پنج شنبه, 07 فروردين 1399 - 09:56

قاره اروپا یک قاره سبز و دیدنی است و شامل کشور های مدرن و دیدنی زیادی می شود. این قاره دهها میلیون گردشگر را همه ساله میهمان خود می کند. آنجا با داشتن تمدن هایی تاریخی و غنی دارای آثار باستانی مهم و دیدنی است. کشور های مختلف اروپا مثل، بلغارستان، انگلستان، فرانسه، سوئیس و بسیاری دیگر از کشور های این قاره مکان های بسیار زیبایی برای اقامت و لذت بردن از جاذبه های مختلف تاریخی، طبیعی و مدرن دارند. موزه های اروپا برترین موزه ها در جهان محسوب می شوند و این قاره شامل شهرهایی بسیار دیدنی و مدرن نیز می شود. در ادامه شما را با برخی از زیباترین شهرهای قاره اروپا آشنا می کنیم.

بوداپست

شهرهای دیدنی اروپا را بیشتر بشناسید

یکی از شهرهای دیدنی آفر تور اروپا شهر زیبای بوداپست مجارستان است. این شهر دارای رودخانه بسیار زیبایی هست و طبیعتی بسیار عالی دارد. نقاط تاریخی آنجا و ساختمانهای زیبای این شهر بسیار زیاد و متعدد است و شامل تعدادی کلیسای دیدنی می شود. از جاذبه های گردشگری آنجا می توان به حمام های آبگرم اشاره کرد. از ساختمان های دیدنی آنجا ساختمان اپرا است که یکی از آثار باستانی آنجا محسوب می شود. قلعه زیبای فیشرمن نیز ساختمانی زیبا و تاریخی به سبک معماری نئو گوتیک است که در غرب بوداپست قرار دارد. از کلیسا های مشهور بوداپست، کلیسای باسیلیکا سنت استفان است که دارای شکوهی بسیار زیاد است. ارتقاع 96 متری دارد و یکی از بزرگ ترین ساختمان های شهر است، داخل این کلیسا به زیبایی هرچه تمام تر تزئین و زیباسازی شده است و شامل نقاشی های دیواری بسیار ظریفی می شود. برای خرید در بوداپست بازار بزرگ بوداپست هم وجود دارد که یک بازار رنگارنگ پر از مواد غذایی تازه و صنایع دستی است.

مالاگا

شهر دیدنی مالاگا یکی از شهرهای قدیمی و زیبای اسپانیا و از شهر های مهم در اروپا است. تاریخ این شهر به قرن 8 پیش از میلاد مسیح باز می گردد و شهری بندری محسوب می گردد. آب و هوای آنجا استوایی بوده و درختان نخل آنجا را دربر گرفته اند. دیدنی های بسیاری در مالاگا وجود دارد که به دلیل تاریخ پر فراز و نشیب آنجا است. قصر القصبه یکی از دیدنی های جالب مالاگا است که بر روی کوه گیبرآلفارو قرار گرفته است. آنجا توسط پادشاهان شمال آفریقا ساخته شده است و امروزه شامل بخش های مختلفی بجا مانده از باغها و محوطه زیبای قلعه است. اسپانیا شامل کلیسا های زیبایی می شود و یکی از کلیساهای زیبای مالاگا کلیسای جامع شهر است که دارای ارتفاعی 86 متری است و منظره زیبایی را به شهر دارد. شهر مالاگا شامل دیدنی های طبیعی زیبادی نیز می شود. برای لذت بردن از طبیعت حتماً می بایست به باغ گیاه شناسی شهر سر بزنید که شامل هزاران گیاه منحصر به فرد از سراسر دنیا است. آنجا به زیبایی طراحی شده است و محیطی بسیار دیدنی دارد.

بخارست

شهر زیبای بخارست پایتخت رومانی از شهرهای دیدنی اروپا بوده و شامل آثار باستانی و دیدنی بسیاری می شود. این شهر در جنگ جهانی دوم آسیب های بسیاری دید و بعد از آن همواره در حال تغییر و تحول است. در آنجا آثار تاریخی قدیمی را می توانید در کنار ساختمان های امروزی و مدرن مشاهده کنید. منطقه قدیمی بخارست یک منطقه دارای ساختمان های قدیمی اروپایی است و در زمان قدیمی محل استقرار ثروتمندان بوده است. آنجا شامل ساختمان های قدیمی و آثار باستانی مختلفی می شود، برای خرید سوغاتی و صنایع دستی این منطقه بسیار عالی است. از کلیساهای دیدنی رومانی که در شهر بخارست واقع شده اند کلیسای استاوروپولئوس است که مربوط به قرن 18 میلادی می شود. روبروی این کلیسا باغ پر از گل وجود دارد و ساختمان آن دارای ساختار معماری دیدنی بیزانس است. معروف ترین نقطه شهر در بخارست میدان اصلی شهر یعنی میدان انقلاب است که شامل مجسمه و ساختمان های دیدنی می شود و می توانید در آنجا مغازه ها و کافه های زیادی را مشاهده کنید. مجری مستقیم تور روسیه را در سایت سفر باتو ببینید.

بروژ

شهر زیبا و دیدنی بروژ یکی از شهرهای بلژیک است که دارای طبیعتی بسیار دیدنی و آثار تاریخی دیدنی متعدد است. این شهر با بورکسل پایتخت بلژیک یک ساعت فاصله دارد. از دیدنی های این شهر می توان به کانال های آبی متعدد آنجا است که شهر را دربر گرفته است. دیدنی های این شهر بسیار زیاد است و شامل ساختمان های دیدنی بسیاری می شود. کلیسای این شهر یکی از کلیساهای زیبای اروپا بوده و دارای ارتفاعی بلند 112 متری و معماری زیبایی است. آنجا شامل کاخهای و مراکز دفاعی قدیمی می شود که در گذشته برای دفاع از شهر ساخته شده بود. میدان شهر مارکت نام دارد و ساختمان های زیبایی اطراف آنجا وجود دارند. از دیگر کلیساهای دیدنی انجا می توان به کلیسای جامع سنت سالوادور اشاره کرد که مربوط به قرن 19 است. این شهر البته شامل چند کلیسای معروف دیگر مثل کلیسای سنت جاکوبزکرک که کلیسایی سبک باروک است و همینطور کلیسای خون مقدس می شود. از بهترین دیدنی های این شهر برج بلفری است که نماد شهر شناخته می شود و سازه ای مربوط به قرن 14 میلادی است. این سازه یکبار در قرن 16 نیز مورد بازسازی قرار گرفته است. این برج 83 متری در نزدیکی میدان شهر قرار گرفته و دارای 47 ناقوس است. برای بالارفتن از این برج باید از 366 پله بالا بروید و البته منظره زیبایی در بالای این برج در انتظار شما خواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید