پنجشنبه, ۹ تیر(۴) ۱۴۰۱ / Thu, 30 Jun(6) 2022 /
           
فرصت امروز

به گزارش فرصت امروز به نقل از تجارت نیوز، صرافی ملی دیروز ۲۹ اردیبهشت برای فروش ۲۵ هزار و ۶۴۱ تومان بود. این صرافی دلار را از مردم با قیمت ۲۵ هزار و ۳۸۵ تومان خریداری می کرد. باتوجه به نوسانات قیمت دلار در مدت اخیر، این ارز چه روندی را طی می کند؟

علی طباطبایی، کارشناس بازارهای مالی در گفتگو با تجارت نیوز بیان کرد: قیمت دلار تا دو ماه آینده به موضوع برجام بستگی دارد. من فکر نمی کنم اگر توافق صورت بگیرد دلار حد فاصل بین ۲۵ تا ۲۸ هزار تومان را از دست بدهد.

طباطبایی ادامه داد: اما اگر توافق اتفاق نیفتد، احتمال دارد که قیمت دلار دچار نوسان شود مگر اینکه دولت بتواند با برخی از اقدامات و اصلاحات این روند را مهار کند.

آخرین آخبار مهم برای قیمت دلار

این کارشناس گفت: احتمال توافق بالا است، اما در واقع تکلیف آن در تیر مشخص می شود.

آخرین آخبار مهم برای قیمت دلار

باتوجه به کلیدی بودن نقش مذاکرات وین بر قیمت دلار مذاکرات در چه مرحله ای قرار دارد؟

به نقل از ایرنا، سخنگوی این وزارت خارجه فرانسه گفت: پیش نویس توافق پایبندی به برجام از بیش از دو ماه قبل آماده بوده است. مذاکره کنندگان به همین دلیل وین را ترک کردند چون متقاعد شده بودند این توافق در اسرع وقت منعقد می شود.

وی افزود: موضوعی خارج از برجام که میان ایران و آمریکا مطرح است تاکنون این امکان را نداده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه اعلام کرد: ما از طرفین می خواهیم که رویکردی مسئولانه در پیش بگیرند و فورا تصمیمات لازم برای انعقاد این توافقنامه را اتخاذ کنند.

توافق در دسترس است

دور هشتم مذاکرات رفع تحریم ها که از ششم دی ماه سال گذشته آغاز شده بود، از ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ به پیشنهاد مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا وارد یک دوره تنفس شد. در نتیجه، مذاکره کنندگان برای مشورت های سیاسی به پایتخت های خود بازگشته اند. این در حالی است که قیمت دلار از اخبار مربوط به این مذاکرات تاثیر می گیرد.

آمریکا مدعی است: اگر ایران خواهان لغو تحریم ها فراتر از توافق هسته ای ۲۰۱۵ است، باید به نگرانی های آمریکا فراتر از برجام رسیدگی کند.

قریب به اتفاق کشورهای مشارکت کننده در گفتگوها، خواهان جمع بندی سریع تر مذاکرات هستند اما دستیابی به توافق نهایی در انتظار تصمیمات سیاسی آمریکا در خصوص چند موضوع باقی مانده مهم و کلیدی است.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران می گوید: توافق خوب و قابل اتکا در دسترس است اگر آمریکا تصمیم سیاسی خود را گرفته و به تعهداتش پایبند باشد.

جدول کامل قیمت دلار و ارزهای معتبر

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/OVjlAdc0
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه