هفت سوال اساسی که قبل از شروع کسب و کارتان باید به آنها پاسخ دهید - فرصت امروز

چهارشنبه, 04 مرداد 1396 - 13:53

برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق به چه چیزهایی نیاز دارید؟ برای پاسخ به این سوال در ابتدا باید بدانید بحث در مورد کارآفرینی سرگرم کننده است اما عمل به آن بسیار سخت است. با تبدیل شدن به یک کارآفرین خودتان رئیس خودتان می شوید و در زندگی تان کسب و کاری را که خواهان آن هستید راه اندازی می کنید و در نهایت می توانید ثروت را فراتر از رؤیا های خود ببینید. هر چند سخت ترین کاری که می توانید انجام دهید راه اندازی کسب و کار جدید است اما باید بدانید برای شروع کسب و کارتان نیاز دارید مهارت های رهبری و مدیریتی خود را افزایش دهید.

به طور کلی از هر 10کسب و کار هشت مورد از آنها در سال اول با شکست روبه رو می شوند و این آمار نشان دهنده دو مسئله مهم است؛ نخست اینکه راه اندازی یک شرکت در حقیقت دشوار است و مورد دوم این است که هر کسی برای کارآفرین بودن ساخته نشده است. بنابراین قبل از وارد شدن به دنیای کسب و کار از خودتان سوال های زیر را حتما بپرسید.

آیا تمایلی به ادامه دادن مسیر کاری تان بدون دریافت حقوق یا با حقوق بسیار کم دارید؟

اغلب مردم فکر می کنند که شروع کسب و کار جدید سرمایه زیادی را به ارمغان خواهد آورد اما لازم به ذکر است این یک تصور اشتباه در مورد شروع کسب و کار جدید و کارآفرینی است. هر چند این مسئله روزی به حقیقت بدل می شود که آن روز دور نخواهد بود، اما ضروری است بدانید که در ابتدا کسب وکارتان ممکن است سود چندانی نداشته باشد و اگر در شروع کسب و کار تنها هستید و خودتان تمام سرمایه شرکت را ماهانه دریافت می کنید شما کار خوبی را برای خودتان راه اندازی کرده اید و باید به این نکته واقف باشید که کارآفرین بودن به معنی رشد کردن و توسعه دادن است. پس به دنبال رشد و توسعه کسب وکار خود باشید.

آیا شما با سرمایه گذاری پول خود برای شروع کسب و کار جدیدتان مشکلی ندارید؟

اجاره یا خرید فضای اداری، استخدام کارکنان، میزبانی از کارکنان و. . . با هزینه هایی همراه است. قبل از شروع هر چیزی مطمئن شوید که مایل به پرداخت برخی از این هزینه ها در کسب و کارتان هستید. اگر شما قصد سرمایه گذاری دارید باید بدانید بسیاری از سرمایه گذاران تمایل دارند از برنامه ها و میزان سرمایه ای که به عنوان نشانه تعهد وقف شرکت می کنید آگاهی داشته باشند.

آیا آمادگی این را دارید که خودتان یک حسابدار، وکیل، رئیس منابع انسانی، مسئول خدمات به مشتریان و. . . باشید؟

شور و اشتیاق و داشتن هیجان مسئله ای است که باعث می شود شما کسب وکار جدیدی را شروع کنید. توانایی شما برای انطباق با نقش های جدید موضوعی است که کسب و کارتان را زنده نگه می دارد. شروع کسب وکار به معنی ارائه سرویس و محصولات به مشتریان است که این مسئله چیزی است که کارآفرینان در مورد آن شورو اشتیاق دارند و می خواهند در این مورد بهترین باشند. این کار مانند این است که در حال گذاشتن چندین کلاه بر سرتان باشید و متوجه می شوید برخی از آنها مناسب نیست و احساس راحتی با آن ندارید. به همین دلیل ممکن است در کار ارائه محصولات خود به مشتریان، یک حسابدار، وکیل، رئیس منابع انسانی و مسئول خدمات به مشتریان نیز باشید.

آیا می توانید افرادی را که استخدام کرده اید از کار اخراج کنید؟

بخشی از اداره یک کسب و کار و موانعی که به رشد کسب و کارتان ضرر می رساند همین موضوع است. باید بتوانید با کارکنان خود در مورد پرداخت حقوق، حقوق صاحبان سهام و در نهایت با مسئله تقاضای استعفای آنها به طور جدی به سخن بپردازید.

آیا شما صبور هستید؟

برای پیشرفت در هر کاری زمان لازم است. رشد یک شرکت به زمان طولانی نیاز دارد که صبر و شکیبایی تان در این مدت آزموده می شود. برای خود من شخصا 18 ماه طول کشید تا توانستم یک چک از آژانس تبلیغاتی ام به دست آورم. پس به این نتیجه می رسیم که هیچ کسی نمی تواند یک شبه ثروتمند شود زیرا هیچ برنامه ای درکارآفرینی برای ثروتمند شدن یک شبه وجود ندارد، بلکه کارآفرینی موفق به اعتقاد جدی و تعهد به یک برنامه طولانی مدت کسب وکار در زندگی بستگی دارد. بیز استون، مهندس نرم افزار و از بنیانگذاران وب سایت توییتر در این مورد می گوید:«برای موفقیت به زمانبندی و پشتکار نیاز دارید، به 10 سال تلاش برای موفقیت مانند یک موفقیت یک شبه نگاه کنید.»

آیا در کسب و کار خود انگیزه کافی برای موفق شدن دارید؟

مسئول بودن نسبت به افراد در کار، نقطه عطفی است که شما را برای شروع کارتان در صبح زود ترغیب می کند و باعث می شود تا دیر وقت مشغول کارتان باشید و نهایت تلاش خود را در جهت موفقیت به کار ببرید. همچنین در کسب و کار باید به خودتان پاسخگو باشید و اگر انگیزه نداشته باشید پس قطعا کسب وکارتان عمر کوتاهی خواهد داشت. باید بدانید سوخت کسب و کارتان خودتان هستید در نتیجه باید کارتان را بانگیزه از صبح زود آغاز کنید و تا دیر وقت به آن مشغول باشید.

آیا تحمل محدودیت در ارتباطات و فعالیت های تان در زندگی اجتماعی خود دارید؟

اگر شما به تفریح و تماشای فیلم در شب علاقه مند هستید و این کار ها را انجام می دهید و حاضر نیستید از آن دست بکشید پس کارآفرینی برای شما مناسب نیست. یکی از حقایق در مورد راه اندازی کسب وکار، وقت گیر بودن آن است زیرا شما روزانه با تصمیماتی روبه رو می شوید و مجبورید به مسائلی فکر کنید. 

مسائلی مانند اینکه آیا می توانم به ملاقات دوستان خود به کافه بروم؟ یا در آینده وقتی برای این کار دارم؟ دوستان تان ممکن است شما را درک نکنند و به شما فشار وارد کنند. باید در چنین مواقعی نه گفتن را بیاموزید و کارهای تان را انجام دهید. اگر با همه این مسائل برای کارآفرینی مشکل ندارید، پس باید بدانید که شما در حال ثبت نام در یک معامله سودآور هستید و در مرحله بعد باید گفت تمامی این سختی ها به موفق بودن در کارآفرینی می ارزد.

ارتباط با نویسنده :[email protected]

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی