پنجشنبه, ۷ مهر(۷) ۱۴۰۱ / Thu, 29 Sep(9) 2022 /
           
فرصت امروز

فرصت امروز: صنایع فولاد انگلستان در مرز نابودی قرار دارد. وزرا و اتحادیه اروپا در تلاش برای حمایت از آخرین کارخانه تولید فولاد کشور هستند. شرکت تاتا فولاد که دارای آخرین کارخانه بقایای فولاد بریتانیا است، به دنبال خریداری برای فروش کسب و کار انگلیسی خود است. منابع اظهار داشتند که این شرکت تنها تا چند هفته برای معامله منتظر خواهد ماند.

بیش از 15 هزار کارگر در جنوب ولز در معرض از دست دادن شغل خود هستند. بریتانیا نیز در مرز از دست دادن آنچه دیگر کشور ها از آن به عنوان صنعت مهم استراتژیکی یاد می کنند، قرار دارد. دیوید کامرون و سجاد جاوید، وزیر بازرگانی، روز چهارشنبه به سمت بریتانیا حرکت کردند تا در جلسه اضطراری روز پنجشنبه شرکت داشته باشند.

طرح حمایتی که شامل اعطای وام های دولتی به خریداران کارخانه پورت تالبوت است، در حال اجرا است. روز چهارشنبه شرکت تاتا پیشنهاد داد که آن دسته از قوانین اتحادیه اروپا که کمک های دولتی را محدود می کنند، باید به علت تصمیم گیری برای فروش تجارت انگلستان مورد سرزنش قرار گیرند.

آقای جاوید که از طرح حمایتی پشتیبانی می کرد روز چهارشنبه اعلام کرد که دولت موظف است اقدامات بیشتری در جهت حفظ فولاد انگلستان انجام دهد. منابع ارشد بروکسل با ادعای آنکه انگلیس در توقف طرح بروکسل برای افزایش تعرفه ها در فولاد چین نقش مهمی داشته است، واکنش خود را نسبت به این موضوع نشان دادند. شرکت های چینی نیز به تولید بیش از حد فولاد متهم شدند و حجم زیادی از فولاد را در بازارهای غربی از دست دادند.

منبع : telegraph.co.uk
برچسب ها : فرصت آزاد کیوسک
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/q8r5O7FC
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه