دوشنبه, 15 مهر 1398 - 14:20

فرصت امروز: بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل در بازار بورس امروز نزدیک به ۷۰۱ واحد افزایش داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۳۲۰ هزار و ۹۰۹ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از چهار میلیارد و ۹۳۶ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۹ هزار و ۳۹۴ میلیارد ریال در ۴۷۴ هزار نوبت داد و ستد شد.

شاخص بورس

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۵۳ واحد افزایش به ۹۵ هزار و ۴۷۷ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۳۵ واحد رشد به ۶۳ هزار و ۹۱۲ واحد رسید.

شاخص آزاد شناور نیز ۲۸۲ واحد افزایش به رقم ۳۷۳ هزار و ۵۶۰ واحد رسید، شاخص بازار اول ۲۷ واحد کاهش و شاخص بازار دوم سه هزار و ۸۳۴ واحد افزایش داشت.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، پالایش نفت تهران (شتران) با ۲۲۰ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۲۰۳ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۱۸۹ واحد، س. نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۱۶۷ واحد، پالایش نفت تبریز (شبریز) با ۱۳۷ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل بانک ملت (وبملت) با ۲۸۱ واحد، بانک پاسارگاد (وپاسار) با ۱۲۹ واحد، بانک تجارت (وتجارت) با ۱۱۶ واحد، بانک صادرات ایران (وبصادر) با ۱۰۵ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک ملت، بانک تجارت، بانک صادرات ایران، سایپا، بانک اقتصاد نوین، سرمایه گذاری البرز (هلدینگ) و ایران خودرو در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه بانک ها در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۲ میلیارد برگه سهم به ارزش ۲ هزار و ۶۵۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۲۵ واحد رشد داشت و بر روی کانال چهار هزار و ۲۱۱ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۹۶۸ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۱۰ هزار و ۹۸۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید