چگونه در پینترست فالوور بیشتر به دست بیاوریم؟ - فرصت امروز

یکشنبه, 18 آذر 1397 - 14:52

24 روش کاربردی برای توسعه برندمان در پینترست

اگر یکی از اهداف شما در شبکه های اجتماعی یادگیری چگونگی جذب فالوور در پینترست است، مطالعه این مقاله به کار شما خواهد آمد.

پلتفرم پینترست به طور کامل حول محور الهام گیری و کشف ایده های نو شکل گرفته است. این بدان معناست که چنین پلتفرمی نه فقط محیطی مناسب برای تعامل با مشتریان فعلی، بلکه یافتن فالوورهای جدید نیز هست. به ویژه پس از آنکه این شبکه اجتماعی از مرز 250 میلیون کاربر فعال در ماه عبور کرد. براساس آمارهای رسمی 70درصد از کاربران فعال در زمینه تولید محتوا در پینترست به طور مداوم برندهای جدیدی را کشف می کنند. همچنین 78درصد کاربران این پلتفرم محتوای برندها را کارآمد توصیف کرده اند.

فاکتور اصلی اهمیت پینترست در زمینه فروش روی شمار کاربران علاقه مند به خرید محصولات در آن است.

توسعه برند فالوور پینترست

به این ترتیب از نظر تمایل به خرید محصولات کاربران پینترست بیشترین میزان تمایل را از خود نشان می دهند. به همین خاطر اغلب برندهای بزرگ و کوچک اکنون در پینترست اکانت رسمی دارند. به منظور اطلاع از آخرین روش های موفقیت در بازاریابی پینترست به مطالعه این مقاله ادامه دهید.

24 روش واقعی برای جذب فالوور بیشتر در پینترست

1. شناخت افرادی که از پینترست استفاده می کنند

بدون تردید همه ما به هنگام تولید محتوا در شبکه های اجتماعی علاقه مند به استقبال کاربران از آن هستیم. به همین خاطر باید پیش از تولید محتوا نظرات و سلیقه آنها را مد نظر قرار دهیم. در غیر این صورت محتوای ما شاید فقط برای خودمان جذاب باشد.

در اینجا به آمارهای ذیل برای شروع کار توجه کنید:

• اغلب قریب به اتفاق کاربران پینترست را خانم ها تشکیل می دهند. به این ترتیب فقط 30درصد کاربران این پلتفرم مردها هستند. با این حال رقم حضور آقایان در پینترست به سرعت در حال افزایش است.

• پینترست 83درصد از خانم های بین 25 تا 54 سال در آمریکا را به عنوان کاربر فعال میزبانی می کند. این رقم بیشتر از اینستاگرام، اسنپ چت و توییتر است.

• افراد جوان (متولدین اوایل قرن 21) بیشترین شمار کاربران فعال پینترست را شکل می دهند. از میان هر دو نوجوان آمریکایی یکی از آنها به طور روزانه پینترست را چک می کند.

• تقریبا نیمی از کاربران پینترست خارج از اروپا و آمریکای شمالی زندگی می کنند. به این ترتیب فعالیت در این پلتفرم برای برندهای سراسر دنیا مفید خواهد بود.

• پینترست در زمینه جلب نظر افراد ساکن در حومه شهرها و روستاها بسیار موفق عمل کرده است. به این ترتیب این پلتفرم بیشترین کاربر حومه نشین را در میان سایر شبکه های اجتماعی در اختیار دارد.

مطلب مرتبط: چگونه برندمان را در پینترست توسعه دهیم / 4 راهکار برای جلب نظر کاربران پینترست به مطالب سایت مان

2. تعامل با آنچه محبوب است

به عنوان یک بازاریاب ابتدا نگاهی به آنچه در پینترست شهرت بالایی دارد، بیندازید. بهترین راه برای اطلاع از ترندهای پینترست چک کردن بخش مشهورترین ها (Popular Feed) است. در اینجا شما با مجموعه ای از پربازدیدترین مطالب پینترست مواجه خواهید شد. پس از مشاهده مطالب این بخش باید به دقت آنها را مورد بررسی قرار داده و در محتوای خود به آنها مراجعه کنید. به بیانی ساده تر، باید مطالب خود را با المان های موفق در پینترست ترکیب کنیم.

هنگامی که نوبت به تولید محتوا می رسد، باید به چند نکته جانبی نیز توجه داشت. به منظور جلب توجه بیشتر مطلب ما باید دارای توضیح مناسب، تگ های مرتبط و همچنین سرعت بالا در پاسخگویی به کامنت های کاربران باشد. با توجه به این نکات علاقه مخاطب به گفت وگو بیشتر و کسب اطلاعات پیرامون برند ما افزایش چشمگیری خواهد یافت.

نکته مهم در مورد درج کامنت در ذیل مطلب مان پیرامون استفاده از هشتگ هاست. در حقیقت اگر بیش از اندازه کامنت دارای هشتگ در ذیل پست مان درج کنیم، پینترست مطلب ما را تحت عنوان اسپم حذف خواهد کرد. به همین خاطر باید در زمینه درج هشتگ به 30 تا 50 مورد اکتفا کرد.

3. پیوستن به گروه های مرتبط

یکی از بخش های مشهور پینترست بردها (گروه ها) هستند. در یک تعریف ساده، برد به بخش خاصی گفته می شود که محتوای هم شکل در آن گردآوری می شود. به عنوان مثال برد هنر، سینما، غذا، کسب وکار و پوشاک با یکدیگر تفاوت دارد. این کار به کاربران اجازه انتشار پست های مرتبط با کسب وکارشان در هر بخش را می دهد. علاوه بر آن برخی از بردها به طور خصوصی اداره می شوند. معمولا بردهای خصوصی دامنه محدودتری از محتوا را پوشش می دهند. به عنوان مثال اغلب بردهای مربوط به سبک های مختلف موسیقی خصوصی هستند. به منظور پیوستن به این بردها باید درخواست عضویت ارسال کرد. در صورت تایید مدیر برد شما اجازه مشاهده مطالب آن برد و در برخی موارد افزودن مطلب به آن را خواهید داشت. مزیت اصلی بردهای تخصصی دستیابی به مخاطب علاقه مند در آن زمینه است.

4. بارگذاری محتوای تازه و اصل

پینترست به بارگذاری محتوای اصل اهمیت زیادی می دهد. بر این اساس اگر شما به عنوان یک برند محتوای تولیدی خود را بارگذاری کنید، الگوریتم پینترست کمک فراوانی به شما در جهت دریافت بازدید بیشتر خواهد کرد. برعکس، اگر محتوای شما تکراری و کپی از منبعی دیگر باشد، پینترست چندان در توسعه آن کمکی به شما نمی کند. در هر صورت اغلب کاربران پینترست در این پلتفرم به دنبال محتوای تازه و اصل هستند.

اگر به دنبال موفقیت در زمینه دستیابی به مخاطب های تازه هستید، از تصاویر استاک و کلیشه های رایج صرف نظر کنید. در بخش راهنمای پینترست توصیه ای به شرح ذیل درج شده است: «با برجسته سازی هرگونه المان و محتوای تازه به راحتی نظر کاربران علاقه مند را به خود جلب کنید.» در این زمینه پینترست دقیقا نکته مورد نیاز برند ما را بیان کرده است.

5. همگام با محتوای بصری زیبا

با توجه به گزارش پینترست، بهترین مطالب این پلتفرم سه عنصر مشترک دارند: زیبایی، جذابیت و عمل گرایی.

پینترست در اصل یک پلتفرم عکس محور است. به همین دلیل جلوه های بصری برای جلب نظر کاربران آن اهمیت بالایی دارد. بی تردید در این میان تصاویر زیبا و جذاب چشم بسیاری از کاربران را به خود خواهد دوخت.

در اینجا به برخی از نکات مهم در تصاویر موفق پینترست اشاره کرده ایم:

• استفاده از تصاویر دارای کیفیت و رزولوشن بالا.

• استفاده از تصاویر مرتبط با سبک زندگی. این تصاویر به نسبت سایر الگوها مورد پسند خیل بیشتری از کاربران پینترست قرار دارد.

• پرهیز از تولید تصاویر بیش از اندازه شلوغ.

• تلاش برای استفاده از دوربین های حرفه ای به منظور ثبت تصاویر باکیفیت. از آنجایی که اغلب کاربران پینترست از گوشی های هوشمند استفاده می کنند، مشاهده تصاویر بسیار باکیفیت در این دستگاه ها لذت دو چندانی خواهد داشت.

• تصاویر خود را بیش از اندازه بلند ویرایش نکنید. اندازه مناسب برای تصاویر در پینترست 2:3 است.

• به منظور نمایش محصولات مان بهترین گزینه نمایش چند محصول در یک تصویر است. به این ترتیب شما وقت مخاطب را بسیار کمتر خواهید گرفت.

• تلاش برای بارگذاری ویدئو در پینترست بسیار هیجان انگیز خواهد بود. در حقیقت بسیاری از برندها این نکته را خلاق قوانین پینترست می دانند. با این حال تیم فنی پینترست اجازه انتشار ویدئو را می دهد.

مطلب مرتبط: راهکارهای پینترست (Pinterest) برای ارتقای جایگاه برند شما / کسب‌ و‌ کار خود را اجتماعی‌ تر کنید

6. افزودن توضیحات تکمیلی به محتوا

تصویر زیبای شما شاید در نگاه نخست توجه مخاطب را جلب کند. با این حال به منظور حفظ توجه مخاطب برند ما نیاز به ارائه توضیحات متنی نیز دارد. در این زمینه توصیه من فراموشی کپشن های کوتاه و و تک جمله ای است. در حقیقت وظیفه اصلی ما در اینجا تلاش برای جلب نظر مخاطب است. به این ترتیب بدون ذکر توضیحات دقیق در کنار مطلب مان شانس چندانی برای موفقیت نخواهیم داشت. هدف اصلی در ارائه متن تکمیلی ارائه اطلاعات کافی به مخاطب است. به این ترتیب بدون ارائه اطلاعات مورد نیاز هرگز کار را رها نکنید.

به یاد داشته باشید که محتواهای موفق در پینترست همگی از توضیحات تکمیلی مناسبی برخوردار هستند.

7. افزودن کلمات کلیدی و هشتگ های مرتبط

پینترست در عمل یک موتور جست وجوی بسیار موفق است. به این ترتیب محتوای ما باید دارای ویژگی جست وجوپذیری باشد. به عبارتی دیگر، مخاطب باید به راحتی مطلب ما را در میان خیل عظیمی از دیگر محتوا پیدا کند. به همین دلیل باید از وجود کلمات کلیدی و هشتگ های مناسب در متن تکمیلی پست مان اطمینان حاصل کنیم.

پرسش اصلی در اینجا شیوه های یافتن هشتگ ها و کلمات کلیدی مناسب است. در این زمینه به توصیه های ذیل توجه کنید:

• استفاده از مطالب بخش راهنمای جست/ وجوی پینترست بسیار کاربردی خواهد بود. در این بخش تیم فنی پینترست شیوه عملکرد الگوریتم پینترست را توضیح می دهد.

• کلمات کلیدی را که در بخش ابتدایی موتور جست وجوی پینترست به نمایش در می آید را در ذهن به خاطر بسپارید. این کلمات و هم معنی های آنها معمولا به دستیابی ساده تر مخاطب به محتوای ما کمک خواهد کرد.

• به هنگام انتخاب هشتگ به فهرست هشتگ های کمکی پینترست نگاه کنید. این بخش به ما در زمینه انتخاب بهترین و مرتبط ترین هشتگ ها کمک شایانی خواهد کرد.

• به بخش ترندهای هشتگ نگاه کنید (این بخش فقط در ورژن اندروید و IOS این پلتفرم ابل دسترسی است).

توسعه برند فالوور پینترست

8. انتخاب نام بردمان به صورت هوشمندانه

بردها علاوه بر نمایش یکجای مطالب به جست وجوی راحت تر کابران نیز کمک می کند. در زمینه انتخاب نام برد باید به منحص به فردی و هماهنگی آن با ماهت محتوای مان توجه کافی داشته باشیم. توصیه من در اینجا استفاده از کلمات کلیدی در بخش نام برد و توضیحات جانبی آن است. به این ترتیب کاربران به راحتی در بخش جست وجو شما را پیدا خواهند کرد. اگر در زمینه درج بردتان در دسته بندی مناسب تردید دارید، نگاهی دقیق به همه بردها انداخته و سپس بردی را که نزدیکی بیشتری با ماهیت مطالب شما دارد انتخاب کنید.

9. سازماندهی بخش بردها

پینترست اخیرا سرویس Sections را برای کمک به مدیریت و سازماندهی بردها معرفی کرده است. به عنوان مثال، اگر شما برد بسیار وسیعی مانند دکوراسیون داخل منزل دارید، اکنون شما امکان طراحی بخش ها (Sections) گوناگونی برای برد خود خواهید داشت. این کار مخاطب ما را بسیار راحت تر به سوی محتوای مورد نظرش راهنمایی خواهد کرد. در اینجا نیز باید به استفاده از واژگان مناسب برای معرفی بردمان به مخاطب توجه کنیم. در غیر این صورت فعالیت و تلاش ما در پینترست نتیجه دلخواه را به ارمغان نخواهد آورد.

10. مثبت و کمک کننده باشید

بخش زیادی از کاربران پینترست علاقه زیادی به مطالب کاربردی دارند. به این ترتیب آنها مطالبی که به آنها در زندگی شان کمک کند، بسیار دوست خواهند داشت. به همین دلیل برندهای زیادی در پینترست به دنبال تولید محتوای مناسب با نیاز مخاطب های شان هستند.

کوین نایت، مدیر ارشد بخش استراتژی برندسازی در پینترست توصیه مناسبی در این مورد دارد: «مطالب دارای روحیه مثبت و کاربردی در زندگی کاربران شانس بسیار بیشتری برای دیده شدن در الگوریتم طبقه بندی مطالب پینترست دارد.»

علاوه بر اهمیت کمک به مخاطب و تولید محتوای مثبت باید به ارتباط صمیمی با آنها نیز توجه کنیم. به این اعتبار استفاده از ضمیرهای خودمانی بهترین توصیه در این بخش به نظر می رسد.

11. تعیین پین های کاربردی

پین های کاربردی یا اضافه به محتوای اصلی شما توضیحاتی تخصصی و دقیق را اضافه می کنند. نکته مهم درخصوص این پین ها افزودن اطلاعات از سایت شما به صورت مستقیم است. به این ترتیب دیگر نیازی به نگارش مطلب جداگانه برای این بخش نخواهد بود.

به طور کلی چهار نوع پین کاربردی در پینترست برای کاربران وجود دارد: پین اپ، مقاله، محصول و دستورالعمل. اگر برند شما در حال فروش محصولی باشد، پین آن مربوط به مشخصات محصول و قیمت آن است. همانطور که مشاهده می کنید، پین های کاربردی برای نویسندگان مقاله و برندها بسیار راهگشا محسوب می شود.

12. انتشار مداوم مطلب

دستیابی به مخاطب دائمی در پینترست نیازمند تلاش و اختصاص زمان بیشتری در مقایسه با سایر پلتفرم هاست. در حقیقت باید به این فرآیند همچون بازی بلندمدت نگاه کرد که فقط با شکیبایی برنده اش خواهیم شد. با توجه به گزارش پینترست، انتشار مداوم مطلب برای چند ماه بهترین راهکار در جهت برقراری ارتباط عمیق با کاربران محسوب می شود.

13. انتشار مطلب در زمان مناسب

با انتشار محتوای مان در زمان مناسب از دسترسی خیل عظیمی از کاربران بدان مطمئن خواهیم شد. به طور کلی انتشار مطلب در حد فاصل بین ظهر تا نیمه شب (ساعت 11 شب اوج ترافیک پینترست است) بهترین زمان ممکن محسوب می شود.

14. برنامه ریزی پیشرفته مطالب

از آنجایی که پینترست تا حد زیادی برای برنامه ریزی امور کسب وکار مورد توجه برندها قرار می گیرد، جلو زدن از تقویم ترتیبی خودمان ایده جالبی خواهد بود. بنا بر توصیه پینترست، راهکاری جذاب و تاثیرگذار برای جلب توجه کاربران انتشار پست های مناسبی 40 تا 45 روز پیش از رسیدن به آنهاست. نکته جالب اینکه برخی از برندها حتی 3 تا 4 ماه زودتر از موعد به فکر استقبال از رویدادی خاص می افتند.

به منظور زمان بندی انتشار مطالب تان استفاده از داشبورد پلتفرم Hootsuite اقدام منطقی خواهد بود. این اقدام از آنجایی که بسیاری از برندها زمان بندی انتشار مطالب شان را به صورت دستی انجام می دهند، برای شما مزیت مناسبی به حساب می آید.

توسعه برند فالوور پینترست

15. سرمایه گذاری روی مناسبت ها

تولیدکنندگان محتوا در پینترست به هنگام فرا رسیدن مناسبت های مختلف فعالیت دوچندانی پیدا می کنند. در حقیقت این زمان ها برای افراد و برندها موقعیت بسیار عالی در راستای جلب نظر شمار هرچه بیشتری از مخاطب هاست. در روز جهانی مادر بیش از 6 میلیون کاربر در پینترست اقدام به بارگذاری مطلب کردند. به طور میانگین هر ساله در روز مادر نزدیک به 12 میلیون ایده تازه وارد پینترست می شود. البته در زمینه تولید محتوا و ایده هیچ مناسبتی به گرد پای کریسمس نیز نخواهد رسید. در این ایام در مجموع 33 میلیون کاربر نزدیک به 566 میلیون محتوا تولید و در پینترست بارگذاری می کنند. نکته جالب اینکه بر شمار این رقم هر ساله افزوده می شود.

در زمینه تولید محتوا از سوی برندها برای مناسبت های مختلف پینترست ابزار کاربردی Pin Planner را معرفی کرده است. بر این اساس در زمینه یافتن هشتگ و متن مناسب ابزار مورد نظر توصیه های مناسبی به شما خواهد کرد. همچنین با جست وجوی عبارت مناسب مورد نظر امکان مشاهده و الگوبرداری از محتوای مشهور موجود در پینترست نیز وجود خواهد داشت.

توسعه برند فالوور پینترست

16. استفاده از دکمه فالو

به طور معمول برندها اغلب کاربران را به سوی سایت اصلی شان راهنمایی می کنند. به این ترتیب سایت رسمی یک برند مرکز اصلی آن در فضای اینترنت خواهد بود. یک نکته مهم در این میان جمع آوری نام تمام اکانت های مان در شبکه های اجتماعی مختلف در این سایت است. به این ترتیب کاربران امکان مراجعه به اکانت های مختلف ما را خواهد داشت. در غیر این صورت مخاطب باید شخصا اقدام به یافتن اکانت ما کند. متاسفانه در بسیاری از موارد کاربران حوصله و انگیزه کافی برای جست وجوی برند ما را ندارند. به همین دلیل درج کادر فالو اکانت مان در پینترست بر روی سایت رسمی برند اهمیت بالایی پیدا می کند.

17. افزودن دکمه ذخیره سازی روی سایت رسمی

علاوه بر معرفی صفحه برندمان در پینترست امکان معرفی برخی از پست های مان به کاربران نیز وجود دارد. به این ترتیب فقط باید با ذخیره سازی پست مورد نظر پیش نمایشی از آن را در سایت مان قرار دهیم. این پیش نمایش در فرآیند جلب نظر مخاطب و ترغیب وی به مشاهده مطالب اصلی اکانت مان تاثیر انکارناپذیری دارد.

18. تایید کردن سایت برندمان

به منظور نمایش تیک اکانت رسمی در کنار نام اکانت مان در پینترست باید حتما سایت رسمی ما مورد تایید این پلتفرم قرار گیرد. فرآیند این کار بسیار ساده است. ابتدا باید نام سایت مان را در بخش توضیحات پروفایل درج کنیم. سپس تیم فنی پینترست به صورت خودکار به بررسی نام سایت مان و شناسایی آن می پردازند. پس از مدت زمانی مشخص در صورت تایید هویت شما از سوی این پلتفرم اکانت شما تیک تایید رسمی را دریافت خواهد کرد. نکته مهم در این میان ضرورت فعالیت سایت شماست. به این ترتیب در صورت توقف فعالیت سایت رسمی برندمان تیک تاییدیه نیز حذف خواهد شد.

19. ساختن ویجت

یکی از راهکارهای جذاب برای نمایش نمای کلی اکانت پینترست مان تلاش برای ساخت یک ویجت است. به این ترتیب کاربران سایت شما امکان مشاهده صفحه اصلی اکانت تان به علاوه جست وجو در میان مطالب مختلف شما را خواهند داشت. بی تردید این راهکار فرصت بسیار مناسبی را در اختیار کاربران به منظور تحلیل نسبی مطالب شما می دهد. به علاوه امکان فالو مستقیم اکانت شما از طریق این ویجت برای کاربران وجود خواهد داشت.

20. ارتباط آفلاین با پین کدها

پین کدها به طور رایج QR Code نیز خوانده می شوند. مزیت اصلی این کدها امکان درج روی طیف وسیعی از اشیا است. از کارت ویزیت گرفته تا بیلبوردهای خیابانی و حتی روزنامه ها و تبلیغات تلویزیونی، همه آنها به عنوان میزبان کد شما هستند. کاربران به هنگام مشاهده این کدها با اسکن شان از طریق گوشی های هوشمند امکان ارتباط با سایت یا اکانت ما در شبکه های اجتماعی را خواهد داشت. مزیت اصلی این کدها امکان ذخیره سازی از سوی مخاطب و دسترسی به آدرس مورد نظر پس از دستیابی به اینترنت است.

21. توسعه پین

یکی از راهکارهای مناسب برای توسعه مطالب سایت مان استفاده از کمک تیم فنی پینترست است. به مانند هر پلتفرم دیگری، پینترست هم در ازای دریافت مبلغی مشخص کار توسعه مطالب ما را با سرعت و دامنه دسترسی مخاطب های بیشتری صورت می دهد. به این ترتیب در صورت داشتن بودجه مناسب توسعه مطالب به صورت سازمان یافته ایده چندان بدی نخواهد بود. نکته مهم در اینجا توسعه مطالب ما به صورت سازمان یافته و ارائه شان فقط به مخاطب علاقه مند است. به این ترتیب دیگر محتوای ما موجب اذیت کاربران نخواهد شد.

22. مخاطب خود را پیدا کنید

تبلیغات مخاطب محور پینترست این فرصت را به ما می دهد که مخاطب جدید برای برندمان پیدا کنیم. همانطور که در زمینه توسعه پین توضیح دادیم، تبلیغات نیازمند پرداخت هزینه های مشخصی است. در اینجا فقط باید به این نکته اشاره کرد که تبلیغات مخاطب محور به دلیل بررسی سلیقه مخاطب ها و دسته بندی آنها در گروه های مختلف هزینه بیشتری در مقایسه با نمونه های مشابه برای شما به ارمغان خواهد آورد. همچنین در کنار این تبلیغات گزینه «محتوای تبلیغاتی» درج خواهد شد.

مطلب مرتبط: 4 نکته درخصوص Pinterest که می توانید با استفاده از آن ها ترافیک وبلاگ خود را افزایش دهید

23. راه اندازی یک مسابقه در پینترست

یکی از راهکارهای جالب برای جذب مخاطب در پینترست راه اندازی مسابقه است. این نوع مسابقه ها تقریبا در همه پلتفرم های اجتماعی صورت می پذیرد. بنابراین در اینجا با ایده کاملا تازه ای مواجه نیستیم. به منظور فراهم سازی بسترهای مناسب برای برگزاری مسابقه باید موضوع اصلی، هشتگ رسمی و تصاویر نمونه را آماده کنیم. همچنین در مورد شیوه داوری محتوای برگزیده مسابقه نیز باید از همان ابتدا فکری اساسی کنیم. در غیر این صورت مخاطب ما نسبت شیوه برگزاری مسابقه اطلاعات ناقص دریافت می کند.

نکته مهم درخصوص برگزاری مسابقه درخواست از کاربران به منظور انتشار مطالب شان با هشتگ رسمی مسابقه است. در غیر این صورت دسترسی شما به محتوای ارسالی امکان پذیر نخواهد بود.

توسعه برند فالوور پینترست

24. امتحان، ارتقا و تکرار مجدد

هر بازاریاب حرفه ای به خوبی می داند که آزمون و خطا جزئی از فرآیند بازاریابی و تبلیغات است. آمارهای رسمی پینترست ابزار مناسبی برای ما در راستای بهبود کیفیت مطالب مان است. این آمارها به ما در زمینه مشاهده شیوه تعامل مخاطب با برندمان کمک خواهد کرد.

فرقی ندارد که استراتژی ما در پینترست موفق یا نامناسب است، در هر صورت ضرورت ارتقای محتوای مان اجتناب ناپذیر خواهد بود. پس از بررسی و رفع ایرادات محتوای کمپین قبلی در تولید محتوای تازه باید در عین حفظ المان های موفق گذشته، ایده های تازه اضافه کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی