سه شنبه, 13 اسفند 1398 - 14:56

فرصت امروز: بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل در بازار بورس امروز ۱۴ هزار و ۹۱۰ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۵۴۴ هزار و ۲۳۹ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از شش میلیارد و ۶۸۴ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۵۶ هزار و ۷۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص کل بازار بورس همچنان رو به رشد

همچنین شاخص کل (هم وزن) با چهار هزار و ۵۵ واحد افزایش به ۱۸۲ هزار و ۹۹۵ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با دو هزار و ۶۹۹ واحد رشد به ۱۲۱ هزار و ۷۹۸ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با ۱۸ هزار و ۴۵۶ واحد افزایش به رقم ۶۸۵ هزار و ۹۸۶ واحد رسید، شاخص بازار اول ۱۰ هزار و ۹۱۷ واحد و شاخص بازار دوم ۲۹ هزار و ۹۶۵ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با یک هزار و ۱۷ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۷۹۲ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۶۹۱ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۶۲۳ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۶۲۳ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۵۱۱ واحد و گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۴۴۸ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل نماد س. صنایع شیمیای ایران (شیران) با ۶۱ واحد، پارس سویچ (بسویچ) با ۴۲ واحد، فولاد خراسان (فخاس) با ۲۹ واحد و گروه صنعتی بوتان (لبوتان) با ۲۲ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر معاملات امروز بورس داشتند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک ملت، ماشین سازی اراک، سایپا، بانک اقتصاد نوین، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت اصفهان و ایران خودرو در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه شیمیایی در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۳۲۴ میلیون و ۵۸۰ هزار برگه سهم به ارزش بیش از چهارهزار و ۹۱۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص فرابورس نیز بیش از ۱۶۸ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۶ هزار ۹۵۲ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار سه میلیارد و ۲۷۵ هزار برگه سهم به ارزش بیش از ۵۱ هزار و ۳۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید