دوشنبه, 02 تیر 1399 - 19:20

«پشتیبانی و توسعه جهانی» (GSD) یک موسسه خیریه برای فجایع طبیعی است که توسط «سرگی برین»، هم بنیانگذار گوگل تاسیس شده و توسط محافظان سابقش مدیریت می شود. به تازگی اطلاعات جدیدی از نحوه کار این موسسه پس از وقوع «توفان دوریان» در «باهاما» در سال گذشته میلادی منتشر شده است.

به گزارش ورج «مارک هریس» در گزارشی در رسانه «The Daily Beast» نوشته که در ۵ سال گذشته، GSD بی‎سر و صدا در حال استفاده از سیستم های پیشرفته برای ارائه سریع کمک های بشردوستانه در زمان بروز فجایع شامل کووید-۱۹ بوده است. این فناوری ها شامل پهبادها، کشتی ها و کشتی هوایی غول‎پیکر جدیدی می شود که توسط آنها می توان کمک ها را به مناطق آسیب‎دیده رساند.

خیریه گوگل پهباد کشتی هوایی جان مردم نجات

همانطور که گوگل برای کارمندان خود تجهیزات رفاهی زیادی مانند باشگاه و ماساژ در محل کار در نظر گرفته، برخی از کارکنان GSD از بستنی توت فرنگی و لباس های جدید لذت می برند.

این موسسه پس از برخورد «گردباد پم» با کشور «وانواتو» در سال ۲۰۱۵ شکل گرفت. کشتی ۸۰ میلیون دلاری برین، «دراگون فلای» به همراه یک پزشک و چندین پیراپزشک نزدیک این منطقه در حال حرکت بودند:

«تیم دراگون فلای ۶۲ تن آب تازه به این منطقه منتقل کرد، بیش از ۲۵۰ بیمار را درمان کرد و چندین پناهگاه در روستاهای مختلف ساخت.»

اقدامات بشردوستانه برین تفاوت چندانی با دیگر میلیاردرهای سیلیکون ولی مانند بیل گیتس و ایلان ماسک ندارد.GSD در زمان شیوع کووید-۱۹ نیز فعالیت داشته که شامل راه اندازی مرکز تست کرونا در کالیفرنیا و تامین منابع برای ۸ ایالت می شود.

براساس گزارش جدید، نیمی از کارکنان GSD سابقه نظامی دارند، البته شاید چنین موضوعی برای همه افراد هیجان‎انگیز نباشد. استفاده از افراد نظامی باعث می شود که تیم امداد و نجات عملکرد بهینه تری داشته باشد و با بلایای طبیعی مانند یک دشمن برخورد کند.

در حالی که اطلاعی از انگیزه برین برای راه اندازی این تیم امداد و نجات نداریم، یکی از پولدارترین افراد جهان بی‎سر و صدا در حال نجات جان هزاران نفر است.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی