پنج شنبه, 11 ارديبهشت 1399 - 11:42

همواره بهترین ها در صدر توجهات قرار دارند. در این رابطه زنان به علت محدودیت های بیشتری که دارند، مسیر سخت تری را برای رسیدن به ثروت میلیونی طی می-کنند، با این حال در این فهرست عمده دلیل کسب ثروت، ارث خانوادگی است که یک نکته منفی محسوب می شود. درواقع امید است که در چند سال آینده شاهد زنان کارآفرین و موسس شرکت ها باشیم که به مانند جف بزوس، بر پایه عملکرد خود به بالاترین ثروت دست پیدا کرده است. در این رابطه مجله فوربس همواره به ارائه این آمارها توجه ویژه ای داشته است. نکته جالب این فهرست این است که اکثر افراد، با کاهش ثروت مواجه شده-اند که در این رابطه شیوع ویروس کرونا اصلی ترین دلیل محسوب می شود، با این حال تغییرات نسبتا زیادی نیز رخ داده است. اگرچه صدها نفر را می توان در فهرست زنان میلیاردر قرار داد، با این حال در این مقاله به بررسی 10 مورد نخست، می‎پردازیم.

1-آلیس والتون

ثروت: 54.4 میلیارد دلار

کشور: آمریکا

جدیدترین رده بندی ثروتمندترین زنان از نگاه مجله فوربس

قرار داشتن در ثروتمندترین خانواده جهان خود دلیل کافی برای کسب عنوان نخست خواهد بود. وی عضوی از خانواده بزرگ والتون است که عمده ثروت خود را از بزرگ‎ترین شرکت جهان به نام والمارت (موسس سم والتون) به دست آورده و عضو هیأت مدیره آن محسوب می-شود. درواقع وی تنها دختر موسس والمارت است. وی امسال موفق شده است تا جایگاه سال گذشته فرانسوا بتانکور می یر را به دست آورد.

مطلب مرتبط: ثروتمندترین افراد جهان در سال 2019 به انتخاب مجله فوربس

2- فرانسوا بتانکور می یر

ثروت: 48.9 میلیارد دلار

کشور: فرانسه

علت اصلی کسب ثروت وی درست به مانند گزینه قبلی، موقعیت خانوادگی است. درواقع او دختر مالک قبلی برند لورئال، لیلیان بتانکور است. نکته جالب توجه این است که مادر وی، تنها فرزند موسس این برند محسوب می شد. حوزه فعالیت آن نیز در زمینه تولید لوازم آرایشی و بهداشتی است. بنا بر آخرین آمار منتشرشده، لورئال، بزرگ‎ترین شرکت در صنعت لوازم آرایشی و بهداشتی محسوب می شود، با این حال ویروس کرونا باعث شد تا وی نتواند جایگاه سال گذشته خود را حفظ کند. با این حال این شرکت اعلام کرده است که با دولت فرانسه قراردادی امضا کرده است تا مواد ضدعفونی‎کننده را تولید کند. حال باید دید که آیا در فهرست بعدی، وی قادر است تا جایگاه خود را پس بگیرید؟

3- جولیا کوخ

ثروت: 38.2 میلیارد دلار

کشور: آمریکا

صنایع کوخ شرکتی چندملیتی در زمینه های مختلف محسوب می شود که عمده فعالیت آنها معطوف به حوزه نفت و صنایع پتروشیمی است. وی پس از مرگ همسر خود (دیوید کوخ) مالک بیش از 40درصد سهام این شرکت شده است. وی قبل از دریافت این ارثیه، یک طراح مد محسوب می شد. بدون شک ویروس کرونا که به کاهش شدید قیمت نفت منجر شده است، میزان ثروت وی را نیز دستخوش تغییرات زیادی کرد. همین امر نیز باعث شده است تا فاصله او با نفر دوم، بسیار زیاد باشد.

4-مکنزی بزوس

ثروت: 36 میلیارد دلار

کشور: آمریکا

کمتر کسی وجود دارد که خبر جدایی پرهزینه جف بزوس، ثروتمندترین فرد جهان و مالک برند آمازون را نشنیده باشد. آنها در سال گذشته از یکدیگر جدا شدند که نتیجه آن توافقی 35 میلیارد دلاری بوده است که به یک باره وی را به فهرست ثروتمندترین زنان جهان قرار داد. با توجه به این امر که وی به صورت جدی در هیچ حوزه اقتصادی فعالیت ندارد، طبیعی است که ثروت وی، عملا تغییری را نکرده باشد.

5-ژاکلین مارس

ثروت: 24.7 میلیارد دلار

کشور: آمریکا

خانم ژاکلین نوه موسس برند مارس اینمورپوریتد است که در زمینه تولید انواع شکلات فعالیت داشته و یکی از شناخته‎شده ترین برندها محسوب می شود. بنا بر آمارهای منتشرشده، نام این برند در جایگاه سومین شرکت خصوصی بزرگ آمریکا قرار دارد. وی سابقه 20 سال فعالیت در این شرکت را داشته و برند آنها به تازگی در زمینه تولید مواد غذایی متنوع و غذای حیوانات خانگی نیز فعالیت خود را شروع کرده است. به همین خاطر به عقیده بسیاری از تحلیلگران، سال آینده وی می تواند به جایگاه چهارم این فهرست دست پیدا کند.

6-یانگ هویان

ثروت: 20.3 میلیارد دلار

کشور: چین

تا پنج سال گذشته، حتی تصور این امر که یک زن چینی بتواند در فهرست ثروتمندترین-ها قرار گیرد، بسیار سخت بود، با این حال این کشور با سرعتی خارق‎العاده به یکی از ابرقدرت ها تبدیل شده است. اگرچه ممکن است تصور کنید که وی نیز به مانند هر پنج گزینه قبل، با یک ارث خانوادگی مواجه شده است، با این حال در رابطه با این گزینه، کاملا در اشتباه هستید. وی یک زن خودساخته محسوب شده و به خاطر درخشش خود در موقعیت های شغلی مختلف، در حال حاضر به عنوان مالک اصلی شرکت کانتری گاردن شناخته می شود. این برند در زمینه ساخت و ساز فعالیت داشته و شعبه هایی در استرالیا و مالزی نیز دارد.

7-سوزان کلاتن

ثروت: 16.8 میلیارد دلار

کشور: آلمان

ثروتمندترین زن آلمانی، یکی از اصلی ترن سهامداران برند بی ام و محسوب می‎شود. علت این اتفاق نیز ارث خانوادگی بوده است. درواقع پدر او مالک بیش از 50درصد سهام این شرکت بوده است که بخشی از این سهم در اختیار مادر و برادر او قرار دارد. وی همچنین موسس برند آلتانا است که در زمینه تولید دارو فعالیت دارد.

8-لارن پاول جابز

ثروت: 16.4 میلیارد دلار

کشور: آمریکا

جدیدترین رده بندی ثروتمندترین زنان از نگاه مجله فوربس

همسر استیو جابز در حال حاضر بزرگ‎ترین سهامدار برند اپل محسوب می شود. وی همچنین 8درصد از سهام والت دیزنی را در اختیار دارد. همچنین وی برند Emerson Collective را از سال 2016 تاسیس کرده است که در زمینه انرژی پاک و انجام فعالیت های بشردوستانه فعالیت دارد.

9-ژانگ هوجیوان

ثروت: 14.6 میلیارد دلار

کشور: چین

وی یکی از اعضای هیأت مدیره برند Hansoh است که در زمینه تولید دارو فعالیت دارد. شیوع کرونا باعث شده است تا فروش این شرکت افزایشی چشمگیر پیدا کند. با توجه به این امر که پس از آمریکا، چین با دو نماینده برای نخستین‎بار در این فهرست قرار دارد، بدون شک در آینده باید شاهد تعداد زنان ثروتمند بیشتری از سوی این کشور باشیم.

مطلب مرتبط: ثروتمندترین افراد جهان در سال 2019

10-جینا راینهارت

ثروت: 13.1 میلیارد دلار

کشور: استرالیا

وی دختر کارآفرین استرالیایی، لانگ هنکوک است که کاشف بزرگ‎ترین معدن سنگ آهن جهان محسوب می شود. ثروت عظیم پدر، باعث شده است تا وی بتواند سریعا در زمینه تجارت نیز پیشرفت کند. وی در حال حاضر ریاست شرکت معدن و کشاورزی Hancock Prospecting Group را برعهده دارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید