترتیب دیگر دچار سردرگمی برای یافتن آخرین ترندها نخواهیم شد.

اهمیت تفکر بلندمدت

در نهایت، موفق ترین شرکت ها به خوبی نیاز به تفکر بلندمدت و ایجاد تغییرات مداوم را برای کسب موفقیت درک کرده اند. موفقیت طولانی مدت فقط در صورت فعالیت تمام اعضای شرکت در راستای یک الگوی واحد امکان پذیر خواهد شد. اعضای شرکت باید در راستای تحقق اهداف واحد و تصمیم گیری براساس معیارهای مشترک فعالیت کنند. نکته مهم در این میان فعالیت تیم های مختلف شرکت در راستای کمک به یکدیگر است. مشکل اصلی بسیاری از برندها عدم تفکر بلندمدت و یکپارچه تیم های مختلف است. به این ترتیب موفقیت هر بخش تقریبا هیچ تاثیر مثبتی بر روی بخش های دیگر در پی ندارد. وظیفه ما در اینجا تلاش برای توسعه فرهنگ هماهنگی و تصمیم گیری بهینه میان بخش های مختلف شرکت خواهد بود.

اجازه دهید شرایط مناسبی را برای توضیح بهتر اهمیت تفکر بلندمدت در نظر بگیریم. فرض کنید شرکت شما در آستانه استفاده از نرم افزار تازه ای در زمینه خودکارسازی فرآیندهای کسب و کار است. بدون تردید ما بدون کمترین شناختی اقدام به استفاده از یک سیستم جدید نخواهیم کرد. بنابراین جست وجوی ابزارهای مختلف و حتی امتحان آزمایشی برخی از آنها طبیعی به نظر می رسد. در این میان ضرورت مشورت با اعضای شرکت و مسئول های هر بخش موجب جمع بندی اطلاعات و تصمیم گیری بهینه خواهد شد. این فرآیند یک نمونه آشکار در زمینه تفکر بلندمدت است، چراکه تصمیم گیری مورد نظر فقط پس از بررسی تمام جوانب و ارزیابی تاثیر آن بر روی بخش های مختلف گرفته می شود. در سایر بخش ها نیز ضرورت توجه به تصمیم گیری های مختلف براساس الگوی تفکر بلندمدت ضروری است.

مطلب مرتبط: روش های تبلیغات رایج در دنیای امروز

شما نیز توانایی دستیابی به نتایج قابل توجه را دارید

اگر شرکت شما براساس الگوی داده محور فعالیت بازاریابی خود را ساماندهی نمی کند، شما در حال از دست دادن فرصت های بسیار عالی در زمینه توسعه کسب و کار و موفقیت برندتان هستید. با استفاده از مزیت های الگوی بازاریابی داده محور و همچنین توجه به نکات مهم پژوهش گروه مشاوره بوستون و گوگل امکان ارتقای جایگاه برندمان و همچنین دستیابی به موفقیت های بیشتر در زمینه تبلیغات وجود دارد. مزیت اصلی این شیوه امکان تصمیم گیری های بهتر و بهبود کیفیت عملکرد برندمان خواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید