جمعه, 20 بهمن 1396 - 17:39

گویی همین چند صباح پیش بود که در صفحه اول روزنامه تیتر زدیم «100 شدیم» و چه زود آمد شماره 1000. ازآنجایی که هزار نزد ایرانیان عدد بزرگی به شمار می آید و در سخنان روزمره و ضرب المثل ها از این عدد در نقش «خیلی زیاد» استفاده می شود ما هم شاید بتوانیم به خودمان ببالیم که در سخت ترین دوران روزنامه نگاری و اوضاع نابسامان کسب وکار به شمارگان 1000 رسیدیم.

با ناملایمات زیادی در این سه سال و هفت ماه و19 روز گذشته مواجه شدیم. از خداحافظی اجباری با برخی از همکاران خوب روزنامه گرفته، تا منقبض شدن شدید آگهی های نشریات چاپی. از اوج گرفتن بی سابقه رسانه های دیجیتال تا افزایش 50درصدی قیمت کاغذ، اما باز هم ایستاده ایم به امید روزهای خوب. ایستاده ایم تا از هدف اولیه انتشار روزنامه فرصت امروز دفاع و نقش خود را در «کسب وکارآفرینی» ایفا کنیم. چرا که اعتقاد داریم تنها راه نجات اقتصاد کشور حضور بخش خصوصی در همه عرصه های اقتصادی است. اعتقاد داریم کسب وکار مقدس است و همه باید در جهت کسب وکارآفرینی گام برداریم. ما نقش رسانه ای را با توجه به تجربه خود برگزیدیم و می خواستیم و می خواهیم دیگران را برای گام گذاشتن در این راه همراهی کنیم. در کنار بخش خصوصی به تولید محتوای مورد نیاز آنها بپردازیم و خواسته های صنفی آنان را پوشش دهیم. برای بهبود فضای کسب وکار تلاش کنیم و اطلاع رسانی در زمینه استارت آپ ها، کارآفرینی و سرمایه گذاری را اولویت کار خود قرار دهیم. و همین شد تمایز روزنامه «فرصت امروز» با سایر روزنامه های اقتصادی. به همین دلیل فرصت امروز را روزنامه ای اقتصادی، مدیریتی معرفی کردیم و در تمام این 1000 شماره به انتشار 8 صفحه مدیریتی و کسب وکاری پایبند ماندیم. بدیهی است که کیفیت این 1000 شماره با نوساناتی مواجه بوده است، اما تلاش کردیم از یک استاندارد پایین تر نیاییم و به سرعت نقاط ضعف پیش آمده را جبران کنیم. امیدواریم پس از شماره 1000 و به یمن رسیدن به این مهم، پوست اندازی مجددی داشته باشیم و بر غنای مطالب روزنامه بیافزاییم.

ذکر این نکته نیز ضروری است که ایستادگی ما به معنای این نیست که انعطاف لازم در برابر تغییرات محیط اطراف مان را نداشته باشیم. از همان ابتدای روزنامه می دانستیم که باید در عرصه فضای دیجیتال نقش پررنگ تری داشته باشیم. هم به دلیل نوع مخاطبان مان و هم به دلیل تغییرات فضای رسانه ای در دوران کنونی. به همین دلیل سایت forsatnet. ir را با دو ماه تأخیر نسبت به انتشار روزنامه راه اندازی کردیم و تعداد بازدیدهای روزانه آن و رتبه آن در الکسا(Alexa) نشان می دهد که در این بخش خوب عمل کردیم و گوی سبقت را از بسیاری از روزنامه های قدیمی تر از خودمان ربودیم. تلاش می کنیم که این مسیر را با جدیت بپیماییم و به موفقیت های بیشتری دست پیدا کنیم. اما همانند روز اول انتشار اعتقاد داریم که نزد مخاطبان، اعتبار سایت یا کانال یک روزنامه بسیار بیشتر از زمانی است که به صورت مستقل فعالیت می کند و این مسیر را تا جایی که امکان داشته باشد ادامه خواهیم داد.

در انتها وظیفه خود می دانم از تمامی کسانی که در رسیدن روزنامه فرصت امروز به نقطه کنونی نقش داشته اند سپاسگزاری کنم. چه آنان که هم اکنون همچنان با روزنامه همراه هستند و چه همکارانی که به هر دلیلی به اختیار یا به اجبار روزنامه را ترک کردند. روزنامه فرصت امروز حاصل تلاش همه آنهاست. انتشار هزارمین شماره را به همه آنها، نویسندگان همکار و همه مخاطبان گرامی تبریک می گویم.

مدیر مسئول

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید