شنبه, 07 دی 1398 - 06:44

دکتر مجید قاسمی در «چهاردهمین کنفرانس ملی کیفیت و بهره وری» مطرح کرد

مدیرعامل بانک پاسارگاد در «چهاردهمین کنفرانس ملی کیفیت و بهره وری» از ایجاد 450 هزار فرصت شغلی و 113 هزار اشتغال مستقیم توسط گروه مالی پاسارگاد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، دکتر مجید قاسمی در «چهاردهمین کنفرانس ملی کیفیت و بهره وری» که بیست و هفتم آذرماه در دانشگاه خاتم برگزار شد، به تعریف آژانس بهره وری اروپا از بهره وری اشاره کرد و گفت: آژانس بهره وری اروپا، بهره وری را یک دیدگاه فکری می داند و به اعتقاد بنده، بهره وری یک امر سخت افزاری نیست که با یک ماشین مدرن بتوان آن را انجام داد؛ بهره وری یک امر مغزافزاری و حتی بالاتر از آن یک امر قلب افزاری است که اگر با هم آمیخته شوند سخت افزار نیز به دست می آید.

دکتر مجید قاسمی

او با اشاره به تعریف جالب ژاپن از بهره وری گفت: به حداکثر رساندن استفاده از منابع به صورت علمی و با تکیه بر کاهش حجم تولید، گسترش بازارها، افزایش اشتغال، کوشش برای افزایش دستمزدهای واقعی و بهبود معیارهای زندگی، نگاه متفاوت از مفهوم بهره وری است.

قاسمی ترکیب تعریف سه موضوع سرمایه های انسانی، ارتباطی و سازمانی را در تولید بهره وری قابل اتکا مؤثر عنوان کرد.

مدیرعامل بانک پاسارگاد با اشاره به رتبه 99 ایران در شاخص جهانی رقابت در سطح بهره وری، به وضعیت نامناسب آماری در بخش بهره وری پرداخت و گفت: در بانک پاسارگاد مهم ترین سرمایه ما سرمایه انسانی است و آنچه در ترازنامه به آن اشاره شده، سرمایه نیست بلکه دست مایه است، در بانک پاسارگاد بیشترین توجه به آموزش و نظام پایش سلامت سرمایه انسانی وجود دارد، فعالیت های دانش بنیان، توسعه فناوری محوریت، بهبود روش ها و فرآیندها و تعمیم فرهنگ سازمانی در مسیر بهره وری بانک مورد توجه است.

وی به سرمایه انسانی 3800 نفری بانک پاسارگاد اشاره و ابراز داشت: 90درصد وقت همکاران ما مفید، مثمرثمر و مولد است و فقط حدود 10درصد، صرف نماز، ناهار و استراحت می شود.

قاسمی با اشاره به ایجاد 113 هزار نفر اشتغال مستقیم و 450 هزار فرصت شغلی در گروه مالی پاسارگاد به فعالیت و اقدامات برخی از این شرکت ها اشاره کرد. او با اشاره به فعالیت شرکت میدکو با 15 هزار نفر اشتغال مستقیم و بالغ بر 150 هزار نفر اشتغال غیرمستقیم افزود: میدکو یکی از هلدینگ های گروه مالی پاسارگاد است که با 5 میلیارد دلار سرمایه گذار در حال اجرای 35 پروژه است که مراحل بهره برداری را با توجه به تکنولوژی، دانش بنیانی، نوآوری و فناوری را سپری می کند.

وی سپس به شرکت بابک مس کرمان با ظرفیت 50 هزار تن تولید مس کاتد نیز اشاره کرد و افزود: این طرح براساس یک پتنت و نوآوری بدیع یک کشور غربی اجرا شده که توسط ما خریداری شده است؛ از آنجا که این طرح نیاز به سرمایه گذاری بسیار سنگینی داشت، صاحب پتنت جرأت یا توانایی این ریسک بالا را نداشت.

وی افزود: ما این تکنولوژی را خریداری کردیم با این شرط که در صورتی که موفق به اجرای آن شدیم و در منطقه منا کسی متقاضی این تکنولوژی بود، با اجازه ما این کار انجام شود.

به گفته قاسمی، این تکنولوژی، بایولیچینگ است، به این معنا که با تزریق باکتری در 18 راکتور بسیار بزرگ و تولید مس، در عمل کار دو کارخانه بزرگ در مجتمع مس انجام می شود و قیمت تمام شده به این دلیل 40 تا 50درصد نسبت به صنعت دیگری که این خاصیت را ندارد، کاهش می یابد و محصول نیز با کیفیت بهتری ارائه می شود.

مدیرعامل بانک پاسارگاد با اشاره به تعهد ساخت 7 هزار تخت بیمارستانی و هفت شهرک سلامت با پیشرفته ترین تجهیزات سلامت ادامه داد: دو میدان نفتی که در خوزستان اخیرا شناخته شد توسط شرکت گسترش انرژی پاسارگاد در حال اکتشاف و استخراج هستند؛ این شرکت، اولین شرکت تمام ایرانی است که توانسته است در بحث اکتشاف و استخراج، در تورنمنت بین المللی از همه رقبا جلو بیفتد و انجام این پروژه را برعهده بگیرد.

وی در پایان به اشتغال 87 هزار نفر در شرکت بیمه پاسارگاد اشاره کرد و گفت: از این تعداد 1100 نفر در حال اداره شعبه های این شرکت هستند و بقیه در حدود 86 هزار نفر به عنوان نمایندگی ها و بازاریابان مشغول هستند؛ این همان بهره وری است. شرکت بیمه پاسارگاد در بخش های بیمه عمر و تأمین آتیه از تمام شرکت های بیمه ای در کشور موفق تر است.

قاسمی اضافه کرد: 4100 نفر از بهترین جوانان کشور در شرکت فناپ مشغول به کار هستند، این شرکت بزرگ ترین شرکت آی سی تی کشور است که کربنکینگ بانک پاسارگاد را تولید کرده و به پنج بانک دیگر کشور نیز خدمات ارائه می دهد؛ بانک سپه نیز طی یک ارزیابی بسیار دقیق بین شرکت های داخلی و خارجی، در نهایت شرکت فناپ را برای تولید کربنکینگ خود انتخاب کرد، در حال حاضر هم که پنج بانک در این بانک در حال ادغام شدن هستند، مسئولیت ادغام و تأمین کربنکینگ جامع برعهده فناپ است، امنیت زیاد در بانکداری الکترونیک بانک پاسارگاد، جلوگیری از حمله های سایبری، ارائه خدمات مختلف مانند ارائه خدمات رمز پویا به سهولت، نمونه هایی از مزیت های بانک پاسارگاد به دلیل وجود زیرساخت بسیار قوی ارائه شده از سوی فناپ است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید