یکشنبه, 24 فروردين 1399 - 11:06

این امر بسیار طبیعی است که کارآفرین ها به علت مشغله بالای خود، فرصت چندانی را خصوصا برای مشاهده سریال ها نداشته باشند، با این حال شیوع ویروس کرونا فرصت انجام این کار را به وجود آورده است. با این حال سوالی که مطرح است این است که در بین گزینه های موجود، کدام موارد می-تواند رضایت یک کارآفرین را به همراه داشته و حاوی مطالب ارزشمندی باشد. درواقع سطح انتظار این افراد از سایرین به مراتب بالاتر بوده و بعید است که سریالی را صرفا به خاطر داستان هیجانی و صحنه های اکشن انتخاب کنند. در این راستا قصد دارم تا 10 سریال فوق‎العاده محصول نت‎فلیکس را معرفی کنم که بدون شک رضایت نه‎تنها کارآفرین ها، بلکه هر فردی را می تواند جلب کند.

سریال نت فلیکس کارآفرینی

1-Dirty Money (2018)

این سریال در قالب مستند به بررسی داستان رسوایی-ها و فسادهای تجاری پرداخته است. نکته جالب آن این است که در ساخت داستان ها از گزارش های قابل استناد استفاده شده است. درواقع مشاهده این اثر به این علت ارزشمند است که یادآور بسیاری از مسائل و اقدامات غیرقانونی می شود که می-تواند اعتبار یک کارآفرین را یک شبه نابود سازد. بدون شک پس از مشاهده این سریال بعید است دیگر تمایلی به اقداماتی نظیر پولشویی داشته باشید. برخی از این داستان ها به قدری هولناک است که از تصور آدمی خارج بوده و تا مدت ها ذهن را درگیر نگه می دارد. برای مثال دیدن جنایت-هایی که پشت صحنه ظاهر یک برند محبوب وجود دارد، بدون شک دید هر فردی را متحول خواهد کرد. به همین خاطر در جایگاه نخست این فهرست قرار گرفته است.

مطلب مرتبط: یادگیری ایده های بازاریابی از دل فیلم و سریال

2-Suits (2011)

این سریال در ژانر کمدی و با بازی مگان مارکل، همسر پرنسس هری (نوه ملکه الیزابت)در 9 فصل تولید شده است که فضایی کمدی را دارد و روایتگر داستان های یک موسسه حقوقی در شهر نیویورک است. نکته جالب این سریال، همکاری دو نفر یا یکدیگر است که یکی از آنها هیچ گونه تحصیلاتی را در رشته حقوق نداشته ولی به علت اعتقاد همکار او، عملکرد خیره‎کننده ای را از خود نشان می دهد. این سریال اهمیت پشتکار، جسارت و تیم خوب را به خوبی نشان داده و نحوه مدیریت شرایط بحرانی توسط شخصیت اصلی داستان، خود یک کلاس آموزشی است.

3- Workin’ Moms(2017)

این سریال طنز به یکی از رایج ترین مشکلات مادران شاغل پرداخته است. درواقع ایجاد تعادل میان کار و زندگی شخصی در کنار ظاهر ساده خود، به قدری دشوار است که حتی باعث به وجود آمدن شرایط خنده‎داری می شود، با این حال نمایش نحوه مدیریت کارها می تواند حاوی نکات آموزنده بسیار خوب باشد. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که علی رغم تصور عموم، افراد می توانند حتی در زندگی شخصی خود نیز بر روی کمک یکدیگر حساب کرده و با یک کار تیمی، همه چیز را ساده کنند.

4- The Mind, Explained (2019)

این سریال به مانند مورد نخست به صورت مستند تهیه شده است و در آن اما استون در نقش راوی حضور داشته و از افراد مطرح جهان در رابطه با موضوعاتی نظیر اضطراب صحبت می شود. شیوه کاری این مستند بسیار جالب بوده و از تلفیق انیمیشن و مصاحبه به دست آمده است. بدون شک پس از مشاهده آن نگرش شما نسبت به بسیاری از مسائل به ظاهر ساده اطراف خود، کاملا دگرگون خواهد شد. استقبال منتقدان از این مجموعه بیانگر محتوای ارزشمند و ارزش بالای مشاهده آن است.

5-The Office (2005)

کمتر کسی را می توان پیدا کرد که سریال تحسین شده The Office را ندیده باشد. این مجموعه طولانی که از سال 2005 تا 2013 پخش شد، در ژانر کمدی داستان یک دفتر کاری را روایت می کند. در این سریال هر یک از کارمندان مشکلی به خصوص را داشته و در رأس آنها مدیر شرکت قرار دارد که شخصیتی بسیار متفاوت و عجیب است. در این سریال مفاهیم و موضوعات آموزنده ای به زبان طنز بیان شده است که باعث می شود تا مشاهده آن ابدا شما را خسته نکرده و به اندازه چند کتاب مطالب آموزنده داشته باشد.

6-Broken (2017)

این سریال که فصل چهارم آن در حال پخش است داستان یک کشیش را روایت می‎کند که مسئولیت اداره شهری به نام ماوریک را برعهده دارد. مشاهده شیوه مدیریتی متفاوت و نحوه مقابله او با مشکلات موجود، بدون شک برای هر مدیر و کارآفرینی جذاب خواهد بود.

7-Better Call Saul (2015)

خالق سریال تحسین شده برکینگ بد این بار نیز اثری جذاب را تولید کرده است که به نوعی راوی حوادث قبل از این سریال خصوصا در رابطه با وکیل جیمز مک گیل است. شیوه کاری این وکیل، بدون شک حاوی درس های ارزشمندی برای هر کارآفرین خواهد بود. همچنین داستان گیرا و جذاب آن، تا مدت ها شما را سرگرم خواهد کرد به نحوی که پس از شروع نخستین قسمت، بعید است تا پایان آن اقدام به کار دیگری کنید.

8-Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates (2019)

بیل گیتس بدون شک یکی از تکرار نشدنی ترین شخصیت های حال حاضر جهان محسوب می شود. در این سریال سعی شده است تا در کنار بازگو کردن داستان زندگی بیل گیتس، مدل مدیریتی و شیوه تصمیم‎گیری او در شرایط مختلف نیز مورد بررسی قرار گیرد. درواقع اگر می خواهید با متفاوت ترین روایت از زندگی رکورددار عنوان ثروتمندترین فرد جهان آشنا شوید، بدون شک این سریال گزینه فوق‎العاده ای خواهد بود که توسط نت‎فلیکس تهیه شده است.

9-Mad Men (2007)

این درام آمریکایی در هفت فصل تهیه شده است که داستان یک بنگاه تبلیغاتی را روایت می کند. تا به امروز این سریال جوایز متعددی نظیر 4 جایزه گلدن گلوب و 16 جایزه امی را دریافت کرده است. این سریال پر است از تکنیک های بازاریابی و سیاست-های جالبی که می تواند برای هر کارآفرینی فوق‎العاده باشد. همچنین این سریال به نقد برخی از روش های رایج فروش و تبلیغات پرداخته است که دلایل آنها کاملا قابل توجه است.

مطلب مرتبط: نت فلیکس مستندی 3 قسمتی از زندگی بیل گیتس می سازد

10-Girlboss (2017)

این سریال الهام گرفته شده از یکی از کتاب های پرفروش نیویورک تایمز به همین نام است. این فیلم به داستان میلیونر شدن یک دختر جوان پرداخته و اهمیت اینترنت و ایده های خلاقانه را برای موفقیت در کسب و کار امروز به تصویر می کشد. همچنین این سریال شما را با اقدامات لازم برای شروع یک کسب وکار در جهان متفاوت امروز آشنا کرده و دیدگاه شما را نسبت به نحوه موفقیت، تغییر خواهد داد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید