دوشنبه, 29 ارديبهشت 1399 - 09:01

در روزهایی که قرنطینه خانگی باعث شده است تا افراد در محیط بسته خانه خود محبوس باشند، تکنولوژی کمک کرده است تا فشار یک جا ماندن، کمتر شده و در این رابطه شاهد موارد بسیار جالبی باشیم که می تواند برخی از کسب و کار ها را به صورت کامل تغییر دهد. در این رابطه گوگل اخیرا اقدامی بسیار خلاقانه را داشته است.

در این رابطه شما می توانید با سرچ کردن نام حیوانات مختلف، نمونه واقعیت افزوده(AR) آن را مشاهده نمایید. برای این موضوع تنها کافی است تا از گوشی هوشمند خود استفاده کرده و با این اقدام برای ساعت ها حتی کودکان خود را سرگرم نمایید. وجود صدا و حرکات طبیعی، از دیگر نقاط قوت آن محسوب می شود. پست های اینستاگرامی و ویدئو های منتشر شده از سوی کاربران نشان می دهد که این طرح با استقبال بی نظیری همراه بوده است.

نسل جدید باغ وحش گوگل

با این حال جنبه به مراتب مهم تر این اقدام، نکته ای است که انجمن های حمایت از حیوانات به آن به خوبی اشاره کرده اند. این است که اقدام مذکور می تواند باعث تعطیلی همیشگی باغ وحش ها و آزادسازی حیوانات در طبیعت باشد که اقدامی بدون شک سودمند خواهد بود. این تکنولوژی در بخش‎های تجاری نیز استفاده زیادی می شود. برای مثال به واسطه آن افراد می توانند محصولی نظیر کفش را بدون نیاز به مراجعه به فروشگاه ها امتحان کرده و پس از کسب اطمینان اقدام به خریداری نمایند. حال باید دید که این برنامه بعدی گوگل در این زمینه چه خواهد بود. درواقع ممکن است ارائه اطلاعات لازم در رابطه با حیوانات و ایجاد تنوع بیشتر، انجام گیرد. 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید