یکشنبه, ۱۳ آذر(۹) ۱۴۰۱ / Sun, 4 Dec(12) 2022 /
           
فرصت امروز
17 نمونه بازاریابی ویدئویی از برندهای مشهور

شیوه های بازاریابی ویدئویی موفق در اینستاگرام

3 سال پیش ( 1397/10/26 )
پدیدآورنده : علی آل علی   پدیدآورنده : لیندسی کُلویچ  

آیا زمانی که اینستاگرام در سال 2013 برای نخستین بار امکان بارگذاری ویدئو را برای کاربران خود مهیا کرد به یاد دارید؟ در نخستین آپدیت این برنامه شما فقط مجاز به بارگذاری ویدئوهای ضبط شده از طریق دوربین گوشی تان بودید. به علاوه مدت زمان این ویدئوها نیز حداکثر 15 ثانیه می شد. در آن روزها اغلب مردم الگوریتم اینستاگرام در زمینه بارگذاری ویدئو را با شبکه اجتماعی وابسته به توییتر تحت عنوان Vine مقایسه می کردند.

از آن زمان تا به حال اینستاگرام راه طولانی را پشت سر گذاشته است. صادقانه بگویم، از آن زمان تا به حال اینستاگرام به طور کامل پلتفرم Vine و هر رقیب بالقوه دیگری را پشت سر قرار داده است. به مانند هر شبکه اجتماعی دیگری در اینستاگرام نیز تغییرات زیادی را در طول زمان برای بهبود تجربه کاربران در استفاده از امکاناتش مشاهده می کنیم.

شیوه بازاریابی اینستاگرام

در اواخر مارس 2016 اینستاگرام اعلام کرد که در زمینه سرویس بارگذاری ویدئو محدودیت زمانی را به 60 ثانیه افزایش می دهد. همچنین خبر خوش برای کاربران IOS امکان بارگذاری چند ویدئو دنباله دار در قالب یک پست بود (ویژگی که خیلی زود برای کاربران اندروید نیز ارائه شد.)

به لطف این تغییرات بازاریاب ها امکانات بسیار وسیعی برای تعامل با مخاطب های هدف شان به دست آورده اند. زمینه اصلی این تعامل انتقال داستان برند، برندسازی و مهم تر از همه ارائه محتوای جذاب برای جلب نظر کاربران است.

بی شک برندهای بسیار زیادی در حال تولید و بارگذاری تصاویر جذاب در فضای اینستاگرام هستند، اما اوضاع در مورد فرمت ویدئو چگونه است؟ اگرچه بسیاری از برندها هنوز هم خود را به طور کامل با شرایط خلق ویدئوی جذاب در اینستاگرام سازگار نکرده اند، اما برخی از برندهای موفق و مشهور در حال سرمایه گذاری تاثیرگذار روی این بخش هستند. در ادامه این مقاله من به بررسی چند نمونه از موفق ترین برندها در زمینه تولید ویدئوهای جذاب در اینستاگرام پرداخته ام.

مطلب مرتبط: تأثیر اینستاگرام در تبلیغات و بازاریابی

1. Oreo

برند Oreo برای محتوای ساده و در عین حال خلاقانه خود در شبکه های اجتماعی شهرت دارد. در این زمینه ویدئوهای اینستاگرامی این برند نیز قابل توجه هستند. ویدئویی که در اینجا قصد بررسی آن را داریم، یکی از نمونه های عالی فعالیت بازاریابی مبتنی بر ویدئو این برند محسوب می شود.

شیوه بازاریابی اینستاگرام

توجه داشته باشید که در ویدئوی پیش رو صدای پس زمینه بسیار جذاب به نظر می رسد، اما به راستی این صدا چیست؟ با کمی دقت متوجه اوج خلاقیت برند Oreo خواهیم شد. آنها از صدای قلم و کاغذ به عنوان پس زمینه کلیپ شان استفاده کرده اند. صداهایی که به طور معمول برای بسیاری از ما آزاردهنده قلمداد می شود. نکته جالب دیگر طراحی ویدئوی این برند به گونه ای مستقل از صوت است. براساس تنظیمات اینستاگرام اگر کاربران دستگاه هوشمند خود را در حالت بی صدا یا ویبره قرار دهند، به هنگام پخش ویدئو صدایی به گوش نمی رسد. امروزه اغلب کاربران از این ویژگی برای فرار از صداهای اذیت کننده استفاده می کنند. به این ترتیب برند Oreo برای فرار از ناکارآمدی ویدئوی خود آن را به گونه ای معنی دار حتی بدون پخش صدای پس زمینه تولید کرده است.

به هنگام تولید محتوای ویدئویی بعدی برندتان به نکته مهم برند Oreo توجه داشته باشید. در حقیقت ویدئوی شما باید به اندازه ای جذاب باشد که مخاطب را ترغیب به افزایش صدای دستگاه شان کند. همچنین باید توجه داشت که بسیاری از کاربران اصلا تمایلی به پخش صدا ندارند. به این ترتیب ویدئوی ما باید خواسته این دسته از کاربران را نیز محترم شمارد.

2. برگر کینگ

در اینجا با یکی دیگر از ویدئوهایی که نیازی به افزایش صدای دستگاه کاربران ندارد، مواجه هستیم. در حقیقت، این ویدئو به طور کامل بی صدا تولید شده است. دلیل چنین اقدامی نیز کاملا هوشمندانه است. اگر کمی دقت کرده باشید، برند برگر کینگ همیشه بی سر و صدا در مجامع و کنگره های سالانه صنایع حاضر می شود.

شیوه بازاریابی اینستاگرام

با این حال در جشن سالگرد 199 سالگی زبان اشاره آمریکا (ASL) آنها سکوت خود را هم در اینستاگرام و هم در یوتیوب به دو شیوه متفاوت شکستند. در اینستاگرام آنها اقدام به تولید محتوای ویدئویی دارای صوت کردند. در یوتیوب نیز ویدئوی آنها از حد معمول بسیار طولانی تر محسوب می شود.

در این ویدئو برگر کینگ از مشتریان ناشنوای خود در مورد علامت مخصوصی که باید برای فست فود محبوب شان وضع شود، سوال پرسید. این ویدئو کاربران سراسر دنیا را به ارائه ایده های شان برای شرکت ترغیب کرد. هشتگ رسمی این مراسم نیز WhopperSign نام داشت.

وقتی نشانه نهایی از دید داوران برگزیده شد، برند برگر کینگ لوگوی خود را با آن هماهنگ کرد. اگرچه این هماهنگی کوتاه مدت بود، اما بیانگر احترام اعضای برند به نظر مشتریان بود.

3. گو پرو

اگر شما حتی اطلاعی اندک از برند گو پرو داشته باشید، صفحه ای پر از هیجان را در اینستاگرام آنها پیش بینی خواهید کرد. در هر صورت این برند در زمینه تولید دوربین های فیلم برداری باکیفیت برای ورزش های سخت فعالیت دارد. همانطور که می توان پیش بینی کرد، اکانت های رسمی این برند در شبکه های اجتماعی پر از ویدئوهای هیجان انگیز است. با این حال ویدئوی کنونی مد نظر ما اندکی بیشتر از نمونه های عادی این برند طولانی است. البته پیش از فشردن دکمه پخش شما به طور کامل از هیجان بالایی که در این ویدئو منتظرتان است، اطلاع خواهید داشت.

شیوه بازاریابی اینستاگرام

نکته جالب در مورد این ویدئو جلوه اول شخص اش است. به این ترتیب شما تجربه هیجان بسیار بالایی را تجربه خواهید کرد (فکرکنید برای مشاهده این ویدئو از دوربین های VR نیز استفاده شود). زمان طولانی این ویدئو به هیچ وجه مخاطب را نسبت به تماشای آن دلسرد نمی کند. به طور عکس، مخاطب وقتی مدت زمان بالای این ویدئو را می بیند، انتظار ویدئویی بسیار هیجان انگیز را دارد.

4. ریباک

محتوای الهام بخش در شبکه های اجتماعی تاثیرگذاری بسیار بالایی دارد. به ویژه در اینستاگرام طرفدارهای این سنخ از محتوا بسیار زیاد است. ویدئوی کنونی ریباک به طور کامل نمونه اصیل یک خلاقیت مدرن است. ایده اصلی این ویدئو که خود زیر شاخه یک کمپین بزرگتر است، تعداد روزهای باقیمانده از زندگی افراد است.

شیوه بازاریابی اینستاگرام

براساس یک محاسبه حدودی میزان روزهای زندگی یک فرد عادی محاسبه می شود. سپس کاربران با درج سن شان از روزهای باقیمانده مطلع می شوند. پرسش اصلی ریباک در اینجا شیوه گذران بقیه روزهای مان است. آیا دوست داریم بیشتر ورزش کنیم یا به همین زندگی کسالت آور ادامه دهیم؟ در هر صورت شعار کمپین 25.915 روز دقیقا همین است: شما با روزهای باقی مانده تان چه خواهید کرد؟

5. BuzzFeed

ویدئو Tasty برند BuzzFeed یکی از نمونه های معدود سازگار در هر دو پلتفرم اینستاگرام و فیس بوک است. این ویدئو هم جلوه های بصری زیبایی دارد و هم به راحتی قابل اشتراک گذاری و البته به درد بخور است. به عنوان یک کارشناس حوزه بازاریابی ویدئویی وقتی این ویدئو را نگاه کردم، در وهله نخست قصد ذخیره آن به منظور تماشای مجددش را داشتم. در حقیقت این ویدئو برای مشتریان این برند بسیار راهگشا و حیاتی به نظر می رسد.

شیوه بازاریابی اینستاگرام

اندرو گاوتیر، مدیر خلاقیت بخش تولید بصری برند BuzzFeed در مصاحبه با شبکه CBS به نکته جالبی در مورد این ویدئو اشاره کرده است: «ما قصد داشتیم ویدئوی خود را به گونه ای جذاب و در عین حال کاربردی برای مخاطب طراحی کنیم. به گونه ای که پس از مشاهده آن مخاطب بتواند از آن در زندگی روزمره اش استفاده عملی داشته باشد».

کمپین برند BuzzFeed از زمان شروع به کار این ایده تا به حال 500 ویدئوی خوشمزه را برای کاربران در شبکه های اجتماعی بارگذاری کرده است. نکته جالب اینکه ویدئوهای این برند از ماه جولای تا به حال بیش از 14 میلیارد بازدید داشته است. اگرچه اغلب بازدیدهای این برند در فیس بوک رقم خورده، اما کاربران اینستاگرام نیز نسبت به آن واکنش بسیار مثبتی داشته اند. به لطف افزایش محدودیت زمانی ویدئوها تا 60 ثانیه و البته افزودن امکان بارگذاری چند ویدئو در کنار هم در قالب یک پست برند BuzzFeed مشکل چندانی برای بارگذاری ویدئوهای خوشمزه خود پیدا نکرد.

6. لیویا سالا

در اینجا بازهم با یک برند فعال در زمینه تولید محتوای مربوط به خوراکی های خوشمزه مواجه هستیم. البته آنها از شیوه ای متفاوت نسبت به برند BuzzFeed برای توسعه فرآیند بازاریابی شان استفاده کرده اند. در این ویدئوی سازنده غذاهای ترکیبی و جدید اهل میلان، لیویا سالا، اقدام به تهیه مجموعه ویدئوهایی با محوریت فرآیند تهیه خوراک راویولی می کند. طی ضبط این ویدئوها لیویا با گفت وگوهای خنده دار و البته ارائه اطلاعات کاربردی به کاربران اوقات خوشی را برای آنها رقم می زند، بنابراین در ویدئوهای وی ما با یک فرآیند آشپزی خشک مواجه نیستیم، بلکه یک گزارش مفصل از شیوه طبخ در کنار گفت وگوهای دوستانه و شوخی های جالب نیز داریم.

شیوه بازاریابی اینستاگرام

به جای استفاده از شیوه بارگذاری پشت سر هم ویدئوها، لیویا از سرویس جدید اینستاگرام برای بارگذاری چند ویدئو در کنار هم استفاده کرده است. به این ترتیب مخاطب با ویدئوهای طولانی در کنار هم مواجه است. این کار دسترسی مخاطب به همه ویدئوها را بسیار ساده تر از هر زمانی کرده است. همچنین وی برای ساخت ویدئوهای خود به جای ضبط ویدئویی از کنار هم قرار دادن مجموعه تصاویر استفاده کرده است. به این ترتیب ما به جای مشاهده ویدئویی طولانی فقط مجموعه تصاویر مهم در فرآیند تهیه خوراکی به همراه صدای لیویا سالا را خواهیم داشت. مزیت اصلی این ویدئو نیز دقیقا همین خلاقیت جالب و غافلگیرانه اش است. به همین دلیل این ویدئو جایزه برترین ویدئو کوتاه در اینستاگرام را نیز به خود اختصاص داد.

7. آل استیت

آیا شما هم فکر می کنید شرکت های حوزه بیمه فقط با تولید محتوای تبلیغاتی کسل کننده پیوند دارند؟ خوشبختانه شرکت آل استیت همیشه در زمینه بازاریابی و تبلیغات خود را از عموم شرکت ها متمایز کرده است. شیوه فعالیت آنها نیز استفاده از خلاقیت و ایده های جنجالی برای جلب توجه هرچه بیشتر کاربران قلمداد می شود.

شیوه بازاریابی اینستاگرام

نکته جالب در مورد این برند تولید محتوای اختصاصی برای هر پلتفرم است. بر این اساس ویدئوهای این برند در یوتیوب با نمونه های آنها در اینستاگرام یا توییتر کاملا متفاوت است. همچنین در زمینه تولید محتوای تبلیغاتی آنها همیشه از ایده های مشتریان شان الهام می گیرند. به این ترتیب همیشه مشتریان احساس تعلق به این برند را خواهند داشت.

در اینستاگرام همه کاربران میم ها (Memes) جذاب را دوست دارند. با این حال فرمت میمی که آل استیت استفاده می کند، برای بسیاری از کسب وکارها ناآشناست. به طور معمول کاربران از میم ها به دلیل اشاره شان به وقایع روز به گونه ای طنزآلود، امکان اشتراک گذاری ساده و تگ کردن دوستان خوشش شان می آید. برند آل استیت نیز در زمینه کاربرد ایده های خود دقیقا این راه را در پیش گرفته است. به این ترتیب بسیاری از اعضای شرکت در ذیل این پست ها تگ می شوند. همچنین کاربران نیز با مشاهده علاقه مدیران شرکت و کارمندان آن به این میم ها شروع به تعامل متقابل حتی با عالی ترین مقام آل استیت می کنند.

مطلب مرتبط: بازاریابی با اینستاگرام / معرفی ابزارهای کاربردی اینستاگرام برای بازاریابی

8. Ikea

در اینجا ما با یک نمونه عالی در زمینه تولید ویدئوهای کوتاه و جذاب برای معرفی محصولات جدید یک برند مواجه هستیم. ویدئوی کنونی Ikea در مورد تبلیغ تشک های ضد لغزش با محوریت دنبال هم بازی یک پدر و پسر است (پدر داستان ما یک لباس هیولایی جالب بر تن دارد).

شیوه بازاریابی اینستاگرام

این ویدئو به طور عمده به دلیل عدم تمرکز دقیق روی محصول شهرت دارد. در حقیقت، مخاطب به ندرت در این ویدئو خود محصول را مشاهده می کند. در عوض ویدئوی Ikea روی مزیت های محصول تمرکز دارد. این نمایش مزیت محصول در تعامل کامل با نمایش ویژگی های برند Ikea نیز هست. همه کاربران اینستاگرام علاقه بالایی به مشاهده ویژگی های یک برند در شبکه های اجتماعی دارند. آنها علاقه مند به مشاهده پشت صحنه کسب وکار، ارزش های اساسی و شیوه تعامل برند محبوب شان با دنیای پیرامون هستند، بنابراین دفعه بعد که قصد تهیه ویدئویی تبلیغاتی برای محصول خود را داشتید، شیوه برند Ikea را در ذهن داشته باشید.

9. محصولات کمپ برند

شرکت ماجراجویی های خارج از خانه کمپ برند کار خود را در کانادا شروع کرد. با نگاهی به محتوای این برند در شبکه های اجتماعی و به ویژه اینستاگرام ما با خیل عظیمی از پست های هیجان انگیز مواجه خواهیم شد. در زمینه تولید محتوای آنلاین استراتژی اصلی این برند نه تنها ارائه محتوای باکیفیت، بلکه نمایش شیوه های زندگی هیجان انگیز و متفاوت است. به طور عمده تمرکز اصلی این برند روی نمایش شیوه های زندگی متفاوت و هماهنگ با نوع محصولات تولیدی اش است.

شیوه بازاریابی اینستاگرام

مدیرعامل این شرکت، لزلی مک نیلی، در زمینه ماهیت اصلی محتوای آنلاین برندش اینگونه اظهار نظر می کند: «در اینستاگرام هدف اصلی ما بیشتر نمایش اوقات خوش به جای تمرکز روی محصولات مان است. ما با خلق هشتگ های زیبا روی تولید محتوای جذاب و در عین حال ارتباط بیشتر با مخاطب تاکید داریم. تولید تی شرت های تبلیغاتی با هشتگ Keepitwild نیز دقیقا در همین راستا بوده است.»

اگرچه این برند به طور معمول ویدئوهای زیادی را تولید نمی کند، اما همین ویدئوهای اندک برای آنها موفقیت بسیار زیادی را به همراه آورده است. توجه داشته باشید که پلتفرم هدف این برند اینستاگرام است، بنابراین به سایر شبکه های اجتماعی توجه چندانی ندارد.

10. Ben & Jerry’s

در اینجا با یکی از برترین نمونه های معرفی محصول تازه مان در اینستاگرام مواجه هستیم. همه ما به دلیل امکان بیان خیال انگیز ماجرای تولید یک محصول در قالب فرمت ویدئویی علاقه مند به مشاهده آنها در فضای آنلاین هستیم. بی تردید فرآیند ساخت یک محصول هرگز به آسانی که در ویدئوهای تبلیغاتی به نظر می رسد، نیست. در هر صورت ساخت هر وسیله ای، به ویژه دستگاه های هوشمند، در عصر کنونی نیازمند صرف زمان و دقت بالایی است.

شیوه بازاریابی اینستاگرام

خلق ویدئوی جذاب برای نمایش شیوه ساخت یک محصول و رونمایی از آن در اینستاگرام ایده بسیار جذابی است. در مورد ویدئوی برند Ben & Jerry’s باید گفت از نظر هیجان و مدت زمان هماهنگی کاملی با الگوریتم اینستاگرام دارد. نکته مهم به هنگام طراحی یک ویدئوی جذاب برای مخاطب افزودن المان های ارزشمند بدان است. به این ترتیب مخاطب به هنگام جست وجو در اینستاگرام و بالا و پایین کردن صفحه اصلی خود سر پست ما متوقف خواهد شد. این نوع توقف نیازمند یافتن المانی جذاب از سوی مخاطب در ویدئوی مان است. برند Ben & Jerry’s به هنگام ساخت ویدئوی خود محدودیت زمانی در اینستاگرام را به خوبی رعایت کرد. آنها فقط 20 ثانیه برای تاثیرگذاری روی مخاطب خود زمان نیاز داشتند. شاید در نگاه نخست 20 ثانیه زمان بسیار اندکی محسوب شود، با این حال آنها برای زمان مخاطب اهمیت بالایی قائل هستند. به این ترتیب با کوتاه سازی ویدئوی شان زمان کاربران را هدر ندادند.

11. ویستیا

ویدئوهای با محوریت چگونگی انجام فعالیت های مختلف یا ساخت اشیای دست ساز در دنیای آنلاین محبوبیت بالایی دارد. نکته مهم در اینجا جذاب سازی چنین ویدئوهایی برای پلتفرم اینستاگرام است. در این زمینه برند ویستیا کار فوق العاده ای را انجام داده است. آنها از زاویه دوربین مناسب در کنار متن های کمکی پایین صفحه استفاده کرده اند. همچنین در صورت مشاهده ویدئوهای این برند بدون صدا چیز خاصی را از دست نخواهید داد. آنها دقیقا توصیه اولیه این مقاله مبنی بر تلاش برای تولید محتوای ویدئویی به صورتی که نیاز چندانی به افزایش ولوم صدا نباشد، رعایت کرده اند.

شیوه بازاریابی اینستاگرام

نکته خلاقانه در ویدئوهای این برند بارگذاری برشی از ویدئوی کامل شان در اینستاگرام است. به این ترتیب با ارجاع به لینک ویدئوی اصلی در بخش بیوگرافی کاربران علاقه مند فرصت تماشای نسخه کامل اثر هنری ویستیا را خواهند داشت.

12. CBRE

در اینستاگرام هیچ چیز مانند سپری کردن زمان با چاشنی هیجان و جذابیت کاربران را سر ذوق نمی آورد. به طور معمول ما انتظار چندانی از یک ویدئوی تبلیغاتی متعلق به برندی فعال در زمینه سرمایه گذاری و بورس نداریم. همین قدر که چنین ویدئوهایی افتضاح نباشند، کارشناس ها را راضی خواهد کرد. با این حال برند CBRE تمام پیش فرض های موجود در این زمینه را شکسته است. به این ترتیب آنها با خلق جلوه های بصری زیبا کاربران را به سوی جلوه جذاب صنعت شان راهنمایی کردند.

شیوه بازاریابی اینستاگرام

حتی اگر شما در یک صنعت حوصله سر بر فعالیت دارید، امکان ساماندهی امور بازاریابی و تبلیغاتی با ایده های جذاب به منظور جذب نگاه مخاطب به کسب وکارتان وجود خواهد داشت. یکی از ایده های جذاب، به ویژه در اینستاگرام، افزودن دو عنصر حیاتی به مطلب مان است. نخست ارتباط محتوای برندمان با زندگی روزمره کاربران و دوم امکان استفاده از آن به صورت عملی. به عبارتی دیگر، ویدئوی خود را کاملا قابل درک برای انسان های عادی کنید. همیشه توجه داشته باشید که در فضای شبکه های اجتماعی باید سطح آگاهی و تحصیلات عموم مردم را در نظر داشت، بنابراین اگر محتوای بازاریابی ما بیش از حد حرفه ای و شامل عبارت های تخصصی باشد، مخاطب با آن ارتباط چندانی برقرار نخواهد کرد. این دقیقا اشتباه بسیاری از برندها به ویژه در صنعت هایی نظیر بیمه، بورس و مشاوره مالی است. به همین دلیل کاربران علاقه چندانی به تماشای محتوای تبلیغاتی این برندها ندارند.

به جای تاکید روی کلیشه های ناموفق در عرصه کسب وکارتان به سراغ تعامل عاطفی و برقراری ارتباط عمیق با مخاطب هدف تان بروید. برند CBRE با نمایش ویدئویی زیبا در کنار متنی قوی این کار را به خوبی انجام داد. در ویدئوی این برند با نمایش صحنه ابری یک روز معمولی در زمینه اطلاع از شیوه تغییر آب و هوا، جهت یابی و تاثیر آن روی بازارهای بورس و سرمایه گذاری به کاربران اطلاع رسانی کرده است. البته اطلاعات دقیق در این زمینه در لینکی جانبی روی بخش بیوگرافی قرار گرفته بود.

13. California Farms

California Farms یکی دیگر از برندهای موفق در زمینه تولید محتوای جذاب به صورت مداوم است. استراتژی آنها در زمینه بازاریابی در اینستاگرام مبتنی بر تولید هر دو نسخه عکس محور و ویدئویی است. همچنین موضوع محوری اغلب این مطالب پیرامون گیف های جذاب، جوک های خنده دار و شوخی های مرتبط با اتفاقات روز سراسر جهان است. مطلبی که در اینجا مدنظر من است، مرتبط با معرفی یکی از تازه ترین محصولات برند California Farms است. آنها در این ویدئو و کمپین مرتبط با آن از شیوه معرفی آرام استفاده کرده اند. بر این اساس یک برند به جای معرفی یکجا و ناگهانی محصول خود آن را در قالب چند پست ادامه دار نمایش می دهد.

شیوه بازاریابی اینستاگرام

خلاقیت مرکزی ویدئوی برند California Farms در حوزه استفاده از انیمیشن های زیبا برای ویدئوهای کمپین اش است. به این ترتیب مخاطب با جلوه های بصری بی نهایت زیبا و چشم نواز در ویدئوهای این برند مواجه خواهد شد. اگر شما نیز علاقه مند به پیگیری استراتژی California Farms هستید، باید تیم مشخصی را برای یادگیری مهارت های کار با نرم افزارهای تولید انیمیشن قرار دهید. به این ترتیب در زمینه تولید محتوای انیمیشنی خودکفا خواهید شد. در غیر این صورت همکاری با آژانس های تولید انیمیشن راهکار جایگزین شما خواهد بود.

14. Flixel Photos

در اینجا با یک عکس بسیار زیبا از برند Flixel Photo مواجه هستیم. شاید هم این یک ویدئو باشد. در حقیقت این محتوا به صورت مشخص «سینما گراف» نام دارد. سینما گراف تقریبا ترکیبی از فرمت تصویر و ویدئو است. این فرمت به طور مشخص برای تولید تصاویر دارای المان های متحرک در وب سایت مورد استفاده قرار می گیرد. تاثیر این نوع محتوای جدید روی مخاطب بسیار جالب است. در هر صورت مخاطب ما تا به حال چنین محتوایی را مشاهده نکرده است. به همین خاطر برای کنجکاوی هم که شده به سراغ آن خواهد رفت.

شیوه بازاریابی اینستاگرام

خوشبختانه ساخت محتوایی با فرمت سینما گراف چندان سخت نیست با جست وجویی ساده در اینترنت نرم افزارهای بسیاری برای کمک به ساخت چنین فرمتی پیدا خواهید کرد.

15. دانکین دونات

یک ویدئو برای موفقیت در عرصه بازاریابی و تبلیغات نیازی به بیش از اندازه طولانی بودن ندارد. در واقع، محتوای برند دانکین دونات در اینجا ترکیبی از سه تصویر مجزاست. این تکنیک به طور مشخص از ترکیب تصاویر مجزا برای ساخت ویدئوهای شبیه تصویر سود می برد. به این ترتیب در عین حال که با فرمت ویدئویی مواجه هستیم، حس و حال تصویر را نیز خواهیم داشت. ساخت چنین فرمت بصری بسیار ساده است. فقط باید به بخش iMovie در کامپیوتر شخصی مان مراجعه کنیم. در گوشی های هوشمند برند اپل این اپ به صورت پیش فرض وجود دارد.

شیوه بازاریابی اینستاگرام

در نگاه نخست محتوای ویدئوی دانکین دونات بسیار ساده است. با این حال آنچه این ویدئو را جذاب کرده، زمان بندی دقیق به هنگام انتشارش است. برند دانکین دونات ویدئوی خود را دقیقا همزمان با روز جهانی مادر منتشر کرد. انتخاب دونات به عنوان هدیه روز مادر ایده جالب، غیرعادی و هیجان انگیزی است. به همین خاطر شمار بالایی از کاربران بدان روی خوش نشان دادند. در ویدئوی دانکین دونات، دونات های در بسته بندی مانند دسته گل به مادرها داده می شود. این امر نیز یکی دیگر از نکات جذاب برای برندهای تازه کار است.

16. WeWork

آیا باز هم به دنبال یک ایده جذاب هستید؟ از اینستاگرام برای نمایش فرهنگ ویژه شرکت تان استفاده کنید. در حقیقت اینستاگرام پلتفرمی عالی برای نمایش تصویری دوستانه و در عین حال متعهد به ارزش های اساسی از برندمان است. به هنگام فعالیت در این شبکه اجتماعی با انتخاب صدا و جلوه های بصری مناسب برای برندمان توجه مخاطب را به ارزش های بنیادی شرکت خود جلب خواهیم کرد.

شیوه بازاریابی اینستاگرام

در ویدئو کنونی با یک فضای شاد، شلوغ و پر از احساس تعلق خاطر مواجه هستیم. چنین مهمانی هایی را همه در دوران بچگی تجربه کرده ایم. اگرچه به هنگام بزرگسالی نیز چنین مهمانی هایی برپاست، با این حال لذت حضور در آنها به عنوان کودک دوچندان است. به همین دلیل ویدئوی برند WeWork به نوعی نوستالژیک نیز هست. سکانس اصلی این ویدئو شامل گفت وگوی افراد بزرگسال، بازی کودکان در کنار اتاق و البته حضور افرادی با لباس های اسکی برای استفاده از برف های بیرون از خانه است.

نکته اصلی ویدئوی WeWork را زمانی متوجه خواهیم شد که به هویت افراد حاضر در این ویدئو پی ببریم. در حقیقت همه افراد حاضر در این ویدئو تبلیغاتی کارمند برند هستند. به این ترتیب WeWork به نوعی در تلاش برای نمایش فرهنگ کلی برندش نیز هست. وقتی کارمندان یک شرکت اینقدر با هم صمیمی هستند، محل کارشان باید بسیار مطلوب و پرانرژی باشد.

مطلب مرتبط: ۵ نکته بازاریابی جهت برندسازی در اینستاگرام

17. برنامه زنده شنبه شب

برنامه آمریکایی «شنبه شب» به صورت زنده از شبکه NBC پخش می شود. در حقیقت این برند به دلیل ماهیت جذاب خود کار بسیار ساده تری برای جلب نظر مخاطب دارد. با این حال جذابیت ذاتی این برنامه دلیل استقبال کاربران از اکانت این برند در اینستاگرام نیست. ترکیب محتوای تولیدی با شاخه های مختلف علم مخاطب این برند را به هیجان می آورد.

شیوه بازاریابی اینستاگرام

کارلا مارشال به عنوان یکی از اعضای مهم این برنامه برای خبرگزاری Real SEO اینگونه رمز موفقیت شان را شرح داده است: «پیوندزدن هر برنامه تازه به یکی از برنامه ها و بحث های گذشته ایده بسیار جالبی از کار در آمد. همچنین برای نسل جدید که به طور معمول به ویدئوهای فوق کوتاه عادت دارند، پخش تکه هایی از برنامه های قبلی بسیار جذاب است.»

به عنوان نمونه ای جذاب از فعالیت این برند در شبکه های اجتماعی برنامه مصاحبه با بازیگر مشهور سریال بازی تاج و تخت «پیتر دینکلیج» و خواننده این سریال «گون استفانی» را در نظر بگیرید. هر دو این افراد با شلوارهایی بسیار عجیب تحت عنوان «شلوارهای فضایین در برنامه حاضر شدند. این ایده برای جلب نظر نسل جوان در فیس بوک و اینستاگرام بسیار عالی بود. به این ترتیب با بارگذاری بخش هایی کوتاه از این برنامه 70 هزار کاربر در همان ساعت نخست به تماشای آن پرداختند. به گفته کارلا: «نسل جوان در شبکه های اجتماعی به دنبال ایده های جذاب و دوست داشتنی است. البته این ایده ها باید با سلیقه کلی تر آنها یعنی ویدئوهای کوتاه نیز سازگار باشد. خوب یا بد، نسل جوان علاقه چندانی به محتوا طولانی ندارد.»

اگر کسب وکار شما نیز با ویدئوهای کوتاه توان جلب مخاطب بیشتری دارد، وقت را از دست ندهید. به سراغ آژانس های برتر رفته و کار خود را برای ساخت ویدئوهای کوتاه از همین امروز شروع نمایید.

منبع : hubspot
برچسب ها : بازاریابی و فروش
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/jg45sYr0
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه