سه شنبه, 17 ارديبهشت 1398 - 19:29

اگر نوشتن کسب و کار شما است و سروکارتان با نرم افزار ورد است، این نرم افزار به کمک هوش مصنوعی خبر خوشی برای بهبود نوشته های شما دارد.

به گزارش زومیت، اگر از کاربران نسخه آنلاین ورد هستید، به زودی ویرایشگر جدیدی به این نسخه اضافه می شود که با هوش مصنوعی به شما در ویراستاری نوشته های تان کمک می کند. مایکروسافت روز گذشته در کنفرانس خود، قابلیتی به نام «ایده ها» (Ideas) را رونمایی کرد که قرار است به نویسندگان و مترجمان و محققانی کمک کند که سروکارشان با نوشتن و نرم افزار ورد است تا با صرف کمترین زمان، نوشته هایی بی نقص داشته باشند.

مایکروسافت ورد هوش مصنوعی

قابلیت «ایده ها» در نسخه آنلاین ورد به نویسندگان کمک می کند نوشته ای کوتاه و خوانا بنویسند؛ بدین صورت که اگر جمله ای سخت و پیچیده در متن باشد، هوش مصنوعی ورد جمله ای خواناتر و ساده تر را به صورت خودکار پیشنهاد می دهد. یکی دیگر از قابلیت های این هوش مصنوعی بررسی دستورزبان است؛ یعنی ویرایشگر حرفه ای دستورزبان متن نوشته شده را چک می کند و درصورت وجود غلط های دستورزبانی، آنها را اصلاح می کند.

اینها تمام توانایی های این ویرایشگر نیست. یکی از ویژگی های جذاب قابلیت «ایده ها» و هوش مصنوعی ویرایشگر نسخه آنلاین ورد، استخراج کلمات کلیدی هر مقاله و مطلب است. این ویژگی می تواند برای نوشتن چکیده مقاله، سئو مطلب برای وب سایت ها و... کارایی بسیاری داشته باشد.

همچنین، مایکروسافت بخش جدیدی به نام «طراحی ورد» (Word Designe) نیز به این نرم افزار اضافه کرده تا به کمک آن بتوان جدول های موجود در متن را به صورت دلخواه و با سلیقه خود طراحی کرد. مایکروسافت اعلام کرده این قابلیت های جذاب و جدید ژوئن (خرداد) برای استفاده توسعه دهندگان و پاییز امسال برای استفاده تمام کاربران عرضه خواهد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید