دوشنبه, 12 خرداد 1399 - 11:56

اگرچه همه ما عادت کرده ایم که از بیل گیتس تنها توصیه هایی برای مطالعه کتاب داشته باشیم، با این حال وی در دوران قرنطینه خانگی چند فیلم و سریال را مشاهده کرده است. وی در این رابطه اهمیت فیلم و سریال را خصوصا در زمان هایی که با حسی بد نظیر اضطراب مواجه هستیم، حتی از کتاب نیز بالاتر دانسته و در مصاحبه جدید خود در رابطه با مواردی که در این چند مدت مشاهده کرده است، شش مورد را نام برد. در ادامه به بررسی هر یک از آنها خواهیم پرداخت. نکته قابل ذکر دیگر این است که این فهرست در وبلاگ شخصی او نیز قرار داده شده و می توانید در آنجا نیز آنها را مشاهده کنید.

1-Pandemic: How to Prevent an Outbreak

فیلم سریال مستندی بیل گیتس دوران قرنطینه

اگرچه این مستند در زمان شیوع ویروس آنفلوآنزا فیلمبرداری شده است، با این حال محوریت اصلی آن در رابطه با تمامی ویروس های همه‏گیر بوده و انتخاب مناسبی برای شرایط حال حاضر محسوب می شود. این مجموعه شش قسمتی ساخته نت‎فلیکس است که در چند سال اخیر در زمینه تولید فیلم، سریال و مستند گام های بسیار بزرگی را برداشته است.

همچنین شما با تاریخچه ویروس‏ های همه گیری نظیر آنفلوآنزای اسپانیایی آشنا خواهید شد که که حدود 500 میلیون نفر را درگیر کرد که معادل 27درصد جمعیت کل جهان بود. بدون شک وقوع چنین اتفاقی در جهان 8 میلیاردی حال حاضر، فاجعه ای به مراتب بزرگ تر خواهد بود و در نهایت راهکارهای پیشگیری معرفی شده است و آینده جهان به نوعی پیش‏بینی می شود. به همین خاطر نیز بسیاری از افراد این مستند را مناسب ترین مورد برای شرایط فعلی می دانند و همین امر دلیل اصلی انتخاب آن از سوی آقای بیل گیتس است.

مطلب مرتبط: بیل گیتس و 30 کتابی که مطالعه آن را به همگان توصیه کرده است

2-A Million Little Things

این سریال که به تازگی فصل اول آن از شبکه ABC به اتمام رسیده است و فصل دوم آن در حال پخش است، در رابطه با جمعی از دوستان صمیمی است که پس از مرگ یکی از آشناها، تصمیم می گیرند تا تغییری را در روند زندگی خود ایجاد کرده و از تمامی لحظات آن نهایت استفاده را داشته باشند. درواقع تلاش برای یک شروع جدید و نشان دادن اهمیت این اقدام، دلیل اصلی انتخاب آن از سوی آقای گیتس محسوب می شود.

3-This is Us

این سریال در ژانر کمدی سیاه محصول سال 2016 شبکه NBC است. این سریال چهار فصلی روایتگر داستان یک خانواده با سه فرزند است و به خوبی تمامی مسائل و مشکلات خانوادگی را به تصویر کشیده است. سریال مذکور که جوایز متعددی را به دست آورده است، در کنار تمامی شوخی های جذاب، به خوبی اهمیت خانواده و ضرورت تجربه حتی اتفاقات تلخ را نشان می دهد.

4-Ozark

این سریال سه فصلی که به تازگی به پایان رسیده است، محصول برند نت‏فلیکس بوده و در ژانر جنایی است. این سریال بیانگر داستان فردی است که پس از به مشکل خوردن برنامه-های خود در زمینه پولشویی، اکنون باید از جان خانواده خود در برابر یک گروه تبهکار محافظت کرده و راهی برای پرداخت بدهی خود پیدا کند. این سریال به خوبی نشان می دهد که راهکارهای یک شبه پولدار شدن، تا چه اندازه می تواند مخرب باشد.

5-I, Claudius

این مستند چند قسمتی که از شبکه BBC پخش شده است، نگاهی به تاریخ روم باستان از زمان مرگ مارسلوس تا سلطنت کلودئوس دارد و تمامی اتفاقات مهم را به بهترین شکل بیان کرده است. بیل گیتس در رابطه با این مستند اعلام کرده است که اگرچه کتاب های متعددی را در رابطه با تاریخ آن دوران مطالعه کرده است، با این حال این مستند نگاهی جالب داشته و مطالبی را عنوان می کند که تاکنون به آنها پرداخته نشده است. درواقع در این سریال می توان دید که یک جامعه متمدن، تا چه اندازه ممکن است اقدامات وحشتناکی نیز انجام داده باشد. در نهایت مشاهده گذشته، به عدم تکرار اتفاقات در آینده منجر خواهد شد.

مطلب مرتبط: 10 سریال نت فلیکس که هر کارآفرینی باید ببیند

6-Spy Game

این فیلم جذاب اگرچه در سال 2001 تهیه شده است، با این حال هنوز هم جزو پرطرفدارترین ها با بازی دو ستاره به نام رابرت ردفورد و برد پیت محسوب می‏شود. داستان آن در رابطه با یک افسر سی آی ای است که در 24 ساعت پایانی دوران خدمت خود، در تصمیمی جنجالی اقدام به نجات یک کارمند جوان این سازمان می کند که خود باعث رقم خوردن حوادث زیادی می شود. اگرچه ممکن است که این فیلم را مورد علاقه فردی مانند بیل گیتس تصور نکنید، با این حال واقعیت این است که وی تاکنون 12 بار این فیلم را مشاهده کرده و آن را دارای یکی از بهترین فیلمنامه ها با داستانی جذاب می داند که هر فردی را کاملا درگیر خواهد کرد. در نهایت این فیلم حقایقی را از جهان خصوصا در زمینه عملکرد دولت ها بیان می کند که بدون شک کمتر کسی از آن باخبر است. این امر باعث می شود تا به دیدی واقع ‏گرایانه تر در رابطه با جهان پیرامون خود دست پیدا کنیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید