دوشنبه, ۲۹ شهریور(۶) ۱۴۰۰ / Mon, 20 Sep(9) 2021 /
           
فرصت امروز

بندرعباس-خبرنگار فرصت امروز: در مراسم باشکوه تکریم و معارفه مدیرعاملان جدید و سابق شرکت فولاد هرمزگان دکتر سبحانی مدیرعامل، معاونان و مدیران فولاد مبارکه و جمعی از مدیران استان هرمزگان و مدیران و کارکنان شرکت فولادهرمزگان، مهندس فرزاد ارزانی عضو هیات مدیره فولاد هرمزگان که پیش از این نیز معاون تکنولوژی شرکت فولاد مبارکه اصفهان بود به عنوان مدیرعامل جدید این شرکت معرفی و از خدمات و تلاشهای صادقانه و موثر مهندس امیرمسعود هراتیان مدیرعامل سابق فولادهرمزگان قدردانی و به سمت مشاور مدیرعامل فولاد مبارکه منصوب شد. 

مهندس امیرمسعود هراتیان مدیرعامل سابق شرکت فولاد هرمزگان در این مراسم طی یک سخنرانی از کاهش بهای تمام شده، جلوگیری از واردات گندله بی کیفیت خارجی و رشد چندین برابری صادرات فولاد هرمزگان گفت و اظهار داشت: در بدترین سال فولادی یعنی سال 94 که قیمت فولاد افت کرده بود و موضوع رکود جدی بود، فعالیت را در فولاد هرمزگان شروع کردم، اما با حمایت واقعی دکتر سبحانی و سفر ریاست جمهوری به ایتالیا، هرمزگان گل برجام را چید.

وی افزود: در طرح توسعه و تفاهم نامه ای که ظرف 8 ماه به نتیجه رسید، کل ظرفیت فولاد هرمزگان از5. 1 به 3 میلیون تن افزایش می یابد. در نخستین اقدام واردات گندله به صفر رسیدو در موفقیت دیگری افزایش چندین برابری صادرات و جذب بازارهای جدید صادراتی را شاهد بودیم.

در ادامه این آیین مهندس فرزاد ارزانی مدیرعامل جدید فولاد هرمزگان با تاکید بر نیاز به تکمیل زنجیره تولید و به خصوص احداث واحد نورد گرم گفت: باید سودآوری سرلوحه برنامه ها باشد چراکه انتظار سهامداران رسیدن شرکت به سودآوری است. 

وی افزود: براساس قرارداد توسعه که اوایل سال آینده نهایی می شود شاهد افزایش دو برابری ظرفیت کارخانه خواهیم بود. ایشان گفت: تمرکز برنامه ها باید بر کیفیت، نظم و انضباط تیمی و تعریف پروژه های اولویت دار باشد.

ارزانی بیان داشت: صنعت فولاد در سال های اخیر بحران های زیادی را پشت سر گذاشته است؛ بنابراین تمرکز بر سودآوری است، ایجاد این سود آوری مسیری را می طلبد که تعهد مدیریتی و مدیریت هزینه ها بخشی از آن است. مسئولان استان همکاری های لازم با فولاد هرمزگان داشته باشند تا شاهد ارتقای صنعت استان و شرکت باشیم.

دکتر بهرام سبحانی، مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان در ادامه این آیین با بیان اینکه مشخص نمودن تعرفه دیگر جوابگو نیست و باید با ابزارهای دیگری به سمت رقابت با دنیا رفت بر نکات دیگری در صنعت فولاد و فولاد هرمزگان تاکید نمود: فولاد مبارکه تاکنون هزارمیلیارد تومان در فولاد هرمزگان سرمایه گذاری کرده است ولی تا به امروز از نظر ریالی سودی از فولاد هرمزگان حاصل نشده و انتظار داریم از سال 96 این شرکت به سود برسد.

وی یادآور شد: سودآور کردن شرکت فولاد هرمزگان، مدیریت هزینه ها، احداث نورد گرم جهت تکمیل زنجیره تولید مدنظر است و امیدواریم اقدامات لازم برای طرح توسعه فولاد هرمزگان و فاینانس خارجی تا سال آینده به نتیجه برسد؛ پس از برجام این قرارداد اقدام مثبتی بود. 

سبحانی با اشاره به اینکه به موازات طرح توسعه، تولید محصول با ارزش افزوده بیشتر نیز در فولاد هرمزگان مدنظر است گفت: باید روی ادغام چه ادغام مالکیتی و چه ادغام فیزیکی که دنیا به آن سمت رفته است، فعالیت کنیم. واحدهای کوچک در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس بهتر است با هم ادغام شوند و لازم است دست از احداث واحدهای کوچک برداشته و به سمت ظرفیت های 5 تا 10 میلیون تن در سال رفت.

وی بیان داشت: در استان هرمزگان کمتر با مشکل آب و مواد اولیه مواجه هستیم؛ در این استان مزیت نیروی کار، انرژی و دسترسی به مناطق آزاد نیز داریم. براساس این شرایط، باید صنعت فولاد هرمزگان سودآور و کاملا صادراتی باشد.

مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان با تشکر از تلاش ها و کوششهای فراوان مهندس هراتیان، مهندس ارزانی، مدیرعامل جدید فولاد هرمزگان را از جنس تلاش و فولاد و کار معرفی نمود و ایشان را از برجسته ترین مدیران و صاحب نظرات صنعت فولاد کشور دانست و مدیریت مهندس ارزانی رابرای تداوم و سرعت بخشیدن موفقیتهای فولادهرمزگان موثر اعلام نمود.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/f6qgHJCQ
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
انگیزه :
3 سال پیش
سلام.اینجانب نیاز دارم. به هرشکل باآقای ارزانی مدیرعامل محترم فولادهرمزگان جنوب ارتباط برقرارکنم.بهترین راه ایمیل میباشد.چگونه میتوانم. به ایمیل ایشون دسترسی پیداکنم.سپاس
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه