چهارشنبه, 18 فروردين 1395 - 07:20

یک کارشناس گفت: کاهش تقاضا، انحصار در واردات و اثرات روانی ناشی از برجام از دلایل کاهش واردات خودرو در سال گذشته بود. فربد زاوه در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: سال گذشته واردات خودرو به کشور در مقایسه با سال قبل از آن به نصف کاهش یافت. وی با بیان اینکه دلیل اصلی این موضوع کاهش تقاضا در بازار خودرو بود، خاطرنشان کرد: اثرات روانی ناشی از برجام بر این کاهش تقاضا تأثیر داشت به‌گونه‌ای که مصرف‌کنندگان انتظار کاهش قیمت‌ها را داشتند.

این کارشناس صنعت خودرو ادامه داد: البته اثرات روانی ناشی از برجام همچنان ادامه دارد و برخی مصرف‌کنندگان با انتظار کاهش قیمت‌ها از خرید خودداری می‌کنند. وی افزود: در سال گذشته واردات خودرو برای چند ماه انحصاری شد و تنها در اختیار نمایندگی‌های رسمی خودروسازان خارجی بود که این موضوع نیز در کاهش واردات خودرو تأثیر داشت.

زاوه با بیان اینکه البته میزان واردات خودرو در سال 93 به‌طور غیر‌معمول افزایش یافته و بیش از نیاز بازار بود، تصریح کرد: بنابراین نصف شدن واردات خودرو در سال گذشته  (94) امری طبیعی بوده و باعث کاهش عرضه در بازار این محصولات نشده است، بلکه می‌توان گفت میزان واردات خودرو در سال گذشته متناسب با نیاز بازار بوده است.

شما می توانید جهت اطلاع از آخرین قیمت خودروهای وارداتی  به سرویس قیمت روز فرصت امروز مراجعه کنید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید