دوشنبه, 26 خرداد 1399 - 21:03

شرکت های فیس‎بوک، توییتر، مایکروسافت و گوگل اتحادی به نام Project Protect راه اندازی کردند تا با هرگونه سوءاستفاده از کودکان در فضای آنلاین مبارزه کنند.

به گزارش زومیت، گروهی متشکل از بزرگ ترین شرکت های دنیای فناوری برنامه ای با هدف مبارزه با سوءاستفاده جنسی آنلاین از کودکان راه اندازی کردند. فیس بوک، گوگل، مایکروسافت و توییتر عضو گروه ۱‍۴ ساله ای به نام Technology Coalition هستند که برنامه ای جدید به نام Project Protect دارد. این برنامه تلاش می کند پنج ستون برای توسعه طرح حمایتی خود آماده کند. این طرح ساختار و مدل های عضویت و دیگر بخش های خدمات آنلاین را در مسیر پشتیبانی از اهداف بلندمدت گروه مدیریت می کند. پنج ستون برنامه جدید عبارتند از: نوآوری، اقدام جمعی، تحقیقات مستقل، اشتراک دانش و اطلاعات و شفافیت و مسئولیت پذیری.

اتحاد غول فناوری مبارزه سوء استفاده از کودکان فضای آنلاین

پروژه جدید غول های فناوری صندوق سرمایه گذاری مبتنی بر تحقیق و نوآوری راه اندازی می کند. سرمایه های این صندوق برای ساختن ابزارهایی با هدف جلوگیری از سوءاستفاده جنسی از کودکان در فضای آنلاین استفاده خواهد شد. از فعالیت های دیگر می توان به انتشار گزارش سالانه از تلاش های کل فعالان صنعت و تشکیل انجمنی سالانه برای اشتراک گذاری بهترین روش ها اشاره کرد.

این گروه در بخشی از بیانیه برنامه جدیدش می گوید تعداد کاربران آنلاین در جهان که در سال ۲۰۲۰ از مرز ۵/۴ میلیارد نفر هم فراتر رفت، مشکل حفظ ایمنی فضای اینترنت را بیشتر می کند. در ادامه، اگرچه ابزارهای شناسایی سوءاستفاده از کودکان در فضای آنلاین پیچیده و حرفه ای شده اند، مجرمان نیز روش های حرفه ای تری را برای انجام کارهای خود توسعه داده اند.

اهدافی که برای برنامه جدید غول های فناوری تدوین شد، ستودنی هستند اما درحال حاضر، جزییات زیادی از برنامه در دست نیست. به عنوان مثال، نمی دانیم هر یک از پلتفرم ها چقدر در پروژه سرمایه گذاری خواهند کرد. تاکنون، جزییاتی از شرکت های درگیر در پروژه منتشر نشده است.

گروه Technology Coalotion در سال ۲۰۰۶ راه اندازی شد که سازمان های خیریه متمرکز بر کودکان هم با آنها همکاری می کنند. به عنوان مثال، می توان به سازمان های بین المللی همچون یونیسف اشاره کرد که چارچوب های اصلی و سرمایه های لازم را نیز برای پلتفرم های فناوری فراهم می کنند. آنها تلاش می کنند هر برنامه متمرکز بر حمایت از کودکان در فضای اینترنت، سرمایه و پشتیبانی لازم را دریافت کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید