پنج شنبه, 22 خرداد 1399 - 10:13

چگونه از سرویس ویدئوی زنده در لینکدین استفاده کنیم؟

بازاریابی و تعامل نزدیک با مخاطب هدف در تمام کسب و کارها دارای اهمیت فزاینده ای است. برخی از برندها برای تعامل مداوم با مخاطب هدف به دنبال فعالیت در شبکه های اجتماعی نظیر فیس‎بوک و اینستاگرام هستند. مزیت اصلی این پلتفرم ها امکان تعامل نزدیک با مخاطب هدف است. شهرت بالای آنها در کنار تعداد کاربران پرشمار مزیت های بالایی برای برندها در حوزه بازاریابی و تعامل با مشتریان فراهم می آورد. امروزه بسیاری از برندها به بازاریابی از طریق بارگذاری ویدئوهای آنلاین عادت کرده اند. اگر در زمینه کسب و کارتان با فناوری های دیجیتال رابطه مناسب داشته باشید، به احتمال زیاد نام لینکدین را شنیده اید. این پلتفرم به طور انحصاری برای کارآفرینان طراحی شده است. هدف اصلی آن ساده‎سازی فرآیند تعامل میان کارآفرینان و مخاطب هدف شان است. امروه اغلب برندها برای استخدام نیروی کار موردنیازشان از لینکدین استفاده می کنند.

اگرچه فیس‎بوک و اینستاگرام در زمینه ارائه خدمات بارگذاری ویدئوهای آنلاین از سال 2016 مشغول به فعالیت هستند، اما لینکدین بسیار دیر به فکر این فرآیند افتاد. بر این اساس آنها اخیرا از امکان بارگذاری ویدئوی آنلاین در پلتفرم شان رونمایی کرده اند.

استفاده سرویس ویدئوی زنده لینکدین

نخستین بار در فوریه 2019 امکان بارگذاری ویدئوی زنده برای کاربران خصوصی فعال شد. براساس اخبار رسمی از تیم مدیریت لینکدین به زودی سرویس مورد نظر برای صفحات تجاری و مرتبط با برندها نیز راه‎اندازی خواهد شد. بدون تردید استفاده از امکانات بارگذاری ویدئوی زنده در لینکدین برای بسیاری از کسب و کارها جذابیت دارد. رونمایی از محصولات تازه و گفت‎وگوی نزدیک با مخاطب هدف از جمله مهم ترین اهداف مورد بحث است. نکته مهم در این میان امکان استفاد از بخش ویدئوی زنده لینکدین برای تعامل با مخاطب هدف است. بر این اساس تمام کاربردهای لینکدین معطوف به بازاریابی نیست. ما در ادامه به بررسی تجربه شش برند موفق در زمینه تعامل با مخاطب هدف از طریق لینکدین خواهیم پرداخت. بدون تردید تمام این برندها در تجربه شان در تلاش برای استفاده بهینه از سرویس ویدئوی آنلاین بوده اند.

مطلب مرتبط: 5 راه استفاده از لینکدین به عنوان ابزار بازاریابی قدرتمند

1. تجربه برند ویمئو برای رونمایی از ویدئوها

وقتی برند ویمئو در لینکدین به سرویس بارگذاری ویدئوهای زنده دسترسی یافت، طرح تعاملی بسیار جذابی برای جلب نظر مخاطب هدف در پیش گرفت. آنها در تلاش برای نمایش پشت صحنه کسب و کارشان به مخاطب هدف و همچنین جلب نظر آنها برای کمک به بازنشر هرچه بیشتر محتوای بازاریابی‎شان برآمدند. این نکته دارای اهمیت بسیار زیادی از نقطه نظر بازاریابی است. بسیاری از برندها در دنیای امروز به دنبال تعامل نزدیک با مخاطب هدف هستند، اما تعداد بسیار اندکی از آنها در عمل توانایی تاثیرگذاری قابل ملاحظه بر روی مخاطب هدف را پیدا می کنند.

برند ویمئو به عنوان یکی از پلتفرم های پخش ویدئوی آنلاین در اینترنت، یکی از رقیب های یوتیوب در سطحی محدود، علاقه مند به برگزاری جلسات بحث و گفت‎وگو است. آنها در بخش ویدئوی زنده لینکدین اقدام به برگزاری جلساتی با محوریت موضوعات مختلف مانند هنر، فناوری، سیاست و حتی بازاریابی کرده اند. به این ترتیب آنها توانایی تاثیرگذاری به مراتب بیشتری بر روی مخاطب هدف پیدا کرده اند.

تجربه ویمئو در زمینه استفاده از لینکدین برای جلب نظر مخاطب هدف جذابیت های بسیار زیادی دارد. امروزه اغلب برندها در فرآیند بازاریابی و تعامل با مخاطب هدف از مجموعه ای کلیشه ای از مفاهیم و الگوها پیروی می کنند. اگر شما نیز به دنبال موفقیت در زمینه بازاریابی و تعامل با مخاطب هدف هستید، باید به لینکدین به عنوان یک پلتفرم تخصصی نگاه کنید. مزیت فعالیت در لینکدین امکان دستیابی به مخاطب هدف علاقه مند به کسب و کارمان است. بنابراین ماهیت کمپین های جاری در لینکدین متفاوت از سایر الگوهاست. یکی از اشتباهات برندها در زمینه بازاریابی و تعامل با مخاطب هدف در لینکدین تلاش برای بازنشر صرف محتوای بازاریابی شان در اینستاگرام یا فیس‎بوک است. این استراتژی اغلب با شکست مواجه می شود بنابراین ما باید به دنبال راهکارهایی متفاوت برای تاثیرگذاری بر مخاطب هدف باشیم.

2. دانشگاه MIT و برگزاری مراسم های آنلاین

مراسم های بزرگداشت برای بسیاری از برندها اهمیت بالایی دارد. دانشگاه ها به عنوان یکی از موسسه های آموزش عالی در کشورهای مختلف وظیفه مهمی برای تعامل با دانشجوها برعهده دارند. آنها اغلب مراسم های متنوع و جذابی برای دانشجویان و سایر علاقه مندان به رشته های مختلف برگزار می کنند. نکته مهم در این میان استفاده بازاریابی و تعامل محور دانشگاه MIT از فضای لینکدین است. آنها به صورت حرفه ای از لینکدین برای بازاریابی مراسم های شان به صورت آنلاین استفاده می کنند. درست به همین خاطر اغلب مراسم های این دانشگاه شاهد حضور جمعیت فراوانی است.

نکته جالب دیگر در مورد فعالیت دانشگاه MIT در لینکدین مربوط به تعامل با مخاطب هدف در قالب نمایش ویدئوهای زنده است. این نکته جذابیت بسیار زیادی برای دانشجوها دارد. بر این اساس شرکت‎کنندگان امکان پرسش و پاسخ مستقیم با استادهای برجسته رشته های مختلف یا کارآفرینان بزرگ را خواهند داشت.

یکی از نقاط اوج فعالیت دانشگاه MIT در لینکدین مربوط به سال 2019 است. در این سال مدیران دانشگاه مراسم گرامیداشت فارغ‎التحصیلی دانشجویان در مقاطع مختلف را به صورت ویدئوی زنده در لینکدین نمایش دادند. این نکته برای حضور هرچند از راه دور برخی از دانشجوها در مراسم ترتیب داده شد. همچنین مسئولین دانشگاه در تلاش برای نمایش ارتباط نزدیک شان با دانشجوها بودند.

3. توصیه های گروه مشاوره ای بوستون

گروه مشاوره ای بوستون در زمینه ارائه توصیه ها و راهنمایی های بازاریابی به شرکت های مختلف فعالیت دارد. همکاری با برخی از برندهای بزرگ در بازار ایالات متحده بر اعتبار این برند افزوده است، با این حال مدیران ارشد این گروه در تلاش برای توسعه کسب و کارشان به سراغ لینکدین رفته اند. این استراتژی در راستای جلب نظر شمار هرچه بیشتری از برندها به فعالیت مشاوره ای گروه صورت گرفت.

همانطور که پیش از این نیز اشاره شد، لینکدین فضایی حرفه ای برای حضور کارآفرینان و برندهای معتبر است. همین امر فعالیت برندهای دارای ماهیت B2B در آن را توجیه می کند. هدف اصلی گروه مشاوره ای بوستون یافتن مشتریان تازه برای خدماتش است. همچنین این نکته در بعدی وسیع تر در مورد همکاری های راهبردی با دیگر گروه های مشاوره ای نیز صحت دارد.

گروه مشاوره ای بوستون با همکاری برخی دیگر از آژانس های بازاریابی در تلاش برای مدیریت و اجرای برخی از سمینارهای مهم به صورت آنلاین است. آنها در طول سال کنفرانس های بسیار مهم و متنوعی در حوزه های مرتبط با سلیقه برندهای هدف شان طراحی و اجرا می کنند. شاید همین نکته آنها را در میان خیل عظیم رقبا همچنان به عنوان گروه مشاوره ای درجه یک نگه داشته است.

امروزه بسیاری از برندها برای یافتن استعدادهای تازه نیز از لینکدین استفاده می کنند. این نکته در مورد فعالیت گروه مشاوره ای بوستون به خوبی قابل مشاهده است. آنها برای به روز رسانی تیم های کاری شان به طور مداوم در تعامل با کارآفرینان فعال در لینکدین هستند. همین امر امکان جذب نیروی کار ماهر و باکیفیت را فراهم ساخته است.

مطلب مرتبط: چگونه به شیوه مؤثر از لینکدین بهره بگیریم؟

4. همکاری Hootsuite در زمینه بازاریابی با برندسازی

امروزه بازاریابی و برندسازی به تنهایی برای اغلب شرکت ها دشوار است. همین امر اغلب کسب و کارها را ترغیب به همکاری با یکدیگر می کند. موسسه Hootsuite از مدت ها قبل در زمینه ارائه خدمات بازاریابی و برندسازی فعالیت داشته است. آنها در یکی از اقدامات تعاملی جذاب شان برای جلب نظر مخاطب هدف با سرویس گوگل بیزینس همکاری کردند. این همکاری معطوف به بررسی شیوه های استفاده هرچه بهتر از گوگل برای اهداف تبلیغاتی و کسب و کار بود.

بدون تردید امروزه گوگل کاربردهای بسیار زیادی در زمینه بازاریابی و تعامل با مخاطب هدف برای برندها دارد. همین نکته یادگیری نکات تازه و متفاوت در حوزه بازاریابی را ضروری می سازد. اشتباه برخی از برندها تلاش برای نادیده‎انگاری نکات مهم در این زمینه است بنابراین آنها بدون ایده ای مناسب و جذاب برای استفاده از گوگل به سراغ طراحی کمپین های بازاریابی می روند.

ویدئوهای Hootsuite در زمینه استفاده از گوگل با حضور کارشناس های این غول دنیای آنلاین صورت گرفت. پلتفرم اصلی برای نمایش ویدئوها نیز لینکدین بود. آنها ویدئوهای آموزشی را علاوه بر سایت رسمی شان به صورت زنده در لینکدین نیز منتشر می ساختند. شاید بارگذاری چنین ویدئوهایی در فضای اینستاگرام و فیس‎بوک بسیار جذاب تر به نظر برسد. نکته مهم در این میان توجه به ماهیت تخصصی ویدئوهای بارگذاری شده موسسه Hootsuite است. همین امر انتخاب لینکدین را منطقی می سازد.

امروزه ما باید در قبال انتخاب هر پلتفرمی برای بازاریابی و تعامل با مخاطب هدف دلایل محکم در دست داشته باشیم. در غیر این صورت هر برندی به سوی حضور در تمام شبکه های اجتماعی گرایش پیدا خواهد کرد. این نکته در عین جذابیت همراه با هزینه های بازاریابی بسیار زیادی خواهد بود، بنابراین ما باید پیش از انتخاب یک پلتفرم مشخص برای بازاریابی دست به انتخاب براساس نیازهای جاری مان بزنیم.

5. همکاری آریانا هافینگتن و موسسه Thrive Global

موسسه Thrive Global در زمینه ارائه راهکارهای علمی - تخیلی مبتنی بر داده های معتبر به افراد برای حل مشکلات روحی و جسمی شان فعالیت دارد. بدون تردید وقتی ما با مردم به عنوان مخاطب هدف مان در تعامل هستیم، باید توجه ویژه ای به نیازهای شان کنیم. هر برندی براساس ماهیت کسب و کارش امکان رفع برخی از مشکلات مشتریان را دارد. موسسه Thrive Global در لینکدین به دنبال تعامل با دو گروه متفاوت از مخاطب هاست. آنها در ابتدا هدف‎گذاری بر روی یافتن استعدادهای مناسب در حوزه کارشان دارند. این نکته به آنها فرصت مناسب برای پرهیز از رقابت بر سر نیروی کار با برندهای مختلف را می دهد. همچنین امکان فرآیند جلب نظر مخاطب هدف نیز به خوبی پیش خواهد رفت.

نکته جالب در مورد موسسه Thrive Global فعالیت در اغلب شبکه های اجتماعی پرطرفدار است. هدف آنها از این استراتژی یافتن افراد دارای مشکلات روحی و جسمی در حوزه های مختلف است. بدون تردید افراد در حوزه ها و حرفه های گوناگونی با مشکلات روحی و جسمی دست و پنجه نرم می کنند. بنابراین حضور تیم بازاریابی Thrive Global در شبکه های اجتماعی مختلف امری طبیعی خواهد بود.

برخی از برندها در اعتراض به حضور در تمام شبکه های اجتماعی بیشتر به دنبال برخی از نمونه های خاص برای تمرکز و صرفه‎جویی در هزینه ها هستند. نکته مهم در این میان انتخاب پلتفرم های هدف برای بازاریابی و تعامل با مخاطب هدف براساس دامنه فعالیت برندمان است.

مطلب مرتبط: چگونه از قابلیت پخش زنده لینکدین بهترین استفاده را داشته باشیم

موسسه Thrive Global برای توسعه هرچه بهتر سطح تعامل با مخاطب هدف اقدام به برگزاری جلسات پرسش و پاسخ با آریانا هافینگتن به عنوان موسس اصلی شرکت رفت. بدون تردید نام هافینگتن برای بسیاری از علاقه مندان به حوزه رسانه آشناست. وی یکی از کارآفرینان موفق در بازارهای جهانی محسوب می شود. همین نکته پادکست های موسسه Thrive Global را جذاب ساخته است. این پادکست ها به طور مداوم در سایت رسمی موسسه بارگذاری می شود. نکته جالب اینکه پیش از بارگذاری آنها امکان دسترسی به صورت آنلاین به چنین فایل هایی وجود دارد. به عبارت دیگر، تیم بازاریابی موسسه Thrive Global جلسات پادکست را به صورت آنلاین در بخش ویدئوی زنده لینکدین بارگذاری می کند.

همانطور که بسیاری از برندها می دانند، لینکدین فضایی مناسب برای توسعه کمپین بازاریابی محتوایی است. امروزه بسیاری از برندها برای جلب نظر مخاطب هدف در این فضا فعالیت دارند. نکته مهم در این میان تلاش برای تولید محتوای شخصی سازی شده است. اکنون دیگر دوران بازاریابی و تبلیغات توده ای سر آمده است. ما در لینکدین با کاربران مختلف و دارای مهارت های گوناگون مواجه هستیم. بی تردید تلاش برای جلب نظر تمام آنها در نهایت نتیجه ای جز شکست نخواهد داشت بنابراین شما باید به دنبال تعیین مخاطب هدف و تلاش برای جلب نظر وی به صورت منحصر به فرد باشید.

اگر از علاقه مندان به حوزه ارتباط از راه دور و فناوری های تازه در این حوزه باشید، به احتمال زیاد نام برند Gong را شنیده اید. این برند با نام کامل Gong.io در زمینه تولید و عرضه محصولات ارتباط از راه دور و امنیتی فعالیت دارد. آنها برای جلب نظر دامنه هرچه وسیع تری از مخاطب هدف اقدام به تولید و بارگذاری ویدئوهای مختلف با هدف افزایش سطح آگاهی مخاطب هدف از عرصه ارتباط از راه دور و امنیت شبکه کرده اند. این پادکست به صورت هفتگی در لینکدین منتشر می شود. نکته جالب اینکه پادکست موردنظر یکی از مشهورترین محتواهای بازاریابی و تبلیغاتی در لینکدین است.

امروزه کاربران به دنبال محتوای جذاب و کاربردی هستند. موفقیت برندها برای تولید چنین محتوایی سرنوشت شان در مواجهه با رقبا و از همه مهم تر مشتریان را تعیین خواهد کرد. یکی از نکات جالب استراتژی برند Gong.io استفاده از سایر شبکه های اجتماعی برای توسعه کمپین اش در لینکدین بود. در اینجا نیز دلیل انتخاب لینکدین به عنوان پلتفرم بازاریابی اصلی تلاش برای تاثیرگذاری هرچه بیشتر بر روی مخاطب هدف علاقه مند به موضوع فعالیت شرکت بود. این نکته در دنیای امروزه اهمیت بسیار زیادی دارد. هرچه توانایی ما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف خاص و علاقه مند به کسب و کارمان بیشتر باشد، کمپین های بازاریابی مان نتیجه‏بخشی بیشتری خواهد داشت.

6. استخدام کارمندان از سوی موسسه PWC سوئد

لینکدین یکی از پلتفرم های بسیار مناسب برای استخدام کارمند از سوی برندهاست. همانطور که پیش از این نیز اشاره شد، بسیاری از کارآفرینان ماهر در فضای لینکدین حضور دارند بنابراین کار برای برندهای فعال در زمینه ارائه خدمات استخدامی بسیار راحت خواهد بود.

یکی از موسسه های فعال در زمینه شغل یابی و سایر خدمات مربوط به کسب و کار برند PWC سوئد است. آنها علاوه بر شغل یابی در زمینه ارائه خدمات مورد نیاز بازاریابی و حسابداری شرکت ها نیز فعالیت دارند. لینکدین فضای کاری برای موسسه PWC و بسیاری از شرکت های مشابه را ساده کرده است. بر این اساس آنها به دنبال جلب نظر مخاطب هدف شان در لینکدین و معرفی آنها به عنوان کارآفرین به شرکت های مختلف هستند. بدون تردید عکس این روند نیز مورد توجه مدیران PWC قرار دارد. بدون شک بازاریابی در فضای لینکدین دشواری های خاص خود را دارد، با این حال موسسه PWC به خوبی از عهده این کار برآمده است. آنها رابطه هماهنگی میان برندها و کارآفرینان جویای شغل ایجاد کرده اند.

مطلب مرتبط: آیا تا به حال از لینکدین درست استفاده می کرده اید؟

نکته مهم در فعالیت برند PWC استفاده از لینکدین به عنوان فضای ایجاد ارتباط میان برندها و کارآفرینان است. آنها از بخش بارگذاری ویدئوی آنلاین برای ارائه توصیه ها و نکات کاربردی به برندها و کارآفرینان استفاده می کنند و همین امر آنها را موفق به حضور مداوم در بازارهای جهانی کرده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید