18 میلیارد تومان برای شناسایی تقلبات غذایی - فرصت امروز

پنج شنبه, 18 دی 1393 - 12:00

اخیرا خبرهای زیادی درباره غیراستاندارد بودن برخی از مواد غذایی در رسانه ها منتشر شده که انعکاس این اخبار مستقیما به نهادهای نظارتی بازمی گردد. بر این اساس، رییس سازمان غذا و دارو درباره برنامه‌های نظارتی سازمان غذا و دارو در سال 94 اظهار کرد: برنامه‌های نظارتی ما طبق قانون همیشه انجام می‌شود. منتها باید از ابزارهای نوین و مدرن برای توسعه نظارت‌هایمان استفاده کنیم. 

برای مثال ما طرحی داریم که در حوزه شناسایی آلاینده‌ها و تقلبات در حوزه غذا است و تقریبا 18 میلیارد تومان برای این کار هزینه خواهیم کرد تا آزمایشگاه مرجع در‌تهران و آزمایشگاه‌های قطب در 10 استان دیگر را تقویت کنیم و از این طریق بتوانیم سرعت شناسایی آلاینده‌ها و سموم را افزایش دهیم. این کاری است که انجام می‌شود و امسال آغاز شده و سال آینده به 

نتیجه می‌رسد. رسول دیناروند ضمن تاکید بر لزوم تشدید نظارت‌ها به منظور کنترل و برخورد با قاچاق و تقلب نیز گفت: در مبارزه با قاچاق و تقلب در حوزه غذا و دارو نیز نظارت‌های ما در سال آینده بسیار جدی‌تر خواهد شد. به گزارش ایسنا، دیناروند در توضیح برنامه‌ریزی‌های این سازمان برای سال آتی در راستای ادامه طرح تحول در حوزه غذا و دارو اظهار کرد: مهم‌ترین کاری که سال آینده خواهیم داشت بحث پورتال سازمان غذا و دارو یا همان سامانه رد و رهگیری دارو است. 

این سامانه در تمام حوزه‌های غذا و دارو کاربردی جدی خواهد داشت و لازم است در سال 94 اجرایی شود. وی در‌این‌باره افزود: راه‌اندازی این پورتال از امسال آغاز شده و در حال پیگیری است. امیدواریم تا قبل از پایان سال این پورتال اجرایی شود. هرچند کار سختی است، اما در صورت اجرایی شدن آن، تمام فرآیندها به‌صورت الکترونیکی و شفاف انجام خواهد شد و نیازی به مراجعه مشتریان نخواهد بود، زیرا این امر خود می‌تواند منشأ تخلف و فساد باشد. البته ممکن است عملیاتی شدن تمام بخش‌های این پورتال دو تا سه سال زمان ببرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی