سه شنبه, 13 اسفند 1398 - 20:14

یک شرکت سرمایه گذاری آمریکایی با خرید بخش قابل توجهی از سهام توییتر، به دنبال بیرون کردن جک دورسی مدیرعامل فعلی این شبکه اجتماعی است.

به گزارش بلومبرگ، کمپانی Elliott Management که 40 میلیارد دلار سرمایه دارد، یکی از بزرگ‎ترین سهامداران کنشگر در جهان به شمار می‎رود. سهامداران کنشگر با خرید سهام شرکت‎ها، مدیریت آنها را برای رسیدن به اهداف خود تحت فشار قرار می‎دهند.

سهامدار جدید توییتر اخراج جک دورسی

«پال سینگر»(Paul Singer)، مدیرعامل میلیاردر شرکت یادشده علاقه ندارد جک دورسی به طور همزمان مدیرعامل توییتر و Square (شرکت تخصصی پرداخت موبایلی) باشد؛ به همین دلیل به دنبال اخراج وی است.

شرکت Elliott Management با سرمایه ای نزدیک به یک میلیارد دلار، 4 درصد از سهام توییتر را تصاحب کرده و می خواهد اعضای هیئت مدیره این پلتفرم را تغییر دهد. سال جاری میلادی سه صندلی در هیئت مدیره توییتر خالی خواهد شد و شرکت یاد شده چهار نامزد را در نظر گرفته است.

جک دورسی سال 2008 به عنوان اولین مدیرعامل توییتر انتخاب شد و از سال 2015 مجددا این سمت را برعهده گرفته است. وی در چهار سال گذشته به رشد کاربران این شبکه اجتماعی کمک کرده است؛ با این وجود اما سهام توییتر اکتبر سال گذشته میلادی با بیش از 20درصد کاهش مواجه شد. این شرکت باگ‎های متعدد در سامانه‎های تبلیغات هدفمند را عامل افت سهام اعلام کرد.

دورسی تنها 2درصد از سهام توییتر را در اختیار داشته و در صورتی که شرکت Elliott اعضای هیأت مدیره را تحت فشار قرار دهد، احتمال اخراجش از این پلتفرم وجود دارد.

باید تا جلسه سهامداران توییتر که ماه مه برگزار می‎شود صبر کرد و دید این شرکت می‎تواند دورسی را به درب‎های خروجی هدایت کند، یا خیر.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید