دوشنبه, ۲۹ دی(۱۰) ۱۳۹۹ / Mon, 18 Jan(1) 2021 /
           
فرصت امروز

تیم کوک، مدیرعامل اپل توییتی به مناسبت سال نو چینی منتشر کرد و گفت این شرکت برای قربانیان ویروس کرونا «عشق و پشتیبانی» می فرستد.

به گزارش زومیت، تیم کوک اعلام کرد اپل به گروه های حاضر در منطقه و قربانیان و افراد متأثر از ویروس کرونا کمک خواهد کرد. براساس گزارش نیویورک تایمز، تا صبح ۲۵ ژانویه (۵ بهمن)، ۴۱ نفر در اثر ابتلا به این ویروس از دنیا رفته اند. از این تعداد به جز سه نفر، سایر افراد ساکن شهر ووهان بوده اند.

کمک تیم کوک اپل به قربانیان ویروس کرونا در چین

تاکنون تأیید شده نزدیک به ۱،۳۰۰ نفر در چین به این ویروس مبتلا شده اند. نیویورک تایمز این وضعیت را «سایه غم انگیز بر سر جشن سال نو میلادی چین» توصیف کرده است.

تیم کوک در توییت خود نوشت:

در روزهایی که مردم چین و سایر نقاط دنیا سال نو چینی را جشن گرفته اند، اپل عشق و پشتیبانی خود را تقدیم قربانیان بی شمار ویروس کرونا می کند. اپل به گروه های حاضر در منطقه و به قربانیان کمک خواهد کرد.
۲۶ ژانویه، هنگ کنگ وضعیت اضطراری سلامت اعلام کرد. محدودیت سفر خروجی از چین، از خارج شدن میلیون ها نفر از این کشور جلوگیری کرده است. هم زمان، وزارت خارجه آمریکا به تمام کارمندان کنسولگری این کشور در شهر ووهان دستور داد این شهر را ترک کنند.

به گزارش خبرگزاری NBC، تا امروز دو مورد ابتلا به ویروس کرونا در خاک آمریکا تأیید شده است. همچنین، مرکز ملی کنترل و پیشگیری از بیماری های واگیردار آمریکا در حال بررسی ۶۱ مورد مشکوک دیگر است که در ۲۲ ایالت این کشور شناسایی شده اند. این آمار آخرین بار ۲۴ ژانویه به روزرسانی شده است. دو مورد تأییدشده در شهر های سیاتلِ ایالت واشنگتن و شیکاگوی ایالت ایلینویز آمریکا شناسایی شده اند.

روزنامه South China Morning Post هم زمان با گسترده شدن روند شیوع این ویروس گزارش داده است یک بازی شبیه ساز ویروس به صدر پرطرفدارترین اپلیکیشن های اپ استور در چین رسیده است. فاکسکان، تأمین کننده چینی اپل، هم برای محافظت از کارکنانش اقدامات پیشگیرانه ای آغاز کرده است.

به گزارش 9to5mac، اپل به صورت مداوم به پروژه هایی کمک می کند که در حال یاری قربانیان فجایع طبیعی و سایر موارد مشابه هستند. اپل ابتدای این ماه روند جمع آوری کمک برای ارسال به استرالیا را آغاز کرد که درگیر آتش سوزی گسترده است. همچنین، به طور جداگانه به این کمپین کمک کرد. کوپرتینویی ها درباره کمک هایی که قرار است به قربانیان و آسیب دیدگان شیوع ویروس کرونا در چین اهدا کند، جزییات دقیقی اعلام نکرده اند.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/CmMRUQSi
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه