سه شنبه, 04 شهریور 1399 - 10:00

در چند روز اخیر، اتفاقات پیرامون دو برند اپیک گیمز و اپل به تیتر اول بسیاری از رسانه ها تبدیل شده است. ماجرا از آنجایی شروع شده که اپل به دلیل نقض قوانین، اقدام به حذف بازی محبوب فورتنایت از اپ استورهای خود نمود. این موضوع اگرچه با شکایت رسمی شرکت سازنده همراه بوده است، با این حال اقدام جدید آنها می ‎تواند زمینه یک جنگ واقعی را به همراه داشته باشد.

آغاز جنگ فورتنایت با اپل

درواقع در جدیدترین بخش این بازی یک لیگ به نام آزادی فورتنایت در حال برگزاری است که در آن بازیکنان می ‎توانند از یک شخصیت جدید استفاده کنند که صورت آن از یک سیب تشکیل شده و چهره ‎ای شیطانی دارد. این موضوع باعث شده است تا بسیاری این اقدام را هدف قرار دادن مستقیم اپل و تحریک بازیکنان بر علیه این برند، عنوان نمایند.

نکته جالب دیگر این است که این بخش جدید، برای کاربران آی او اس (سیستم عامل آیفون) وجود نداشته و پیشنهاد شده است که از سیستم‎ های دیگری نظیر اندروید و پلی استیشن استفاده نمایند. این امر در حالی است که طی چند روز گذشته، مدیران اپل تاکید کرده ‎اند که تحت هیچ شرایط از قوانین خود کوتاه نمی ‎آیند. حال باید دید که این اقدام اپیک گیمز که به عقیده بسیاری از تحلیلگران کاملا غیرحرفه ‎ای بوده است، با چه واکنشی از سوی مدیران اپل همراه خواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید