یکشنبه, 31 فروردين 1399 - 08:23

رئیس کل بیمه مرکزی اعلام کرد

رئیس کل بیمه مرکزی گفت نرخ حق بیمه خودروهای رایج نسبت به بقیه خودروهای چهار سیلندر ارزان‎تر است و به نوعی قانون گذار قصد دارد از صاحبان خودروهای ارزان‎تر حمایت یارانه ای کند.

به گزارش بیمه مرکزی، غلامرضا سلیمانی با بیان اینکه بسیاری از کشورها بدون در نظر گرفتن شرایط معیشتی جامعه و وضعیت اقتصادی اقشار مختلف برابر فرمول‎های از پیش تعیین شده نسبت به تعیین نرخ حق بیمه و شرایط اقدام می‎کنند، گفت: خوشبختانه در کشور ما صنعت بیمه با لحاظ کردن ابزارهای حمایتی و نگاه معیشتی، نقش انسانی و مسئولیت اجتماعی خود را به خوبی ایفا کرده است.

رئیس کل بیمه مرکزی با تاکید بر طراحی سازوکار حق بیمه متناسب با معیشت دارندگان خودروهای چهار سیلندر، تصریح کرد: عواملی از قبیل کثرت استفاده از یک وسیله نقلیه خاص برای اقشار متوسط و ضعیف شامل موتورسیکلت و خودروهای سواری ارزان قیمت مثل پراید و پیکان در تعیین حق بیمه پایه موثر است و به همین دلیل نرخ حق بیمه خودروهای رایج نسبت به بقیه خودروهای چهار سیلندر ارزان‎تر است و به نوعی قانونگذار قصد دارد از صاحبان خودروهای ارزان‎تر حمایت یارانه‎ای کند.

رئیس شورای عالی بیمه مقایسه حق بیمه خودروهای متخلف را بدون توجه به سال ساخت، سوابق عدم خسارت و حجم موتور و مسائل مرتبط دیگر را غیرمنطقی توصیف کرد و گفت: تدابیر و تمهیداتی که در قانون بیمه اندیشیده شده متناسب با مصالح روز کشور بوده و علاوه بر پایبندی به منطق بیمه‎ای به نفع اقشار کم‎درآمد جامعه است.

سلیمانی با تاکید بر ضرورت شفاف‎سازی و گسترش روند آگاهی‎بخشی در کشور تاکید کرد و خواستار آن شد تا با مطالعه دقیق قوانین و آیین‎نامه‎های بیمه‎ای نسبت به تشریح و ساده‎سازی آن برای تمامی آحاد جامعه اقدام کنند تا سوءتفاهم‎های احتمالی در این حوزه برطرف شود.

وی یادآور شد: صنعت بیمه یک صنعت وارداتی است و هرچند اصول و چارچوب‎های خودش را دارد، اما در هر کشوری با توجه به قوانین بالادستی و بین دستگاهی دستخوش تغییراتی می‎شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید