جمعه, 19 ارديبهشت 1399 - 08:28

بانک پاسارگاد 350 هزار ماسک N95 و 10 هزار لباس مخصوص بیماران کرونایی اهدا کرد

در مراسمی با حضور دکتر علیرضا زالی، فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران و دکتر مجید قاسمی مدیرعامل بانک پاسارگاد، 350 هزار ماسک N95 و 10 هزار لباس مخصوص بیماران کرونایی به دانشگاه های علوم پزشکی اهدا شد.

به گزارش تابناک، مدیرعامل بانک پاسارگاد در این مراسم از حمایت مادی و معنوی از هر پروژه تحقیقاتی و تولیدی برای ساخت واکسن و داروی کرونا خبر داد و گفت: از ابتدای تأسیس بانک پاسارگاد درخصوص مسئولیت اجتماعی برنامه جدی داشتیم و نخستین شرکت بورسی هستیم که هر سال در کنار ترازنامه، گزارش مسئولیت اجتماعی خود را نیز منتشر کرده ایم.

حمایت بانک پاسارگاد تولید واکسن داروی کووید ۱۹

دکتر قاسمی با بیان اینکه شواهد و بررسی های داخلی و بین المللی نشان می دهد، جامعه پزشکی و درمانی کشور عملکرد قابل قبولی داشته اند، ادامه داد: ما در حوزه بهداشت و درمان طی چند سال اخیر ظرفیت هایی را اضافه کرده ایم. به طور مثال در مأموریتی که با هماهنگی با وزارت بهداشت برای گروه مالی پاسارگاد تعریف کرده ایم، قرار است حدود 7 هزار تخت بیمارستانی را در قالب شهرک های سلامت در نقاط مختلف کشور بسازیم.

به گفته قاسمی، ساخت اولین بیمارستان شهرک سلامت در حال حاضر در شهرستان قم آغاز شده و پیشرفت قابل توجهی داشته است. در تمام این مراکز قرار است 60درصد از تخت ها با تعرفه های دولتی و 40درصد با تعرفه های غیردولتی ارائه شود تا مردم بتوانند به طور عادلانه از کلیه امکانات این مراکز استفاده کنند.

مدیرعامل بانک پاسارگاد ضمن دعوت از دکتر زالی برای بازدید از این مرکز در شهر قم که در مرحله تکمیل به سر می‏برد، گفت: 650 تخت این بیمارستان در مرحله نخست به بهره برداری خواهند رسید. همچنین در شهرهای مشهد، قزوین، کرج، اهواز و تهران در حال ساخت بیمارستان با ظرفیت 1500 تختخواب هستیم که 500 تخت به بیماران خاص و سرطانی اختصاص خواهد داشت.

دکتر قاسمی با بیان اینکه در جریان سیل سال گذشته 110 مدرسه ویران شد، افزود: گروه مالی پاسارگاد ساخت 30 مدرسه را تقبل کرد که چنانچه با ویروس کرونا مواجه نمی شدیم بسیاری از این مدارس تاکنون به بهره برداری رسیده بود.

او درخصوص اقدامات بانک پاسارگاد در دوران شیوع کووید 19 نیز گفت: بانک پاسارگاد از ابتدای وقوع بحران کرونا، سعی کرده در حد توان خود، تجهیزات مورد نیاز برای حمایت و حفاظت از کادر درمان و همچنین عموم مردم را فراهم کند و در همین راستا خدمات خاصی را ارائه داده است. به عنوان مثال، ایجاد امکان ویزیت مجازی مردم از طریق سیستم تله مدیسین، ارسال تجهیزات محافظتی کادر درمان و همچنین راه اندازی مرکز پایش سلامت توسط شرکت نسیم سلامت پاسارگاد برای ارائه خدمات به همکاران در نظام بانکی از جمله این اقدامات است.

حمایت بانک پاسارگاد تولید واکسن داروی کووید ۱۹

قاسمی با بیان اینکه به دلیل ارتباط مستقیم همکاران نظام بانکی با مردم، میزان شیوع کرونا در بین این عزیزان بسیار بالاست، گفت: از بین تعداد بسیار زیاد مبتلایان در نظام بانکی، 80 نفر از همکاران در مسیر ارائه خدمات به هم میهنان به این بیماری مبتلا و به شهادت رسیدند. بر این اساس، مرکز پایش سلامت همکاران در بانک پاسارگاد با هدف کاهش مراجعه به بیمارستان ها و مراکز درمانی ایجاد شده و با این اقدام شرایطی را فراهم کردیم که به نوبه خود بار اضافی بر دوش کادر درمان نباشیم و از طرفی برای همکاران‎مان در بانک و گروه مالی پاسارگاد امنیت خاطری برای ارائه خدمات به بهترین شکل ممکن ایجاد کنیم. همچنین امروز نیز در بخشی دیگر از حمایت های گروه مالی پاسارگاد، 350 هزار ماسک N95 و 10 هزار لباس مخصوص ویزیت بیماران کرونایی به کلیه دانشگاه های علوم پزشکی در سراسر کشور اهدا کردیم.

مدیرعامل بانک پاسارگاد در پایان گفت که این بانک آمادگی خود را برای حمایت مالی از تولید واکسن کرونا، داروهایی که برای تشخیص این بیماری نیاز است و به طور کلی حوزه هایی که می تواند در خدمت فناوری این کار باشد، اعلام می کند.

در ادامه این مراسم نیز دکتر علیرضا زالی، فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، با تبریک ماه مبارک رمضان از مدیریت گروه مالی پاسارگاد به دلیل اقدامات مؤثر این مجموعه تشکر کرد و گفت: بسیار خوشحال هستم که امروز در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی گروه مالی پاسارگاد، بخش قابل توجهی از کمک ها جهت تقویت اقدامات حفاظتی در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و درمانی تخصیص داده شده است. این بخشی از جریان پیوسته کمک های گروه مالی پاسارگاد است که از همان روزهای آغازین توسط این گروه ارائه شده است.

به گفته زالی، حماسه جدیدی در عرصه ارائه خدمات پزشکی از زمان شیوع کرونا در کشور شکل گرفته و امروز جامعه پزشکی ما تابلوی بدیعی از رشادت در خدمات رسانی را به تصویر کشیده است.

او با بیان اینکه نظام های اقتصادی و مالی کشور در این مسیر بسیار مشارکت کردند، ادامه داد: عمدتا مشارکت حمایتی و لجستیکی همواره شکل غیرمستقیم داشته است، اما اقداماتی مثل مشارکت بانک پاسارگاد برای ساخت بیمارستان، مدل متفاوتی از حمایت از سیستم سلامت است. این سرمایه گذاری ها منتج از مسئولیت اجتماعی است. این حمایت ها، دفاع از تیم پزشکی در خط مقدم مبارزه با کرونا است. در مبارزه با کرونا یکی از مهم ترین فاکتور ها این است که تیم پزشکی احساس خطر نکند و تجهیزات پزشکی مناسب، قوت قلبی برای کادر درمانی است.

فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران افزود: در حال حاضر با کمک وزارت بهداشت و تلاش دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، در زمینه تأمین وسایل حفاظتی وضعیت مطلوب تری نسبت به روزهای آغازین بحران داریم، اما با توجه به استمرار این بیماری و افزایش مراجعات، تیم های درمانی و بهداشتی مانند سابق نیازمند استفاده از وسایل حفاظتی هستند که می توانیم همه این نیازها را به طریقی مشابه آنچه امروز از بانک پاسارگاد شاهد بودیم، تأمین کنیم.

دکتر زالی ادامه داد: بانک پاسارگاد اقدام بسیار شایسته ای را در پایش سرمایه انسانی خود، بیماریابی و حمایت های موردنیاز از آنها انجام داده است. این اقدام می تواند به عنوان یک الگو، راهکار مناسبی برای سایر سازمان ها و دستگاه های اجرایی برای صیانت از سرمایه انسانی خود باشد که پیشنهاد دادم این اقدام به صورت یک برنامه مدون به ستاد داده شود تا بتوانیم به عنوان یک تجربه خوب در اختیار سایر سازمان ها قرار دهیم.

حمایت بانک پاسارگاد تولید واکسن داروی کووید ۱۹

او تصریح کرد: نکته دیگری که با بانک پاسارگاد توافق شد، اختصاص یک بودجه پژوهشی برای حمایت از فناوری های نوین در زمینه تشخیص و درمان بیماری کووید 19 است. ارا ئه داروهای جدید، تست های غربالگری، ایجاد روش های نوین، انجام تست های تشخیصی، مداخلات درمانی و در نهایت تهیه واکسن از موارد این توافق بود. بانک پاسارگاد آمادگی خود را برای حمایت مالی از این بخش ها اعلام کرده که خبر بسیار نویدبخشی است. استمرار این حمایت های مالی می تواند پشتیبان تیم های درمانی و تحقیقاتی ما در مقابله با کرونا باشد و علاوه بر آنکه این حمایت ها اثرات خوب و روحیه بخشی برای تیم های درمانی دارد، می تواند الگوی خوبی برای سایر سازمان ها باشد.

به گفته زالی، حمایت های گروه مالی پاسارگاد از همان روزهای آغازین و از قم که کانون بحرانی شیوع کرونا بود، آغاز شد. استفاده از ظرفیت های پزشکی از راه دور و سیستم تله مدیسین در شش نقطه از این شهرستان، از جمله اقدامات این گروه مالی بود که طبق گزارش ها، بخش عمده ای از بار مراجعه به بیمارستان ها و مراکز درمانی را در روزهای پرتراکم اولیه کاهش داد. متخصصان در گروه مالی پاسارگاد دستگاهی را ابداع کرده اند که پزشک از راه دور بتواند برخی از پارامترها را از قبیل نوار قلب، وضعیت تنفسی، صدای ریوی و معاینات بالینی بررسی کند که می تواند به عنوان یک الگوی جدید از مداخلات طبی مورد توجه قرار گیرد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران در انتها گفت: در بحران کرونا سختی هایی داشته ایم، ولی در کنار این نکات تلخ، مسائل شیرینی مثل همبستگی های اجتماعی و انسجام در بین گروه های مردمی را شاهد بوده ایم. نکته دیگر، بحث خلاقیت و نوآوری است و اینکه جوانان در سایه کرونا دست به اقدامات نوآورانه بزنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید