سه شنبه, 29 بهمن 1398 - 20:21

مدیرعامل اینستاگرام در پاسخ به پرسش کاربران دلایل طراحی نشدن اپلیکیشن اختصاصی برای آیپد را توضیح داد.

به گزارش زومیت، اینستاگرام در چند سال گذشته همواره یکی از شبکه های اجتماعی محبوب از نگاه کاربران بوده است. با وجود این و درحالی که وارد سال ۲۰۲۰ شده ایم، این شبکه اجتماعی محبوب هنوز اپلیکیشن اختصاصی خود برای آیپد را طراحی نکرده است. آدام موسری، مدیرعامل اینستاگرام، درباره دلیل این موضوع به کاربران توضیحاتی ارائه کرده است. براساس گفته های موسری، دلیل اینکه تنها اپلیکیشن موجود اینستاگرام برای گوشی آیفون وجود دارد، این است که این شرکت منابع لازم برای توسعه اپلیکیشن در هر دو پلتفرم را در اختیار ندارد. او در ادامه می گوید:

طراحی نشدن اپلیکیشن اختصاصی اینستاگرام برای آیپد

واقعا علاقه مند یم برای آیپد اپلیکیشن جداگانه ای طراحی کنیم، اما کاربران بسیار زیاد و کارهای زیادی برای انجام داریم؛ به همین دلیل، این امر جزو فهرست بهترین کاری نیست که باید انجام دهیم.

اینستاگرام مانند گذشته، با سرسختی از دلیل اصلی طراحی نکردن اپلیکیشنی اختصاصی برای آیپد چیزی نمی گوید. موسری در پاسخ به این پرسش که «چرا ماه گذشته دایرکت در نسخه وب برای آیپد در اولویت قرار داشته است؟» می گوید:

دایرکت به این دلیل مهم است که به کاربران اجازه می دهد با افرادی در تماس باشند که برای شان اهمیت دارند.

تا چند سال گذشته، چندین برنامه جانبی اینستاگرام طراحی شده مخصوص آیپد در دسترس کاربران بود، اما اینستاگرام بدون آنکه اپلیکیشن اختصاصی خود برای آیپد اپل را ارائه دهد، با API جدید باعث از کار افتادن همه آنها شد. این شبکه اجتماعی همچنین عقیده دارد نسخه وب اپلیکیشن اینستاگرام که قابلیت اضافه شدن به صفحه اصلی را نیز دارد، به حد کافی برای تبلت آیپد مناسب است، اما درنهایت واقعیت این است که نسخه وب کارایی اپلیکیشن اختصاصی را ندارد.

در پایان، باید اشاره کنیم که هنوز اثری از طراحی اپلیکیشنی اختصاصی برای آیپد در نقشه راه اینستاگرام دیده نمی شود، اما پذیرفتن صحبت های موسری باتوجه به منابع عظیم در اختیار فیس بوک کمی سخت است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید