شنبه, 10 اسفند 1398 - 14:33

فرصت امروز: بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل در بازار بورس امروز ۱۸ هزار و ۲۵ واحد کاهش داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۵۰۵ هزار و ۸۲۵ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از پنج میلیارد و ۹۷۱ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۵ هزار و ۷۹۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

افت ۱۸ هزار واحدی شاخص کل بازار بورس در اولین روز هفته

همچنین شاخص کل (هم وزن) با سه هزار و ۶۸۹ واحد کاهش به ۱۶۹ هزار و ۶۰۸ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با دو هزار و ۴۵۶ واحد افت به ۱۱۲ هزار و ۹۱۴ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با ۱۸ هزار و ۶۴ واحد کاهش به رقم ۶۳۶ هزار و ۶۰ واحد رسید، شاخص بازار اول ۱۳ هزار و ۶۴۰ واحد و شاخص بازار دوم ۳۴ هزار و ۲۴۷ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد بورس اوراق بهادار تهران (بورس) با ۱۹۴ واحد، بورس کالای ایران (کالا) با ۱۵۶ واحد، فروشگاه های زنجیره ای افق کرورش (افق) با ۸۹ واحد،نفت پارس (شنفت) با ۷۵ واحد، بانک کارآفرین (وکار) و ایران خودرو (خودرو) با ۴۷ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و ۱۲۵ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با یک هزار و ۱۰۰ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۹۳۹ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۶۴۲ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۵۷۵ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۵۴۴ واحد و معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) هم با ۵۳۵ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک تجارت، بانک ملت، ماشین سازی اراک، سایپا، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و ایران خودرو، پالایش نفت اصفهان در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه فلزات اساسی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۵۲۶ میلیون و ۶۸ هزار برگه سهم به ارزش چهار هزار و ۴۷۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص فرابورس نیز بیش از ۲۰۹ واحد افت داشت و بر روی کانال ۶ هزار و ۵۳۴ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار سه میلیارد و ۵۲۴ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۳۳ هزار و ۸۲۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید