سه شنبه, ۳۰ شهریور(۶) ۱۴۰۰ / Tue, 21 Sep(9) 2021 /
           
فرصت امروز

میکرو یادگیری (خُرد آموزی)، آموزش بر پایه واحدهای یادگیری خُرد که در زبان انگلیسی به آن مایکرو لرنینگ (Microlearning) می گویند، با واحدهای نسبتا کوچک و فعالیت های کوتاه مدت یادگیری سر و کار دارد. عموما، اصلاح « میکرو یادگیری » به جنبه های کوچک شده ای (میکرو) در زمینه یادگیری، تحصیل و آموزش اشاره دارد. به گزارش بازده، این اصطلاح غالبا در حوزه آموزش الکترونیک و رشته های مرتبط به آن و به صورت یک جنبه الگویی جدید در زمینه فرآیندهای یادگیری در محیط های رسانه ای استفاده می شود.

آموزش بر پایه واحدهای یادگیری کوچک (میکرو یادگیری یا خردآموزی) قالبی از یادگیری کوتاه و متمرکزی است که جهت رسیدن به نتایج آموزشی خاصی طراحی می شود. این نوع آموزش که در قالب های رسانه های قوی طراحی می شود، روش شاگردمحوری است که آموزش به موقع و سر وقتی (Just in Time) را فراهم می آورد که برای دستگاه های مختلف در دسترس است و به آسانی قابل دستیابی است، به سرعت به اتمام می رسد و توسط خود شاگرد اعمال می شود.

۱- سریع و ارزان

بهای خرد آموزی یا میکرو یادگیری به دلیل کوتاه بودن مدت آموزش پایین تر از آموزش الکترونیکی سنتی است. این نوع آموزش بسیار سریع تر از آموزش الکترونیکی سنتی ساخته می شود و گسترش می یابد.

۲- چرخه توسعه کوتاه تر

به دلیل طول دوره اجرا و قالب های معمول که برای توسعه خردآموزی یا میکرو یادگیری استفاده می شوند، این دارایی ها دارای چرخه توسعه بسیار کوتاه تری هستند.

۳- به آسانی قابل به روزرسانی

قالب های آموزش بر پایه واحدهای یادگیری خرد را می توان جهت ارتقای تأثیراتش به سرعت به روز رسانی و اصلاح کرد.

۴- کاربرد گسترده تر

قالب های طراحی خردآموزی یا میکرو یادگیری شامل قالب های رسانه ای قوی هستند که به حفظ بهتر دانش منجر می شوند.

۵- تأثیر بالاتر

آموزش بر پایه واحدهای یادگیری خرد برای بزرگسالانی با محدوده توجه کوتاه تر ایده آل است و برای جوانان نیز بسیار جذابیت دارد.

برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/OsIAXPUZ
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه